Czym jest podświadomość i co determinuje w naszym życiu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podświadomość to całość procesów ludzkiego umysłu, nad którą nie ma się takiej kontroli, jak nad świadomością. Sama idea braku kontroli nad niektórymi obszarami naszego umysłu może być przerażająca, jednak niektóre fakty dotyczące podświadomości mogą być niezwykle interesujące.

Po pierwsze podświadomość przejawia się często poprzez sny. Jedną z najbardziej popularnych teorii jest to, że są one jej bezpośrednią manifestacją. Poza tym to dzięki podświadomości człowiek posiada zdolność wielozadaniowości. Podświadomość kontroluje większość naszego życia, choć opiera się to przede wszystkim na instynktownych odruchach naszego ciała. 

 

Bez względu na głębokość snu, podświadomy umysł nadal działa, pomagając kontrolować pracę organów wewnętrznych. Podświadomość odpowiada także za nawyki, pozwalając nam wykonywać dobrze opanowane działania bez żadnego zaangażowania umysłowego.

 

Podświadomy umysł jest zaprojektowany w podobny sposób jak mikroprocesor. Przetwarza ogromną ilość danych, odbiera i analizuje wszystkie napotkane sygnały. Mimo tego, zdolność ta jest dość prymitywna, często działa na poziomie emocji i może powodować irracjonalny gniew lub strach w niewymagających takich reakcji sytuacjach.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj