Czym mogą być mityczne trzy dni ciemności, o których wspomina wiele przekazów?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W objawieniach Maryjnych pojawiają się często dziwne słowa o dniach ciemności - łącznie trzech. Jak można przeczytać z Księgi Apokalipsy trzy dni ciemności stanowią zawartość jednej z siedmiu czasz, którą na ziemię wyleją aniołowie: „A piąty wylał swą czaszę na tron Bestii i w jej królestwie nastały ciemności" (Ap 16, 10). Trzy dni ciemności są najbardziej spektakularnym wydarzeniem apokaliptycznym, które dotknie całą ziemię i będzie zapowiedzią fundamentalnych zmian.

 

Łatwo powiedzieć, że to biblijny przekaz pełen niedomówień i symbolizmu, ale informacja o trzech dniach ciemności pojawia się w wielu źródłach. Doskonale to wylicza poniższa witryna. W każdym razie większość wspominek o trzech dniach ciemności pochodzi ze źródeł zbliżonych do chrześcijaństwa.

 

Oprócz Apokalipsy św. Jana mamy wzmianki o tym samym zjawisku w niektórych objawieniach Maryjnych. Niektórzy twierdzą, że objawiona w 2000 roku trzecia tajemnica fatimska, którą przedtem znał tylko Papież, była w istocie nie tylko opisem zamachu na następcę św. Piotra. Była również opisem tych trzech dni ciemności. To jednak wiedza, która nie została zdradzona i ta część tajemniczego przekazu czeka podobno jeszcze na publikację lub po prostu nigdy nie będzie opublikowana.

 

O trzech dniach ciemności wspominają również przekazy słynnych wizjonerów na przykład Edgara Cayce. On sam wiązał te specjalne dni z wystąpieniem katastrofalnych zjawisk, które spowodują śmierć większości ludzkości. Bardzo to zresztą przypominało to, co potem postulowali zwolennicy Patryka Geryla i jego teorii przebiegunowania z gigantycznymi falami pływowymi. 

O trzech dniach wspomina też kilkukrotnie słynny stygmatyk Ojciec Pio. Jego przekazy brzmią bardzo niepokojąco. Daje on pewne wytyczne, co do tego jak się wtedy zachować.

Dobrze pozamykajcie i uszczelnijcie okna. Nie wyglądajcie na zewnątrz. Zapalcie święconą świece, która wystarczy na wiele dni.. Niewolno wam wychodzić na zewnątrz. Zaopatrzcie się w wystarczającą ilość pożywienia. Moce natury zostaną wstrząśnięte i deszcz ognia napełni ludzi przerażeniem. Miejcie odwagę!

Również osoby kojarzone z ruchem New Age wspominają o tych kluczowych trzech dniach. W słynnym internetowym przekazie japońska księżniczka Kaoru Nakamaru stwierdza, że czeka nas przejście do innego wymiaru i okres, gdy będzie to następowało poznamy po tym, że będzie trzy dni ciemności.

Wszystkie te informacje przekonały mnie, że 22 Grudnia 2012, trzy dni, gdy Ziemia będzie przechodziła do piątego wymiaru. Gdy przechodzimy przez to miejsce, trzy dni i trzy noce nie możemy używać elektryczności, kompletna ciemność, dzień i noc. Żadnego dźwięku, żadnych gwiazd, żadnego światła. Jesteśmy kompletnie w ciemności, trzy dni. Żadnych mediów, żadnych informacji nic nie będzie ogłaszane ludziom. Osoby z ukrytego rządu dobrze o tym wiedzą. Oni sami, aby mogli zostać uratowani spróbują uciec z tej planety albo wykopią podziemne miasta pod Atlantą, Norwegią, Holandią, Szwajcarią, Australią. Około 10 000 ludzi z elity może być uratowane będąc tam. Jednak nie sądzę, żeby się uratowali.

Jest też wiele odniesień do wielkiej erupcji wulkanicznej i wszystko wskazuje na to, że to mógł być superwulkan. To by miało sens biorąc pod uwagę wskazówki dawane ludziom, nie otwieranie drzwi czy okien i szczelne ich zasłonięcie może po prostu przestrzegać przed wszechobecnymi wtedy gazami wulkanicznymi. Tutaj też taka ciemność z pewnością przykryłaby całe niebo więc nie byłoby mowy o gwiazdach, ba nie byłoby mowy o świetle słonecznym nawet przez dekadę. Cieszylibyśmy się najwyżej przebłyskami Słońca i to po wielu miesiącach.

 

Jak widać na powyższych przykładach intrygujące trzy dni ciemności są traktowane raczej w kategoriach ogólnoświatowego kataklizmu. Wydarzenia, które zgodnie określane są, jako dni ciemności mogą być zwiastunem nadchodzącego czasu rozliczenia gatunku ludzkiego, ale mogą tez być zjawiskiem cyklicznym i jedynie krótki czas trwania naszej cywilizacji może powodować, że nie ma doniesień o innych przypadkach jego wystąpienia.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika KazOle

3-dniowy wyrzut koronalny

3-dniowy wyrzut koronalny Słońca.
Wyrzucona ze slońca materia sloneczna "naciśnie, ściśnie" magnetosferę Ziemską, w wyniku tego dojdzie do przemagnesowania Ziemi. Nie przebiegunowania tylko przemagnesowania w silnym zewnetrznym polu magnetycznym. Wraz ze wzrostem pola magnetycznego powiększą się strefy zorzowe, a i niebo może być czerwone, purpurowe jak zorze, nie mówiąz o wyładowaniach (piorunach) od bieguna do bieguna w tzw pasach Van De Valdego.
Ciemność wyniknie z utraty zmysłów proszę poszukać jakie objawy odczuwa czlowiek przebywajacy w silnym polu magnetycznym. Urata rownowagi, wzroku, węchu.  Nie pomogą święcone świeczki.
Panika strach, faktycznie nie ma co wychylać z domu. Ktoś to słusznie powiedział: Nie boję się ciemności - boję się ludzi w ciemnościach.

Portret użytkownika Dj Fazzman

A może te 3 dni ciemności, ma

A może te 3 dni ciemności, ma znaczenia bardziej symboliczne? Ciemność może symbolizować smutek, cierpienie, chłód, brak pozytywnych uczuć, zamknięcie się w sobie, ignorację, egoizm i wiele innych rzeczy.

Portret użytkownika lahud

"W każdym razie większość

"W każdym razie większość wspominek o trzech dniach ciemności pochodzi ze źródeł zbliżonych do chrześcijaństwa."    
No bo to z babilońskich tekstów astrologiczno-astronomicznych wzięte.
 
"mogą tez być zjawiskiem cyklicznym i jedynie krótki czas trwania naszej cywilizacji może powodować, że nie ma doniesień"
Jak wyżej.
 
interpretacja:
Będzie fizycznie ciemno, bo za widzenie świecenia słonecznego odpowiada krzywizna grawitacyjna. Ale ona będzie się zmieniać w tym czasie pod wpływem "ciemnej masy"   ----- no to bedzie ciemno.
Będzie za to widać "rzeczy" z innych wymiarów tu na ziemi - brak słońca je "obudzi".
 

Portret użytkownika szuwaxpl

Mam książki o tematyce Majów.

Mam książki o tematyce Majów. Zawsze się cieszyłem, gdy zdobyłem stare wydania, jakoś mniej indoktrynacji!Ale tam też się wspomina o trzech dniach ciemności. Prośba aby nie wrzucać Azteków do jednego worka z Majami.

Skomentuj