Dwie francuskie rzeki zniknęły! Dosłownie zapadły się pod ziemię

Kategorie: 

Źródło: PhotoPQR/L’Est Républicain/MaxPP via Le Parisien, Facebook, YouTube/BFMTV

We Francji doszło do osobliwego zdarzenia – rzeka Doubs płynąca w regionie Franche-Comté dosłownie zapadła się pod ziemię. Rzeka całkowicie wyschła na odcinku 1 km, a wraz z nią obumarła cała roślinność w okolicy.

Mieszkańcy wyjaśniają, że nigdy wcześniej nie widzieli podobnego zjawiska. Zdarzenie to jest o tyle dziwne, że w regionie nie występuje susza, która mogłaby doprowadzić do wysuszenia koryta rzeki na tak dużym odcinku.

Dwa tygodnie wcześniej doszło do podobnego zdarzenia. 13 kilometrów rzeki Risle w Normandii zniknęło pod ziemią. Według geologów to bezprecedensowe wydarzenie spowodowane jest pęknięciami i kraterami w korycie rzeki.

 

Geologowie twierdzą, że zniknięcie rzek spowodowane jest dużymi pęknięciami w korycie rzeki, które wciągają ją pod ziemię. Najprawdopodobniej wiosenne opady wymyły muł, który blokował szczeliny i pęknięcia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Czytał ktoś już nie pamiętam

Czytał ktoś już nie pamiętam gdzie że Wielki zderzacz hadronow wywołał czarna dziurę we wnętrzu Ziemi która się powoli rozrasta? Nie żebym w to jakoś bardzo wierzył ale oby to nie był powód znikania rzek, różnego rodzaju trzęsień Ziemi itp. 

Portret użytkownika Joker

Już wiem gdzie to wyczytalem.

Już wiem gdzie to wyczytalem. Ta strona to klubinteligencjipolskiej.pl jak na taką poważna nazwę wychodzi na to że to co napisali to chyba właśnie za poważne nie bylo. Chodzi o tą czarna dziurę we wnętrzu Ziemi. W sumie ta nazwa może i rzeczywiście brzmi jak nazwa kabaretu.

Portret użytkownika Joker

No i dostałem minus super.

No i dostałem minus Smile super. Jakoś nie zależy mi na plusach czy minusach. Chodzi bardziej o to by ktoś trochę mądrzejszy może od typa który dał mi minus bo dziś sobota wypowiedział się na ten temat. Może w ogóle nie ma o czym gadać bo to np bzdura czy coś. Ale fajnie by było wiedzieć.

Portret użytkownika baca

"Najprawdopodobniej wiosenne

"Najprawdopodobniej wiosenne opady wymyły muł, który blokował szczeliny i pęknięcia."

nie wiem na pewno ale raczej nie mamy wiosny i wiosennych opadów Smile

wcześniej napisano że "Zdarzenie to jest o tyle dziwne, że w regionie nie występuje susza, która mogłaby doprowadzić do wysuszenia koryta rzeki na tak dużym odcinku"

we Francji, Belgii, Hiszpanii itp panuje akurat susza he he.... zabronili im nawet używać wody w ogródkach... ale i tak każdy to olewa...

niemniej rzeka nie powinna zniknąć bo jest... rzeką a nie kałużą stojącej wody...

Ziemia się rozszerza, a więc pęka i ... co jakiś czas znikają z tego powodu na świecie kolejne rzeki...

Strony

Skomentuj