Dwugłowe węże zdarzają się rzadko, ale istnieją naprawdę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwugłowe węże zdarzają się rzadko, ale istnieją naprawdę. Czy te mutanty są lepsze od gadów z jedną głową?

 

 

Wąż z dwoma głowami jest, jak zrośnięte bliźniaki. Głowy są w pewien sposób niezależne od siebie, ale połączone jednym ciałem.

 

Jak wykazano przy tym prezentowanym na filmie osobniku, każda głowa ma swój własny umysł, a podejmowanie decyzji nie zawsze przychodzi z łatwością, choć na nagraniu widać, jak dziwne stworzenie bezkonfliktowo zmierza do poidła. Dwugłowy honduraski wąż mleczny (łac. Lampropeltis triangulum hondurensis) został wystawiony na sprzedaż za 50 tys. dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Tia, ale z jakichś powodów

Tia, ale z jakichś powodów dwugłowi ludzie rzadko przeżywają okres niemowlęctwa - poza nielicznymi pseudodwugłowcami, a naprawdę braćmi syjamskimi o ciałach na tyle zredukowanych, że praktycznie mają jedno ciało na spółkę, a nie dwa zrośnięte, ale wyraźnie oddzielone... Być może stworzenia obdarzone samoświadomością nie mogą posiadać dwóch mózgów w jednym ciele, bo tak złożony układ nerwowy jak u ludzi ulegał by "przeciążeniu informacyjnemu" i siadłoby sterowanie poszczególnymi układami...? Albo prościej - nie może być dwóch dusz w jednym ciele? Kto to wie...?
 

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj