Dziś obchodzone jest jedyne święto Świadków Jehowy

Kategorie: 

http://assets.jw.org/assets/m/w14/20140301/w14_20140301.art/2014163_univ_lsr_lg.jp

Wieczorem 14 kwietnia 2014 roku, Świadkowie Jehowy w Polsce, podobnie jak ich współwyznawcy na całym świecie, organizują uroczystość, którą uważają za najważniejszą w roku, zwaną: Pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa.

 

W ubiegłym roku tę szczególną uroczystość obchodziły na całym świecie 19 241 252 osoby. Wykorzystując przaśny chleb i czerwone wino, Świadkowie Jehowy czynią dokładnie tak samo jak Pan Jezus Chrystus, gdy polecił swoim wiernym naśladowcom upamiętniać to wydarzenie, ustanawiając uroczystość, nazwaną później Ostatnią Wieczerzą lub Wieczerzą Pańską.

 

Jezus ustanowił uroczystość Wieczerzy Pańskiej podczas Żydowskich obchodów Paschy. Paschę obchodzono mniej więcej w czasie pełni księżyca, 14 dnia miesiąca Abib (nazwanego później Nisan). Odtąd miała być obchodzona każdego roku. Miesiącowi Abib (Nisan) odpowiada w kalendarzu gregoriańskim druga część marca i pierwsza kwietnia.

 

Ponieważ według żydowskiej rachuby czasu dzień zaczynał się po zachodzie słońca i kończył z następnym zachodem, 14 Nisan również zaczynał się po zachodzie słońca. A zatem Paschę obchodzono wieczorem po upływie 13 Nisan. Dlatego też, uroczystości Pamiątki Świadków Jehowy w roku 2014 odbędą się również po zachodzie słońca w poniedziałek 14 kwietnia, co odpowiada dniu 14 Nisan, według kalendarza żydowskiego (księżycowego).

 

Każdego roku Świadkowie Jehowy na całym świecie spotykają się w rocznicę tego wydarzenia. Świadkowie Jehowy serdecznie zapraszają na tę uroczystość, każdego zainteresowanego. Wstęp jest wolny i nie trzeba składać żadnych datków. W trakcie uroczystości będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat znaczenia ofiarnej śmierci Jezusa, poprzez wysłuchanie wykładu biblijnego.

 

Gdzie i kiedy uroczystość ta odbędzie się w twojej okolicy, możesz dowiedzieć się zaglądając na oficjalną stronę internetową Świadków Jehowy:

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/pami%C4%85tka/

http://www.jw.org/apps/P_FRNsPnPBrTZGT?txtAction=SEARCH_MEMORIAL

Na świecie jest blisko 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 213 językach w nakładzie blisko 46 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w takim samym nakładzie w 99 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 600 językach. Serwis internetowy jw.org dostępny jest w ponad 300 wersjach językowych, a dziennie odwiedza go prawie milion internautów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika axell69

"Is­tnieją dwa rodza­je

"Is­tnieją dwa rodza­je głupców - ta­cy, których łat­wo zas­traszyć i przes­tają działać, i ta­cy, którzy sądzą, że zdołają cze­goś do­konać, gdy zas­traszą innych." Paulo Coehlo 
powyższy cytat jest  dla "Stowrzyszenie BANowania " które założyło  się tu -chłopaki a macie już  Status Stowarzyszenia , czy działacie nie zgodnie z prawem ? Smile
 
Wracając do arta ,  wszelkie manipulacje cytatami z bibli sa tu nie na miejscu , każdy kto zna środowisko  ŚJ    wie  że, werbowanie nowych członków  polega  na  zamęczaniu człowieka  ciągłym nachodzeniem  i mamieniem  obietnicami  nie do spełnienia , obiet­nic bo­gac­twa, zba­wienia, wie­cznej miłości i "nowego końca świata". Niektórzy sądzą, że mogą wszys­tko obiecać, znajdują się tacy którzy  na to przys­tają, bo łudzą się, że za­pew­ni im to lep­szą przyszłość. Dlaczego ŚJ  nie namawiają  ludzi  biednych do  wstąpienia ??    bo   czym  biedny miał by się  zrewanżować ,biedny nie ma czym zapłacić za setki biblijnych  cytatów  i  zbawienie przy  kolejnym  nowym  końcu  świata. Siła  tej instytucji niecharytatywnej tkwi nie w  wierze a  w  namolnym osaczaniu  słabych  dusz . Znam wiele przypadków prób wypisania się  z tej  instytucji -to jest  niemal   nie wykonalne bez  popadnięcia w kolejną depresję lub silnej  woli  i  dużego psa .

 

Portret użytkownika borek

cyt: Wracając do arta ,

cyt: Wracając do arta ,  wszelkie manipulacje cytatami z bibli sa tu nie na miejscu , każdy kto zna środowisko  ŚJ    wie  że, werbowanie nowych członków  polega  na  zamęczaniu człowieka  ciągłym nachodzeniem  i mamieniem  obietnicami  nie do spełnienia , obiet­nic bo­gac­twa, zba­wienia, wie­cznej miłości i "nowego końca świata". Niektórzy sądzą, że mogą wszys­tko obiecać, znajdują się tacy którzy  na to przys­tają, bo łudzą się, że za­pew­ni im to lep­szą przyszłość.
 
