Dinozaury mogły przetrwać do czasów dzisiejszych

Kategorie: 

Rzekome zwłoki pterodaktyla z czasów wojny secesyjnej

Kilka razy wspominaliśmy o wielkiej niejedonznaczności stwierdzenia nauki, że dinozaury i ludzie ni eistnieli jednocześnie. Nawet gdy znajdowane sa na to dowody zwykle bywają obalane. Idea, że prehistoryczne gady mogły gdzieniegdzie przetrwać rozpala jednak co rusz wyobraźnie.

Cześć osób twierdzi, że obecne w każdej praktycznie kulturze opowieści o smokach to tak naprawdę dowody na to obcowanie naszych gatunków. Oczywiście człowiek ze swoimi narzędziami stał się szybko za dużą konkurencją dla tych zwierząt.

Widywane gdzieniegdzie potwory w jeziorach mogą być dowodem na przetrwanie plezjozaurów czyli dużych pływających gadów, jednych z największych zwierząt świata. Taka możliwośc istnieje, ale musiałaby to być większa populacja aby zapewnić odpowiednią bioróżnorodność.

Znamy opowieści o afrykańskim Mokele-Mbembe branym za zauropoda. Doniesienia o tym zwierzęciu zdarzają się nawet w czasach współczesnych a ulubione wyjasnienie naukowe to błąd w klasyfikacji dużego krokodyla.

Wśród interesujących wypadków istnienia dinozaurów w czasach współczesnych są przypadki z pterodaktylami. Słynne już jest zdjęcie przedstawiające rzekomo ustrzelonego pterodaktyla. Zdjęcie wygląda jakby pochodziło z czasów wojny secesyjnej w USA. Początkowo wydaje się, że widzimy tam kajak, ale po chwili okazuje się, że to nie kajak tylko trofeum myśliwskie, i to jakie!!

O latających gadach słyszano jeszcze w latach czterdziestych XX wieku na Papui Nowej Gwinei. Wspominają o tym amerykańscy weterani wojenni, którzy podobno właśnie tam widzieli żywego pterodaktyla. Zresztą podobne doniesienia pochodza od tamtejszych tubylców. Jedni z nich mieszkający na wyspie Umboi donopszą o "latającym wielkim szczurze", który poluje na ryby w pobliskiej zatoce.

Zagadkowe zwierze z Umboi jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku było bardzo intensywnie poszukiwane. Organizowano poważne wyprawy naukowe, oficjalnie w celu zidentyfikowania nowego gatunku ptaka, ale nieoficjalnie mogły to być poszukiwania śladów bytności pterodaktyli.

Znamy wiele przypadków organizmów uważanych za wymarłe, które w cudowny sposób pojawiają się ponownie. Czy legendarne gady mogły przetrwać do czasów dzisiejszych? Dopóki nie uda się komuś zdobyc niepodważalnych dowodów idea ta pozostaje w sferze dywagacji.
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika koc

mokele mbembe jest to

mokele mbembe jest to praktycznie zauropod  jednak t rex gigantozaur spinozaur velicraptor  triceratops  nikt nie widzial ale 80 procent gatonkow zwierat czeka na odkrycie wiec kto tam wie
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przed potopem dinozaury żyły

Przed potopem dinozaury żyły z ludźmi. Zarówno ludzie jak i dinozaury, jaki rosliny i wszystkie istoty żyjące były gigantyczne, bo warunki na planecie temu wyjątkowo sprzyjały. (ok. 40% tlenu w atmosferze) W czasie potopu zginęło wszystko, lub prawie wszystko... Nie uratowały się dinozaury lądowe- one zatonęły atomiast latające i wodne zwierzaki zostały mocno przetrzebione zarówno potopem, jak i  błotnistymi zawiesinami wody potopowej. Jednak gdzieś tam... cos przetrwało do naszych czasów, czego dowody są znajdowane do dzisiaj. Bo Świat nie ma milionów/miliardów  lat, lecz tysiące.. i tysiące jeszcze będzie tylko trwać... nie miliony czy miliardy.. - tą bzdurę powielają debile i ich wyznawcy...

Portret użytkownika kyfylysky

 Bo Świat nie ma

 Bo Świat nie ma milionów/miliardów  lat, lecz tysiące.. i tysiące jeszcze będzie tylko trwać... nie miliony czy miliardy.. - tą bzdurę powielają debile i ich wyznawcy... rownie dobrze mozna powiedziec to samo o tobie : P

Skomentuj