Dusza rozdzielona między sercem i mózgiem

Kategorie: 

Mózg, umierając, zaczyna intensywnie pracować, wymieniając gorączkowo sygnały z sercem. Naukowcy nie tracą nadziei, aby zrozumieć naturę wizji, o których czasami opowiadają ludzie, którzy wrócili z tamtego świata.

 

Niektórym naukowcom nie daje spokoju to zjawisko. Wszyscy, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, opowiadają przeważnie o tym samym. Mówią o tunelu, przez który lecieli do jasnego światła, o spotkaniu ze zmarłymi krewnymi, o aniołach. Dodatkowo podkreślają fakt, że widzieli się od zewnątrz, pisze Komsomolskaja Prawda.

Mistycy nie mają wątpliwości, że konkretne wizje towarzyszą procesowi oddzielenia duszy od ciała i odesłania jej w nieznane. Materialiści szukają bardziej naturalnych przyczyn.

Ostatnio podjęto kolejną próbę, aby dowiedzieć się więcej o tym zjawisku. Badania przeprowadzili naukowcy z University of Michigan Medical School. Badacze eksperymentowali ze szczurami laboratoryjnymi. Dusili je, aby wywołać symulację śmierci i fizjologiczne procesy z nią związane. Proces kontrolowano za pomocą rozmaitych przyrządów poprzez zapisywanie elektrokardiogramów i elektroencefalogramów. W ten sposób rejestrowano, co dzieje się w mózgach i sercach konających gryzoni.

Doświadczenia wykazały, że coś nadprzyrodzonego zaczyna się już dziać, gdy tętno spowalnia dramatycznie. Okazuje się, że impulsy, pochodzące z mózgu, są dokładnie zsynchronizowane z pulsem. A 30 sekund po zatrzymaniu akcji serca, mózg zaczyna pracować bardzo gorączkowo tj. tak intensywnie, jak pracował przy życiu. Powstają w nim fale o wysokiej częstotliwości - tak zwana oscylacja gamma, przy czym w korze mózgowej dziesiątkami wydzielają się neuroprzekaźniki.

„Podczas zatrzymania serca mózg przestaje otrzymywać tlen i glukozę, co może wywołać gwałtowny wzrost jego aktywności” - powiedział dr Jimo Borjigin, który prowadził eksperymenty.

Badacz uważa, że mózg umierających ludzi reaguje w taki sam sposób, jak u wyżej wspomnianych gryzoni, poprzez oddziaływanie z sercem. Jego działalność staje się źródłem wizji z pogranicza śmierci.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zayts

heh debilny mózg, pewnie mówi

heh debilny mózg, pewnie mówi "o cholera, co się dzieje, brak tlenu, serce obudź się bo się duszę" albo "to już ta chwila, kurdę, muszę się ratować ale nie wiem jak".
Tak to jest, gdy ciało i życie nienawidzi śmierci, ale ją dopuszcza.
Może próbuje impulsami elektrycznymi pobudzić serce do pracy?

Portret użytkownika sio

Bzdety - dusza nie może być

Bzdety - dusza nie może być podzielona pomiędzy sercem a mózgiem.
Chodzi o umysł i uczucia albo intelekt czy intuicję.
Błąd w myśleniu, który zresztą wynika z głupot religijnych.
Uczucia i myśli mają się uzupełniać podobnie intelekt z intucją i nie warto rezygnować z czegokolwiek.
Jeżeli coś dominuje to drugie należy rozwinąć.
Owszem w czasie śmierci klinicznej mózg wytwarza dmt czy inne związki ponieważ uwalnia się od niskiej świadomości materialnej i dlatego aktywuje resztę nieużywanego mózgu.
To być może ratuje życie.
Oględnie mówiąc żyjąc normalnie - przeciętny człek śpi i jest nieświadomy, innymi słowy jest głupi i mało duchowy pod wpływem ciała i materii
 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ipi,ty jesteś jedną

Ipi,ty jesteś jedną wielką"głupotą" a nie religia.To ona odróżnia człowieka od zwierząt i przypomina mu ,że tutaj jest tylko gościem na kilka chwil.

Portret użytkownika superduper

No skoro człowiek jest tylko

No skoro człowiek jest tylko gościem na kilka chwil, to jak wymrze, to religie razem z nim. Religie wymyślił człowiek, ponieważ pomagały jemu i jego przydupasom, trzymać za ryj resztę społeczeństwa. Religie są złe, deprawują, zniewalają, upodlają człowieka, i nie odróżniaja jak piszesz człowieka od zwierzęcia, ale na odwrót-baranie !

Portret użytkownika sio

Filucie feniksie zwierzęta

Filucie feniksie zwierzęta nie zabijają z powodów religijnych,ale po to aby przeżyć.
Religie zostały stworzone przez dekadentów takich jak jezus, budda czy mahomet bo nie byli szczęśliwi w życiu. Stworzyli swoje własne relgie bo nigdy nie byli bogami.
Ich źródłem jest zawiść o mityczne pozycje bóstw, które były równe Bogu.
A mahomet nawet był zawistny o proroków abrahama i jezusa.
A następni w kolejce to ty i aron ha, ha.
Bóg uczy zadowolenia w życiu i po.
Jeżeli tak nie jest tzn, że coś sp......ś
Mówisz, że jesteś na ziemi od zarania - to po co teraz wciskasz komuś, że są tu tylko chwile
 
 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ipi,twoja szklanka jest

Ipi,twoja szklanka jest zawsze "do połowy pusta",choć twierdzisz ,że jesteś optymistą.Kompletne pomieszanie z poplataniem.Gdzie napisałem kłamco ,że jestem na ziemi od zarania?!.Ty według tego jesteś tam wszędzie,gdzie zostawiłeś swoją kupę.

Portret użytkownika sio

Różnica między tobą a MNĄ

Różnica między tobą a MNĄ polega na tym, że mnie nikt nie stworzył filucie popioła feniksa.
Byłem jestem i bedę w różnych formach.
A ty twierdzisz, że stworzył cię Bóg głupim a udoskonalił jezus.
Wierzysz w szatana kłamcę.
Ja z Bogiem wolę chodzić pod rękę aniżeli bezczelnie się kłaniać i klękać przed Nim i oszukiwać innych jakim to religijnym się jest.
Klęczenie przed Bogiem to bezczeszczenie Jego dobrego imienia

Portret użytkownika aron jasnowidz

Dusza to malutka doskonałość

Dusza to malutka doskonałość jaką mamy w sobie która poprzez kolejne wędrówki zbiera doświadczenia aby wrócić z nimi do doskonałości z której wyszła ,po to aby ta doskonałość stała się jeszcze większą i piękniejszą nieskończonością .wszystko jest w nas a ponieważ widać po wpisach ta tym portalu ze świadomość rośnie i wreszcie zaczynamy doceniać to co naprawdę pochodzi od doskonałości a odrzucamy i zmieniamy materię która ma nam tylko pomagać .człowiek zamienił materię na Boga o odrzucił duszę jako przewodnika ,teraz kiedy wie ze pieniędzmi nie zatrzyma deszczu ,powodzi ,trzęsień ziemi ,chorób ,śmierci ,wraca do doskonałości która ma w sobie .teraz zostało nam zjednoczyć w sobie te doskonałości i przywrócić ziemię do stanu jaki została nam podarowana. Czas zmienić siebie ,system i odzyskać wolność tak aby duszę mogły swobodnie podróżować a my wraz z nimi .czas temu sprzyja i zostało to postanowione .

Strony

Skomentuj