Deformacja głowy czyli dziwna tradycja starożytnych ludów

Kategorie: 

Źródło:

Deformacja głowy to zwyczaj, który wydaje się nam niezrozumiały, a nawet przerażający. Starożytne ludy stosowały różne metody, aby nadać czaszkom nienaturalny kształt. Praktyka ta była stosunkowo powszechna w wielu kulturach i sięga głęboko w czasy starożytności.

 

Znaleziska archeologiczne z całego świata świadczą o popularności takich deformacji. W Ameryce Północnej taki zwyczaj był typowy dla Majów i wielu innych plemion. Znaleziono wiele zdeformowanych czaszek na wyspie Haina, gdzie zwyczaj ten był szczególnie popularny. Ciekawostką jest, że deformacja głowy częściej występowała u mężczyzn niż u kobiet.

 

Ameryka Południowa również nie jest wolna od tego zjawiska. Zdeformowane czaszki można znaleźć w różnych kulturach tego kontynentu, takich jak Lauricocha, Chavin, Nazca, Paracas, Inkowie i Puerto Moorin. Na Wyspie Wielkanocnej, znaną z tajemniczych kamiennych posągów, spekuluje się na temat obecności wizerunków głów z długimi czaszkami.

 

Naukowcy do dziś nie potrafią jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego starożytne ludy z taką pasją deformowały swoje głowy. Współczesna medycyna zwraca uwagę na negatywne skutki tej praktyki, takie jak ciągły ból i potencjalne zagrożenia dla zdrowia. Historia jednak nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o motywacje, pozostawiając miejsce na różne teorie i spekulacje.

 

Jedna z hipotez sugeruje, że deformacja głowy mogła mieć związek z obrzędami religijnymi i kultowymi. Czy ludzie z takim zaangażowaniem deformowali swoje głowy z silnej potrzeby przynależności do określonej grupy społecznej? A może był to sposób na oznaczenie swojego statusu społecznego lub wyznawanej religii? Albo może deformacja głowy miała symboliczne znaczenie, którego dziś nie jesteśmy już w stanie zrozumieć?

 

Tajemnica deformacji głowy w starożytności wciąż pozostaje nierozwiązana, dając pole do licznych teorii i domysłów. Tego rodzaju praktyki pokazują nam, jak bardzo różne były kultury, które kształtowały naszą historię, a także jak wiele tajemnic nadal skrywają przed nami.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Witam rozwiązuję tajemnicę

Witam rozwiązuję tajemnicę mechanicznego eksponowania jaknajbliżej tuż pod czaszką CZAKRY ANJA (miedzy oczami ) i szyszynki po to żeby osoba miałą jak najwiekszą moc co w wypadku wrogów dawało przewagę ! Dzisaj zwaną mocą hipnotyczną i porozumieniania sie na odłegóść czyli telepatii itd..telekinezy. Świat starożytny tylko tym żył !!! to były prawdziwe wartości w tamtym świecie, który był świętszy od naszego wielekroć !!! Analiza naszym dzisiejszym mózgiem i wartościami tego faktu oczywiście nie daje odpowiedzi !  

Skomentuj