Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Istnieje teoria, że świat, w którym żyjemy, to wirtualna, sztucznie stworzona przestrzeń podobna do „Matrixa”. Ta teoria wyjaśnia wiele dziwnych i absurdalnych zjawisk, które obserwujemy. Jednakże, jakie jest prawdopodobieństwo, że jest ona prawdziwa?

 

Niektórzy naukowcy sugerują, że symulację można stworzyć jako laboratoryjną reprodukcję rzeczywistości w celu zbadania jakiegoś wydarzenia historycznego lub problemu społecznego. Przykładowo naukowcy mogą modelować reformy gospodarcze i badać ich skutki. Jeśli wyniki nie są zadowalające, modelowi przywracane są oryginalne parametry, a następnie pisany jest nowy program. Jednakże, jeśli będzie wiele takich eksperymentów społeczno-historycznych, liczba „matrycowych jednostek inteligentnych”, czyli mieszkańców wirtualnej rzeczywistości, będzie stale wzrastać, aż w końcu będzie ona milion razy większa niż liczba prawdziwych ludzi.

 

Aby jednak symulacja była jak najbardziej wiarygodna, wszystko musi być ułożone jak najdokładniej. Nie można ograniczyć się tylko do odtworzenia planety Ziemi wraz z jej najbliższym otoczeniem. Gwiazdy powinny wyglądać jak prawdziwe, a nie tylko świecące plamki na wirtualnym niebie, ponieważ w przeciwnym razie astronomowie szybko by to wykryli.

 

Ponadto, aby odtworzyć cały wszechświat w formie cyfrowej, potrzebne są ogromne zasoby. Chociaż nasza technologia nie jest jeszcze wystarczająco zaawansowana, aby przyjrzeć się każdej gwieździe z bliska przez teleskop, będzie to wymagało ogromnego wysiłku. Nawet gdyby taki wszechświat był symulowany, do przetworzenia informacji potrzebna byłaby nierealistyczna liczba operatorów.

 

Fizyk teoretyczny Sabina Hossenfelder uważa jednak, że nasza świadomość jest w stanie na podstawie napływających informacji tworzyć modele otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli stworzymy platformę komputerową, która będzie naśladować prawa natury, teoretycznie możemy odtworzyć rzeczywistość. Jednakże, na razie pozostaje to tylko teorią.

 

Teoria, że nasz świat jest „matrycą”, może być tylko częściowo prawdziwa. Chociaż stworzenie takiej symulacji jest technicznie możliwe, wymagałoby ogromnych wysiłków i zasobów. Ale to, że wydaje nam się to nieosiągalne nie oznacza, że tego nie da się zrobić. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika KiwisAspek

Teoria symulacji komputerowej

Teoria symulacji komputerowej to jest oszustwo i zwiedzenie diabła! Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Modlitwy takie jak: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Pozdrowienie Anielskie, Różaniec, itd. powinny być odmawiane często.

Biblia mówi, że w pewnych czasach będzie wielu zwodzicieli, którzy będą głosić fałszywe nauki, aby wielu ludzi odwieść od Boga. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna! W Biblii NIE ma, że żyjemy w jakiejś symulacji komputerowej, ale za to jest

:Umiłowani,

nie każdemu duchowi dowierzajcie,

ale badajcie duchy, czy są z Boga,

gdyż wielu fałszywych proroków

pojawiło się na świecie.

2 Po tym poznajecie Ducha Bożego:

każdy duch,

który uznaje,

że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.

To cytat z Biblii. List Świętego Jana.

 

 

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Teksty hinduskie i

Teksty hinduskie i filozofowie hinduistyczni twierdzą, że ten świat jest prawdziwy. Ale może to nie przeczy, że jest zbudowany na zasadach holograficznych..., podobnie mogą się zmieniać pojazdy UFO w hologramy, tak jak dematerializować istoty UFO ! Tak wynika z wielu relacji i raportów o UFO inteligencjach...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj