Dwugłowy wąż albinos znaleziony w Północnej Karolinie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Mężczyzna z Północnej Karoliny, mający doświadczenie w hodowli węży, niedawno znalazł dwugłowego węża z gatunku honduraski wąż mleczny, który na dodatek był albinosem.

 

Wąż ma dwie różne osobowości, z których jedna wygląda na bardziej dominującą niż druga. Prawa strona jest bardziej agresywna niż lewa i próbuje ugryźć bardziej niż prawa.

 

Jeff Bean, kierownik kolekcji herpetologicznych w North Carolina Museum of Natural Sciences, powiedział Newsweekowi, że widział kilka dwugłowych węży, ale jest to stosunkowo rzadkie zjawisko.

„Zazwyczaj zachowują się inaczej, ponieważ mają różne mózgi” – powiedział Bean. „Jeden z nich jest silniejszy od drugiego”.

Wyjaśnił, że niewiele mogą sobie nawzajem zrobić, z wyjątkiem próbowania czołgania się w różnych kierunkach lub jedzenia tego samego jedzenia. Węże urodzone z dwiema głowami rzadko przeżywają na wolności, a nawet w niewoli dwugłowy wąż ma krótszą żywotność niż wąż jednogłowy. Dwugłowy wąż dzieli płuca i żołądek, ale ich mózgi nie zawsze są zbieżne.

 

Według Alexandria Zoo w Luizjanie węże mleczne z Hondurasu są powszechnie spotykane pod gnijącymi kłodami lub pniami. Zjadają inne węże, jaszczurki i małe zwierzęta, nie będąc jadowitymi. Według zoo wykonują szybkie, gwałtowne ruchy, które powodują miganie ich pasków, ostrzegając drapieżniki. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj