Do 2030 roku Chiny rozpoczną poszukiwania nadających się do zamieszkania planet poza Układem Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny planują do 2030 roku rozpocząć poszukiwania nadających się do zamieszkania planet poza Układem Słonecznym. Projekt ogłosiła China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC), .

 

Do 2030 roku rozpocznie się misję o nazwie Search for Voices. Jej zadaniem będzie badanie przestrzeni kosmicznej poza Układem Słonecznym, aby dowiedzieć się, czy istnieją planety odpowiednie dla życia ludzkiego. Jak wyjaśnili chińscy eksperci, w najbliższych latach Chiny zamierzają prowadzić międzyplanetarne misje eksploracji Jowisza i Urana, a także obrzeży Układu Słonecznego. Powiedział, że około 2025 roku Chiny wystrzelą sondę kosmiczną na asteroidy znajdujące się stosunkowo blisko Ziemi.

 

Ponadto w ciągu najbliższych 10-15 lat Chiny przeprowadzą misję dostarczenia próbek z Marsa na naszą planetę. Do 2028 roku Pekin zamierza zbudować na Księżycu podstawową strukturę międzynarodowej stacji. Przypomniano, że w tym samym czasie chińscy specjaliści opracowują nową ciężką rakietę nośną "Changzheng-9", która będzie w stanie dostarczyć do 150 ton ładunku na orbitę okołoziemską.

 

Zadaniem jest sprawienie, by do 2030 roku Chiny umocniły swoją pozycję wśród innych wiodących krajów, a do 2045 roku stały się potęgą kosmiczną we wszystkich dziedzinach. Chiny aktywnie rozwijają narodowy program kosmiczny, rozwijają satelity meteorologiczne, telekomunikacyjne i nawigacyjne, a także technologie eksploracji Księżyca. Na orbicie zakończono budowę stacji kosmicznej, która wkrótce powinna zacząć normalnie funkcjonować. 

 

W 2021 roku Chiny przeprowadziły 55 startów kosmicznych, ustanawiając krajowy rekord, wyprzedzając pod tym względem Stany Zjednoczone i zajmując pierwsze miejsce na świecie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Co za matołki chińskie i

Co za matołki chińskie i gamonie inne co szukają innej Ziemi !!!! Musi być układ Gwiazda Polarna - Ziemia , od GP płynie spiralnie życie Ganga / Duch Święty ! Bez Twojego tchnienia cóż jest wśród stworzenia ... ? Bez Gwiazdy Polarnej i Ziemi w jej OSI klapa ! Życze miłych.poszukiwań ! Przed Kopernikowskie określenia położenia Ziemi w centrum spirali ciemnej materii od GP właśnie dotyczyły tego !!! Co znaczyło jakby Ziemia miała unikatowy układ przez życie ludzi na niej ! Kopernik odnalazł coś innego materialne położenie Ziemi w materialnym kosmosie !    

Skomentuj