Czym jest niezwykła kosmiczna anomalnie chłodna pustka zwana Eridanus Supervoid?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

We wszechświecie istnieje ogromny obszar nicości, którego egzystencja powoduje, że eksperci nie sa w stanie powiedzieć jak mogło do tego dojść biorąc pod uwagę znane nam procesy fizyczne zachodzące we Wszechświecie.

 

 

Nasz wszechświat to dziwne miejsce. Im bardziej zgłębiamy go przy pomocy naszej ograniczonej technologii, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak wiele musimy się jeszcze nauczyć. Mimo to w ostatnich latach poczyniliśmy ogromne postępy w zrozumieniu naszego kosmosu. Po drodze napotkaliśmy kilka tajemnic, które mogą zmusić nas do ponownego przemyślenia wszystkiego, co uważaliśmy za możliwe.

 

Reliktowa zimna plama znana też jako Eridani Supervoid to obszar w konstelacji Eridanus o niezwykle niskim promieniowaniu mikrofalowym i dużym rozmiarze w porównaniu do oczekiwanych właściwości kosmicznego mikrofalowego promieniowania tła.

Jednym z takich odkryć jest masywny obszar „nicości”, który rozciąga się na 1,8 miliarda lat i leży około 3 miliardów lat świetlnych od naszej galaktyki. Ale jest on nie tylko duży, ale także niesamowicie zimny, w przeciwieństwie do otaczających go obszarów. Zimny ​​punkt jest o około 70 µK (0,00007 K) zimniejszy niż średnia temperatura CMB (około 2,7 K).

 

Standardowa kosmologia nie może wyjaśnić tak gigantycznej kosmicznej dziury. Naukowcy są przekonani, że odkrycie tej masywnej sfery nicości może wyjaśnić istniejące od dawna tajemnice kosmologiczne. Niektórzy naukowcy uważają, że to „zimne miejsce” w kosmosie może być dowodem na istnienie wszechświatów równoległych. Co więcej, niektórzy ośmielają się twierdzić, że na świecie mogą istnieć miliardy wszechświatów takich jak nasz.

 

Jak dotąd najpopularniejszym wyjaśnieniem było to, że tajemniczy zimny punkt jest wynikiem superpustki. Pustki kosmiczne to rozległe przestrzenie między włóknami (największymi strukturami we wszechświecie), które zawierają bardzo niewiele galaktyk lub nie zawierają ich wcale. W ten sposób ten ogromny obszar nicości został nazwany Eridańską superpustką.

 

Super-pustka Eridani może być wynikiem zderzenia dwóch wszechświatów. Niektórzy naukowcy sugerują, że ta kosmiczna tajemnica może być pierwszym w historii dowodem na istnienie multiwersu, a nasz wszechświat jest tylko jednym z miliardów innych wszechświatów. Aby zrozumieć tajemniczą superpustkę, przyjrzymy się kosmicznemu mikrofalowemu tłu, które naukowcy powszechnie nazywają CMB.

 

Kosmiczne mikrofalowe tło jest rodzajem mapy promieniowania pozostałego po Wielkim Wybuchu. To dziwne promieniowanie kosmiczne zostało wyemitowane wkrótce po Wielkim Wybuchu, kilkaset tysięcy lat po nim. CMB zapewnia naukowcom najwcześniejszy wgląd w nasz rodzący się wszechświat i stał się jednym z najważniejszych elementów w badaniu wszechświata, w którym żyjemy.

 

Zimna plama MDB, znana również jako Eridani Super Void, została odkryta przez astronomów w 2004 roku przy użyciu danych zarejestrowanych przez Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP). Znajdujący się w konstelacji Eridani masywny region jest znacznie większy i zimniejszy niż sugerowałyby to standardowe modele kosmologiczne. Naukowcy od dawna próbują wyjaśnić pochodzenie tego tajemniczego zimnego miejsca.

 

Postęp w jej zrozumieniu nastąpił w 2015 roku, kiedy naukowcy zbliżyli się do rozwiązania, gdyż badania wykazały, że jest to prawdziwa „superoida”, w której gęstość galaktyk jest znacznie mniejsza niż w pozostałej części Wszechświata. Ale, co dziwne, inne badania nie były w stanie powtórzyć tego wyniku. Następnie badanie ponad 7000 galaktyk wykazało, że tajemniczy zimny punkt w kosmicznym mikrofalowym tle (CMB) nie jest spowodowany przez gigantyczną pustkę w kosmosie, potencjalnie otwierając drzwi do bardziej egzotycznych teorii. To czym naprawdę jest zimny punkt i pustka, pozostaje wielką tajemnicą, która nie została jeszcze wyjaśniona.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika NN

Co powiecie na teorię

Co powiecie na teorię hipermasywnej uśpionej czarnej dziury? Te czarne dziury powstają przez zapadnięcie się gwiazdy, przez co nie pozostaje żaden ślad po ich powstaniu. Taka czarna dziura mogłaby wchłonąć wszystkie najbliższe galaktyki, pozostawiając po sobie ciemną, zimną pustkę we Wszechświecie. 

Problem w tym, że to musiałaby by być największa powstała czarna dziura w znanym nam Wszechświecie i trudno było by przeoczyć taki obiekt, nawet z naszą współczesną technelogią. 

Portret użytkownika Tadeusz Starzyk

Znamy wszechświat tylko 16

Znamy wszechświat tylko 16 miliardów lat przecież wszechświat jest nie skończony, tam jest poprzedni wszechświat a za poprzednim dalej i dalej czyli już mamy tysiące miliardów lat świetlnych, to proste i realne i tak jest. Na końcu jest przejście w inny wszechświat i tak bez końca jak człowieka umysł. Bo człowieka myśl jest naj szybsza i nie skończona.

Portret użytkownika Tadeusz Starzyk

Znamy wszechświat tylko 16

Znamy wszechświat tylko 16 miliardów lat przecież wszechświat jest nie skończony, tam jest poprzedni wszechświat a za poprzednim dalej i dalej czyli już mamy tysiące miliardów lat świetlnych, to proste i realne i tak jest. Na końcu jest przejście w inny wszechświat i tak bez końca jak człowieka umysł. Bo człowieka myśl jest naj szybsza i nie skończona.

Portret użytkownika jaa

Biorąc na logikę to powinno

Biorąc na logikę to powinno być centrum tak zwanego Wielkiego Wybuchu. Jeżeli WW to było coś w stylu ekslozji z przesuwaniem się wszystkiego co tam wtedy zaistniało to środek powinien zostać pusty i zimny. I, sporo zimniejszy od reszty, która się rozeszła. 

Portret użytkownika moon fake

Na podstawie błędnie

Na podstawie błędnie ustalonej próżniowej przestrzeni teraz będą snuć fantasmagorie...

"Standardowa kosmologia nie może wyjaśnić tak gigantycznej kosmicznej dziury. Naukowcy są przekonani, że odkrycie tej masywnej sfery nicości może wyjaśnić istniejące od dawna tajemnice kosmologiczne. Niektórzy naukowcy uważają, że to „zimne miejsce” w kosmosie może być dowodem na istnienie wszechświatów równoległych. Co więcej, niektórzy ośmielają się twierdzić, że na świecie mogą istnieć miliardy wszechświatów takich jak nasz.
Jak dotąd najpopularniejszym wyjaśnieniem było to, że tajemniczy zimny punkt jest wynikiem superpustki. Pustki kosmiczne to rozległe przestrzenie między włóknami (największymi strukturami we wszechświecie), które zawierają bardzo niewiele galaktyk lub nie zawierają ich wcale. W ten sposób ten ogromny obszar nicości został nazwany Eridańską superpustką."

Prawda jest prosta. Tylko kłamstwo jest skomplikowane.
Przestrzeń kosmiczna jest wypełniona substancją z której można indukować każdą energię. Czy to światło czy pole elektromagnetyczne czy grawitację. W tamtym obszarze o którym mówią, a który jest poza włóknami elektrycznymi w których powstają galaktyki, jest dużo zimniej niż w pozostałej okolicznej przestrzeni. Więc temperatura może być tam o wiele niższa od dotychczas zarejestrowanej przez naukowców w układzie słonecznym a także niższa niż przestrzeń galaktyki lub we włóknach międzygalaktycznych. Tam może nawet metal popękać jak lód. Przynajmniej każdy z nam znanych.

Skomentuj