Dlaczego naukowcy boją się otrzymać wiadomość od obcych cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kontakt z obcymi cywilizacjami to jedno z nieuchwytnych nadal pragnień ludzkości. Chcemy się dowiedzieć, że życie we wszechświecie nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie brakuje jednak opinii naukowców, którzy przestrzegają przed kontaktowaniem się z takimi pozaziemskimi cywilizacjami. Może to być dla nas bardzo niebezpieczne.

 

Kilka lat temu John Learned z University of Hawaii i Michael Hippke z Sonneberg Observatory, we wspólnej pracy zatytułowanej „Interstellar Communications and the Impossibility of Neutralizing Messages” ostrzegali ludzkość przed pochopnymi kontaktami z pozaziemskimi cywilizacjami.

 

Wyświetlanie i dekodowanie złożonych wiadomości z kosmosu może wymagać użycia komputerów, ale istnieje ryzyko, że wiadomość będzie złośliwa, a my po prostu nie będziemy w stanie jej zneutralizować. Dlatego, aby wykluczyć potencjalne zagrożenie dla ludzkości, obce wiadomości muszą zostać natychmiast zniszczone bez jakiejkolwiek próby ich odczytania.

 

Według badań z 2018 r. wiadomości od cywilizacji pozaziemskich najprawdopodobniej są sygnałami odbieranymi przez radioteleskopy. Z jakiegoś powodu astrofizycy uważają, że takie wiadomości najprawdopodobniej są złośliwe, dlatego powinniśmy odmówić ich odszyfrowania i odczytania, ponieważ nie możemy być pewni, że nadawca nie jest naszym wrogiem.

Naukowcy uważają, że najbardziej prawdopodobnym rodzajem komunikacji międzygwiezdnej jest komunikat „Space Challenge” wysłany przez radioteleskop RT-70 na Krymie. Jest to seria znaków binarnych, które są dekodowane jako obraz. Jeśli wiadomość zostanie wydrukowana na papierze w celu dalszej analizy, to tylko tkwiące w niej znaczenie może być szkodliwe, ale gdy zostanie użyta do odszyfrowania komputera, istnieje ryzyko zainfekowania go złośliwym kodem.

 

Jako możliwy scenariusz Learned i Hippke opisują otrzymanie wiadomości z biblioteki w postaci sztucznej inteligencji. Nawet jeśli jego odszyfrowanie odbywa się na Księżycu za pomocą izolowanego komputera, sztuczna inteligencja może próbować manipulować ludźmi, a także uczyć ludzkość tworzenia skomplikowanych technologii, bez ostrzeżenia o możliwych niebezpiecznych konsekwencjach. Ogólnie rzecz biorąc wydźwięk jest taki, że musimy być bardzo ostrożni w kontaktach z kosmitami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem najwyższa

Moim zdaniem najwyższa cywilizacja ziemska, ta starożytna, to ta, która rozumie przekaz od anielskiej cywilizacji Boga YHWH, Jego Syna Jezusa Chrystusa, pochodzący z innego wymiaru, od jedynego prawdziwego Jogina Chrystusa ! Ta anielska cywilizacja Boja Jezusa często przekazuje nam wiadomości ! Musimy się nauczyć je odczytywać... Smile

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj