Czy znaleziono legendarny miecz Ekskalibur?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatni weekend mieszkanka Anglii udała się z ojcem nad jezioro Dozmary Pool w Kornwalii. W głębinach akwenu rodzina znalazła dziwny obiekt, duży miecz mierzący 120 cm długości. Siedmioletnia Matilda Jones z Doncaste jest przekonana, że jest to z pewnością legendarny miecz króla Artura.

 

Panuje przekonanie, że miecz ma właściwości magiczne, a w szczególności może rzekomo zmienić przeznaczenie na lepsze. Artefakt, z uwagi na swój stan nie nadaje się oczywiście do użycia w walce. Opowieść mówi, że Artur otrzymał miecz od Pani Jeziora. Po wyprawie wojennej wrócił nad zbiornik, kiedy został ranny w bitwie o Camlann, aby oddać ostrze przed śmiercią. Zgodnie z niektórymi interpretacjami legendy, właściciel Ekskalibura jest prawowitym monarchą Anglii. Od średniowiecza wielu próbowało znaleźć miecz, ale bezskutecznie. Według legendy, znalazcy przedmiotu należy się angielski tron.

Niestety, ojciec jest sceptyczny i nie wierzy w takie szczęście. W latach siedemdziesiątych akwen był osuszany, więc jest to najprawdopodobniej zwykły rekwizyt zagubiony przez jakiegoś miłośnika historii. Ale nigdy nie wiadomo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika miecznik

Bzdura.

Bzdura.
Taki miecz jest ciezki jak jasna cholera.
Ponad 10kg, blizej 15kg.
Wiem bo kidys milem podobny w reku.

Ten facet trzyma go w wyprostowanej rece.
Mozna zalozyc ze jest silny i byl w stanie wytrzymac go przez powiedzmy 10 sekund,
Akurat nad glowa corki...

Ale ze ten dzieciak trzyma ten miecz nachylony w ten sposob to po prostu nie wierze.
To jest jakas atrapa a nie zelazny/stalowy miecz.

Skomentuj