Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji odkryto 72 dziwne sygnały radiowe z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Berkeley, pixabay.com

Dzięki zaangażowaniu sztucznej inteligencji w poszukiwanie życia pozaziemskiego, odnaleziono aż 72 nowe szybkie rozbłyski radiowe (FRB – fast radio bursts). Sygnały pochodzą z galaktyki znajdującej się prawie 5 miliardów kilometrów od Ziemi.

Dane pochodzą z Teleskopu Green Bank Telescope w Zachodniej Wirginii. Postanowiono obserwować FRB 121102, który jako jedyny stale emituje sygnały. Początkowe standardowe algorytmy zidentyfikowały 21 nowych rozbłysków radiowych, wszystko to w ciągu zaledwie jednej godziny obserwacji.

Gerry Zhang, absolwent UC Berkeley oraz członek projektu Breakthrough Listen, stworzył splotowy system sieci neuronowej, który mógł efektywniej przeszukiwać przestrzeń kosmiczną pod kątem szybkich rozbłysków radiowych. Rzeczywiście, nowy model odnalazł 72 kolejne FRB w ciągu kolejnej godziny.

Nowe dane sugerują jednak, że sygnały nie tworzą żadnego stałego ciągu. Mimo ciągłości, są one wysyłane w różnych odstępach czasu, co może wykluczać, że jest to wiadomość wysyłana z odległej galaktyki. Mimo tego, obserwatorium planuje kontynuować śledzenie sygnału FRB 121102.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj