Dokument 512, tajemniczy manuskrypt opisujący zapomniane miasto Ameryki Południowej

Kategorie: 

Źródło: Brazylijska Biblioteka Narodowa

Brazylijska Biblioteka Narodowa w Rio de Janeiro zawiera w sobie bardzo interesujący dokument opisujący starożytne miasto na które natrafili podróżujący lądem Portugalczycy. Tajemniczy manuskrypt zwany "Dokumentem 512" opisuje drogę która poprowadziła podróżników do odkrycia tego już wówczas opuszczonego miasta.

Sam manuskrypt pochodzi jeszcze z 1753 roku. Konstrukcja tekstu stanowi mieszankę pomiędzy listem a pamiętnikiem, w którym autor opowiada o starożytnym jego zdaniem mieście. Twierdził, że natrafili oni na kamienne domy i wspaniałe szerokie ulice które bardziej niż budowle żyjących tam ludzi przypominały architekturę Greków. Teksty opisują wiele innych szczegółów które sprawiały wrażenie nieodpowiednich dla południowo amerykańskiej kultury. Mężczyźni twierdzili, że natrafili tam na wiele tajemniczych hieroglifów, które o dziwo, wielu z dzisiejszych czytelników tego manuskryptu przypisuje starożytnej Grece i literom Fenicjańskim.

Odnalezione w mieście domostwa, były bardzo dobrze udekorowane jednak Portugalczycy twierdzą, że były one opuszczone przez długi czas i nie miały w środku żadnych przedmiotów. Ponadto, autor twierdził że ​​wszystkie domy w mieście, ze względu na ich regularność i symetrię, wydawały się stanowić całość, zupełnie jakby należały do jednego właściciela. Możliwe zatem, że nie było to wcale miasto, ale jakiś zaginiony pałac? Z tym że w dalszym ciągu nie wyjaśnia to kwestii tajemniczych Grecko/Fenickich znaków!

Niezależnie od tego z czym mieli oni doczynienia, portugalska ekspedycja Bandeirantes natrafiła na nie w południowo-wschodniej Brazylii w regionie nazywanym dziś Sertão. Odnaleziono je zresztą zupełnym przypadkiem, ponieważ oryginalnie wybrali się oni w poszukiwaniu kopalni Muribeca, czegoś w rodzaju brazylijskiej wersji El Dorado. Odnalezienie tajemniczego miasta, było więc uznane za dobrą monetę, aż do momentu gdy poszukiwacze zdali sobie sprawę, że nie trafili w poszukiwane przez siebie miejsce.


Enigmatyczny tekst rękopisu uzupełniają osobliwe szczegóły, takie jak dokumentacja odkrycia worka złotych monet z sylwetką łucznika i korony, lub reprodukcją hieroglifów skopiowanych z różnych zakątków miasta. Czy sugerowane przez niektórych podobieństwo pomiędzy tajemniczymi symbolami a znakami greckich i fenickich liter to jedynie przypadek? Manuskrypt jest dostępny na stronie Brazylijskiej Biblioteki Narodowej, a zatem jeśli ktoś jest zainteresowany jego lekturą zapraszam pod poniższy link.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Sensacyjny list siostry Łucji

Sensacyjny list siostry Łucji ! "Badacz objawień z Fatimy ujawnił istnienie listu napisanego do papieża Pawła VI przez widzącą z Fatimy, siostrę Łucję de Jesus dos Santos, w którym ostrzega go przed „diabelskim buntem” wywołującym „ogólnoświatową dezorientację (...) zadręczającą Kościół”. Istnienie listu ujawnił badacz zajmujący się Fatimą, Kevin J. Symonds, w wywiadzie opublikowanym przez „Catholic World Report”. Symonds mówi, że odkrył list w muzeum prowadzonym przez siostry klasztoru karmelitanek z Coimbry w Portugalii, gdzie s. Łucja spędziła ostatnie lata swojego życia oraz że otrzymał pozwolenie sióstr na to, by publicznie wyjawić jego treść. „W swoim liście s. Łucja mówiła o diabelskim buncie, który jest pobudzany przez siły ciemności, a któremu towarzyszą błędy popełniane przeciwko Bogu, Jego Kościołowi, tego Kościoła naukom i dogmatom – powiedział Symonds „Catholic World Report. Mówiła, że Kościół przechodzi trwogę konania w Getsemani i że panuje ogólnoświatowa dezorientacja, która zadręcza Kościół. Pisała, by dodać otuchy Pawłowi VI, jako Namiestnikowi Chrystusa na ziemi, i by powiedzieć mu o swoim i innych niezłomnym trwaniu przy nim, przy Chrystusie i Jego Kościele pośród tego buntu”.  http://www.pch24.pl/siostra-lucja-prorokowala-diabelski-bunt-przeciwko-kosciolowi--ujawniono-jej-list-do-papieza,56487,i.html#ixzz4znuGtN2m

To się zgadza z tym materiałem filmowym

Międzynarodowy okultystyczny UFO-komintern

https://www.youtube.com/watch?v=nl9xcIBVGgI

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Bolt

Czlowieku jestes strasznie

Czlowieku jestes strasznie nawiedzonym fanatykiem religijnym,ale i tak musze Ci to powiedziec:religia=zlo i cierpienie drugiego czlowieka. Wimie boga tego czy innego mordowano ludzi i nszczone byly cale cywilizacje.

Bylo by o wiele lepiej jakby ludzie nie wymyslili religi,kto wie gdzie bysmy byli jako ludzkos gdyby nie religia. Moge sie zalozyc ze pewnie juz bysmy byli cywilizacja kosmiczna i odkrywali wszechswiat,a tak ciagle marnujemy czas i enegie na modlenie sie do omamow ludzi pierwotnych ktorych przerazala sila natury i starali sie ja jakos spersynifikowac zeby bylo im latwiej wyjsc z jaskini. 

Skomentuj