Dwie gigantyczne planety mogą znajdować się za orbitą Plutona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeszcze niedawno, gdy ktoś wspominał o dużej, nieznanej dotychczas planecie w Układzie Słonecznym, wzbudzało to śmiech i drwiny. Potem okazało się, że za orbitą Plutona rzeczywiście coś może się czaić. Teraz naukowcy twierdzą, że mogą tam być dwie duże planety.

 

Nie dalej niż w marcu odkryto, że obiekt 2012 VP113 to jedna z planet karłowatych, które znajdują się daleko od Słońca, w obłoku Oorta. Jednak nadal należy je zaliczać do naszego układu planetarnego. Analizy orbit tego obiektu i kilku innych zlokalizowanych tam planet karłowatych wskazują na to, że muszą się tam znajdować jakieś obiekty o dużej grawitacji, z którymi te ciała niebieskie, które znamy mają powiązanie zwane rezonansem planetarnym.

 

Naukowcy z Hiszpanii, Carlos i Raul de la Fuente Marcos z Complutense University of Madrid, twierdzą, że z ich obliczeń wynika, iż muszą tam być przynajmniej dwie duże planety. Ich wstępne estymacje wskazują na to, że mogą mieć masę od wielkości Marsa do Saturna. Najczęściej szacuje się, że przynajmniej jedna z nich o masie dziesięć razy większej niż nasza Ziemia, znajduje się 200 razy dalej niż nasza planeta.

 

Astronomowie zaczynają przygotowywać nas na to, że to co kryje się nieco dalej niż orbita Plutona, może nas bardzo zaskoczyć. Oznacza to, że możliwe jest odnalezienie kolejnych planet w naszym Układzie Słonecznym i to całkiem niedługo.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika serwus

A może by tak poszperać w

A może by tak poszperać w starych przekazach innych kultur gdzie mogą znajdować się strzępy informacji na temat naszego układu słonecznego? Zestawić to do porównania z obecnymi teoriami naukowców co może nadać kierunek w odkrywaniu wszechświata na nowo i znacznie zawęzić pole poszukiwańdla nas nowych obiektów układu słonecznego.

Portret użytkownika Juszka

... bo człowiek to taka k...,

... bo człowiek to taka k..., że zawsze sobie robi pod górkę.
ps. Jestem, mimo mojej wiary w obce cywilizacje, mocno sceptyczny czy istnieją, istniały jakiekolwiek zapiski mówiące więcej niż wiemy teraz. Nie róbmy z naszych praojców superbohaterów, to zwykłe "zwierzęta" dla cywilizacji mogącej podróżować między gwiazdami czy planetami. 

Portret użytkownika JuHa

Stare informacje. Wejdźcie na

Stare informacje. Wejdźcie na stronę WISE i poczytajcie troszeczkę a następnie rozkmińcie to co przeczytaliście a odpowiedź sama przyjdzie.
Odgrzewany kotlet.
Pytanie za stówę: dlaczego łatwiej odkryć planetę w innym układzie gwiezdnym niż tą w okolicach obłoku Oorta.

Strony

Skomentuj