Dlaczego statki obcych są przedstawiane jako spodki?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Znane nam jako ikony popkultury, latające spodki często są pierwszym, co przychodzi na myśl, kiedy mówimy o statkach kosmicznych obcych. Jednak mało kto zastanawia się, skąd tak naprawdę wziął się ten charakterystyczny obraz. Okazuje się, że jest to związane z historią obserwacji UFO i jednym przypadkiem z 1947 roku, który dał początek legendzie o latających spodkach.

 

To właśnie wtedy amerykański pilot Kenneth Arnold opisał niezidentyfikowany obiekt, który przemknął nad jego głową z prędkością 1700 mil na godzinę. Ciekawostką jest, że Arnold nie użył dosłownie określenia "spodek", ale opisał obiekt jako coś, co poruszało się „po przekątnej, w układzie warstwowym” i przypominało swoim kształtem patelnię do ciasta. Było to pierwsze zarejestrowane zdarzenie tego rodzaju nad terytorium USA, które szybko przyciągnęło uwagę mediów.

Co ciekawe, termin "latający spodek" narodził się nie tyle z relacji Arnolda, ile z interpretacji dziennikarzy. Jak podaje Encyclopedia Britannica, to dziennikarze są odpowiedzialni za powstanie terminu „latający spodek”, który błędnie interpretowali relację Arnolda o patelni do ciasta. Ten termin utrzymał się przez lata i jest do dziś używany na określenie niezidentyfikowanych obiektów latających, zwłaszcza tych, które są postrzegane jako statki obcych.

Historia obserwacji UFO przez Arnolda i powstanie legendy o latających spodkach to temat, który nieustannie budzi wiele pytań i dyskusji. Niektórzy twierdzą, że Arnold był świadkiem prawdziwego statku obcych, inni zaś uważają, że był to wynik technologii stworzonej przez człowieka. Istnieją również teorie sugerujące nadprzyrodzone wyjaśnienia lub masowe iluzje.

Chociaż nie wiemy na pewno, co Kenneth Arnold naprawdę zobaczył w 1947 roku, fascynująca historia latających spodków i obserwacji UFO nadal przyciąga uwagę. Staje się inspiracją dla filmów, książek i teorii, które próbują odpowiedzieć na pytanie: co tak naprawdę widział Arnold tego dnia i jak to wpłynęło na nasze wyobrażenie o statkach kosmicznych obcych?

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj