"Dłoń Boga" została uwieczniona na niebie nad Brazylią

Kategorie: 

Źródło: deolhonocariri

Brazylijski portal deolhonocariri.com podzielił się ze swoimi czytelnikami fotografią niezwykłego zjawiska atmosferycznego. Mowa tu o podbijającej media społecznościowe formacji chmur przypominającej rękę "Boga" siegającą w kierunku ziemi w geście pozdrowienia.

To niesamowite zdjęcie przemieszcza się po mediach społecznościowych już od dłuższego czasu. Zgodnie z dostępnymi informacjami, ten niezwykły fenomen był widoczny w miastach Asunción i Juazeirinho, leżących w regionie Paraíba Cariri. Wielu z obserwatorów uważa zę zarejestrowany fenomen to rzeczywisty znak od Boga, co biorąc pod uwagę że jest to dość religijne państwo wydaje się zrozumiałe.

Tego typu niezwykłe formacje atmosferyczne stanowią jeden z lepszych przykładów zjawiska zwanego pareidolią. Objawia się ono zachowaniem ludzkiego mózgu który często na siłę doszukuje się znanych sobie kształtów (w tym przypadku ludzkiej dłoni) w przypadkowych strukturach. Zjawisko to, jest dość popularne chociażby w przypadku obserwacji rzekomych humanoidów lub zwierząt na powierzchni Marsa. Wygląda na to żę zjawisko zaobserwowane w Brazylii jest poprostu jednym z takich incydentów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj