Drugie Słońce widziane nad Indonezją - złudzenie optyczne czy dowód na istnienie planety Nibiru?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Indonezyjskie media donoszą o dziwacznym zjawisku jakie widziane było w okolicy miejscowości Kalimantan. Świadkowie twierdza, że widać było dwa Słońca na horyzoncie. Zdjęcia zamieszczone na portalach społecznościowych zdają się potwierdzać te słowa.

 

Dziwny fenomen był widoczny przez kilka minut po czym obie tarcze słoneczne zostały zakryte przez chmury. Obserwowano go w zeszły piątek między 17:49:28 a 17:50:46 czasu lokalnego. Teoretycznie w meteorologii zna się przypadki powstawania takich zjawisk, bywa to nazywane słońcem pobocznym. Tylko, że zwykle czemuś takiemu towarzyszy też efekt halo wokół Słońca i jeśli jego tarcza jest powielana to dochodzi do multiplikacji na łuku, a nie prostego jej powielenia.

 

Jednak wiele osób powątpiewa, że to co widziano to tylko niezwykłe zjawisko optyczne występujące niekiedy podczas wschodów i zachodów Słońca i sugerują, że to co zaobserwowano to nie złudzenie tylko planeta Nibiru, której ponowne nadejście zapowiadali Sumerowie. Jednak oficjalnie wiara w dodatkową planetę o wydłużonej orbicie uważana jest za niedorzeczność.

 

Warto zwrócić uwagę, że coś bardzo podobnego do obserwacji z Indonezji widziano również w Kanadzie na początku listopada. Wtedy również uznano, że to miraż powstały na skutek rozmaitych reakcji atmosfery w odpowiedzi na silne źródło światła jakim jest nasza dzienna gwiazda. Może jednak zbyt łatwo odrzucamy pozornie irracjonalne wyjaśnienia i ludzie oczekujący ponownego nadejścia planety Nibiru mogą któregoś dnia poczuć, że ich prawda w końcu zostanie dostrzeżona.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zLo3000

admin nie rób sobie

admin nie rób sobie jaj
"Jednak oficjalnie wiara w dodatkową planetę o wydłużonej orbicie uważana jest za niedorzeczność."
przecierz z obliczeń naukowców wynika, że mamy jeszcze jedno masywne ciało w układzie słonecznym ale zwyczajnie jeszcze go nie dostrzegliśmy a świadczą o nim komety i inne kamienie które leca z dziwnych kierunków i nie wiadomo co tak naprawde skierowało je do centrum układu

Portret użytkownika Xerxes

Ostatnio w mass mediach

Ostatnio w mass mediach pojawiły się informacje o wykryciu dodatkowego ciała niebieskiego na skraju układu słonecznego i są 3 teorie, 1 mówi że to chłodny brązowy karzeł więc wtedy wyszło by że jesteśmy w układzie binarnym, gazowy gigant lub skalista planeta wielkości podobnej do ziemi.

Portret użytkownika dwdf

Proszę mi pokazać sumeryjskie

Proszę mi pokazać sumeryjskie zrodło historyczne które by mówiło o jakiejś planecie Nubiru. Cała ta nagonka i bajka o tej planecie powstała w chorej głowie pseudonaukowca Sitchina, który podobno chwalił się ze umie tłumaczyć starosumeryjski sprzed czasów najazdów Akadów, ale gdy mu dano do ręki glinianą tabliczkę by na żywo  zaczął czytać przetłumaczony oryginał wykręcał się ze ma za ciemno. Poza tym wiele jego tłumaczonych tekstów odbiego od oryginałów tłumaczonych przez guru tego tematu, profesora S.N. Kramera. W Polsce świetnie tłumaczyli z sumeryjskiego prof. K. Łyczkowska i prof. K. Szarzyńska. Proszę lepiej na ich tłumaczeniach opierać swoje eleboraty.

Portret użytkownika zLo3000

wp i wyborcza ŁŁŁAAAAA

wp i wyborcza ŁŁŁAAAAA ahahaha prawie spadłem z krzesła ale masz źródła no no tylko pozazdrościć
ale mina mi zrzedła jak pomyślałem sobie że Ty masz prawo do głosowania na wyborach

Portret użytkownika Trisagion

Co za idiotyzm.Planetę tej

Co za idiotyzm.Planetę tej wielkości było by widać gołym okiem .Czy ludzie nie mają nic lepszego do roboty jak straszyć się jakimiś bzdurami?Nad światem wisi groźba totalnej wojny a homo jużniesapiens gapi się bez przerwy w swoje 5-6" ekraniki i przestaje po prostu myśleć!!

Portret użytkownika zLo3000

skąd wiesz, że byłoby widać?

skąd wiesz, że byłoby widać? ja śmię twierdzić że wcale nie bo światło słoneczne może być w całości pochłonięte przez amtosfere i się nie odbija a ciepło wytworzone przez to ciało niebieskie może być zatrzymane blisko planety gdzie górne warstwy atmosfery są chłodne zresztą odległość takiego rzekomego obiektu od słońca jest na tyle duża że wyklucza zobaczenie go na nocnym niebie - coś jeszcze? marne masz argumenty

Portret użytkownika coligamenoVerati

Jeżeli emitowałoby to własne

Jeżeli emitowałoby to własne światło - na pewno zostałoby już dostrzeżone jako osobne wędrujące od strony słońca ciało. Jeżeli znajdowałoby się to za tarczą słoneczną to tak ogromny oświetlony obiekt musiałby być zdaje się większy od niego samego abyśmy mogli oglądać go oświetlony właśnie w ten sposób -  z perspektywy sprytnie nagrywającego wydarzenie, cała tarcza tego czegoś jest widocznie oświetlona. No bo w jaki inny sposób mamy do tego podejść? Słońce jak sobie dobrze przypominam nie wędruje. Pic na wodę fotomontaż. 

Portret użytkownika Sasanek

Gdyby do ziemi zblizało się

Gdyby do ziemi zblizało się jakieś ciało niebieskie typu planeta Nibiru ,kometa ,asteroida to byłaby widziana w różnych miejscach. Przykładem niech będzie przelot komety Catalina C/20133 US10,która widziana jest rano około godziny 7.30 w okolicach Wenus. Kometa ta widziana jest w Polsce,Chinach ,USA czy też na Wybrzeżu Kości Sloniowej.Bardzo bym prosił aby skończyć te banialuki i farmazony o końcu świata ,przelotach planet ,katastrofach ,etc. W przypadku końca świata jest powiedziane,że nawet Jezus nie wie a co się tyczy strony katastrofalnej to każde uderzenie obiektu powyżej 1 km jest zjawiskiem na tyle destrukcyjnym ,że nie ma żadnego porównania a po drugie tak naprawde mamy z tym problem gdyz rzeczywistość to nie film.

Portret użytkownika Dius

O losie ! palę i takich bzdur

O losie ! palę i takich bzdur nie widzę ..."UF" co to qrwa znaczy ? gdzie tam dziecko masz "UF'a" ?
Otwórz umysł to może zrozumiesz że abrahamowy bóg to zło...a wiadomo jakie są 3 religie abrahamowe...
mała podpowiedz (!) są to religie nienawiści !

Portret użytkownika benet

O ofermo losu! UF to było

O ofermo losu! UF to było właśnie dla takich mało rozgarniętych jak ty he he. Zlustruj jeszcze raz obrazek, przeszukaj dokładnie kawałek po kawałku, jak napisałem  że tam jest pięć UF, to tyle jest! Zryłeś sobie banie religią abrahamową, to wszystko łykniesz, ale bycie idiotą to przecież twoje święte prawo!   

Portret użytkownika Sio

Bzdety dla laików i

Bzdety dla laików i dyletantów.
Takie terminy jak ekstynkcja czy refrakcja to przedszkole w astronomii czyli rozszerzenie światła albo odchylenie trajektorii fotonu pod wpływem grawitacji. Odbicia fotonu itd. Co tu można więcej powiedzieć przedszkolakom?
No cóż może coś jak w średniowieczu - to zły znak ha, ha
Biblia cośpisała o dwóch słońcach. No ale jezus to słońce a no i lenin też słońcem był.
A teraz kaczor i macior co dla niektórych. Myślę, że to znak czasów ostatecznych - to dla tych najlepiej znających się na astronomii
Podobno 12,12 albo 20 12 będzie zamach w polsce a ja lecę jutro samolotem choroba do zagramanicy

Portret użytkownika RW

04.12.2015 godz.1 50 na

04.12.2015 godz.1 50 na niebie widzę gwiazdę księżyc i 1 metr od niego drugi po str. lewej z drugiego okna 6 metrów dalej inny pokój drugi księżyc ale po stronie prawej ? odbicia słabszej jasności bardziej w zieleni .

Portret użytkownika El Koto

Oto na zdjęciu jest moja

Oto na zdjęciu jest moja mamusia. Jak widzicie efektem ubocznym rzucania czarów jest lewitacja. Sorry za jakość, ale nie było czasu nic lepszego wymyślić (było akurat pod słońce). Nic się nie przejmujcie, jeszcze z 25 wcieleń ciężkiej pracy nad ego-zwierzęco-bydlęcą stroną osobowości i wy też będziecie umieć lewitować. I nie zezwalam na rozpowszechnianie tego bardzo rzadkiego zdjęcia. (Oczywiście możecie nie pracować nad sobą, a zamiast tego użalać się nad sobą i radośnie iść przez manowce na bagna razem z jahwe - jednak tam na bagnach to czają się pasożydy, węże i inne pijawki bo wiadomo jak to jest na bagnach.)

Portret użytkownika kuzYn

To chyba nie pierwsza Twoja

To chyba nie pierwsza Twoja mamusia El kotku, było już kilka. Pewnie jesteś adoptowanym kotkiem.
Ale skąd taka rotacja ? Co miesiąc inny dom ? Jakie są tego powody ? Hmm...
Może ta pierwsza prawdziwa mamausia źle Cie wychowała ?

 
 
 

 

Skomentuj