Brednia u mnie byli może 4 a może 5 razy przez ponad 26 lat jak mieszkam tam gdzie mieszkam w każdym przypadku jak otwarłem drzwi usłyszeli moje szczer i stanowcze spier**laj jestem niesamowicie spokojnym człowiekiem i cenię sobie mój ateizm i jak mi ktoś zaczyna świętym pisemkiem wymachiwać przed nosem i zakłuca mir to daję mu po prostu stanowczą odpowiedź i mam go z głowy, a że jest tych dawców szczęścia sporo więc co kilka lat zawsze ktoś się pojawia . Nie ma nikt obowiązku przyjmowania ŚJ a tym bardziej wysłuchiwania co mają do powiedzenia jak będę chciał zostać wyznawcą jakieś wiary to sam się zgłoszę pod adres jaki uznam za stosowny, więc prosze nie mów o zamęczaniu kogokolwiek bo jak jesteś średnio rozgarnięty i asertywny to zwyczajnie nie dasz się zamęczyć chyba że należysz do ciołków którzy łykają co im się poda ale na takiego nie wyglądasz więc nie fantazjuj 


e-mail [email protected]
gg 2701808

Portret użytkownika pirogronian

Cóż mogę powiedzieć... dawno

Cóż mogę powiedzieć... dawno tylu kłamstw na raz nie usłyszałem na temat swojej religii Smile A mamjuż staż ponad 10-letni. Praktycznie ani jednej rzeczy wymienionej przez przedmówcę nie zaobserwowałem, owszem, czesto widywałem ich odwrotności. Skąd przedmówca takie rewelacje bierze? Z pierwszej ręki? Biggrin

Portret użytkownika eRHea

To masz z pierwszej

To masz z pierwszej ręki:
"Watch Tower Bible and Tract Society of Pennnsylvania, prawna korporacja religijna, którą posługują się Świadkowie Jehowy, została zarejestrowana w roku 1884 zgodnie z artykułami Nonprofit Corporation Law of the Commonwealth of Pennnsylvania (Prawo o niedochodowych stowarzyszeniach Wspólnoty Pensylwanii). A zatem już z mocy prawa nie może to być i też nie jest instytucja dochodowa, więc nikt nie może czerpać osobistych korzyści z działalności Towarzystwa. W statucie tego stowarzyszenia czytamy: 'Dla swoich członków, zarządu lub pracowników (Towarzystwo) nie przewiduje zysków finansowych ani żadnych innych dochodów ubocznych" - to z waszej publikacji, którą dostałem, jak zaczynałem przyuczać się do głoszenia.
i jeszcze to:
"Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że Świadkowie Jehowy w Polsce zarejestrowali się jako spółka z o.o. Miało to miejsce 12 października 1984 r. Ciekawe, że oficjalne źródła jehowickie podają, że rejestracja nastąpiła w 1985 r. (por. "Rocznik Świadków Jehowy 1994", s. 246). Być może chcieli ukryć fakt, że dokonali rejestracji jeszcze w trakcie trwania stanu wojennego. Wszelkie dane związane z tą rejestracją można obejrzeć w Sądzie Rejonowym Gospodarczym w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 12, pod numerem RHB 13748. Z dokumentów wynika tam się znajdujących wynika, że spółka ta nie została jeszcze rozwiązana mimo, że w 1989 roku Świadkowie Jehowy zarejestrowali się jako wyznanie religijne. Oznacza to, że 150.000 Świadków Jehowy w Polsce wspiera finansowo swoją działalnością spółkę z o.o., nie będą tego świadomym."
zrozum, otwórz oczy - okłamują Cię

Portret użytkownika pirogronian

I za nasze pieniądze jeżdżą

I za nasze pieniądze jeżdżą limuzynami, jak nasz rząd czy biskupi katoliccy. Albo po cichu wspierają plan lotu na Marsa. A Biblia i największan a świecie działalnosć wydawnicza i kaznodziejska - to taki tam dodatek, przykrywka, żeby się nikt nie kapnął...
Nie, nie, mój drogi. To ty otwórz oczy. Ale, co ja tam... rób jak chcesz. Załóż własną religię, tak będzie najlepiej Smile

Portret użytkownika axell69

Starszy Terenowy

Starszy Terenowy pirogronianie    ,  sam zaprzeczasz   sobie  Smile  bo jeśli   mam te informacje  z pierwszej ręki to znaczyło by  że są  absolutną  prawdą .
Są  prawdą , co ciebie  bardzo zasmuci bo pochodzą z drugiej  ręki . 
A o to co wyznaje  czlowiek który  wasze szeregi opuszczał :
"Wyznanie Świadków Jehowy to "ORGANIZACJA" taka jak inne, niczym się nie wyróżniająca.  Działa w oparciu o takie same zasady jak  wszystkie korporacje. Podlega tym samym prawom, popełnia te same błędy i boryka się z  pospolitymi problemami.
Jest to wyraźnie widoczne  w zamieszczonych obok statutach, brak w nich stałości, niezmienności, czegoś ponadczasowego.
Dokumenty te odzierają ze złudzeń, wyraźnie wskazują kto i w jaki sposób tym kieruje."
żródło : http://www.jw-ex.pl/historia/historia-pisana-statutem/
 
 Autor wskazuje na absurdy pojawiające się w Statucie z roku 1995 polskiego Oddziału Towarzystwa Strażnica , który został powołany przez wyznanie Świadków Jehowy w Polsce. Problem jednak w tym, że taki związek wyznaniowy nie jest prawnie zarejestrowany, jak zatem mógł on powołać do istnienia osobę prawną w postaci Towarzystwa skoro sam nie istnieje?
 
Drogi http://innemedium.pl/uzytkownik/pirogronian     zachecam do  poszerzania wiedzy Smile o  swojej  nielegalnej  dziesiecioletniej  tożsamości  wyzaniowej .
 

 

Portret użytkownika pirogronian

"Wyznanie Świadków Jehowy to

"Wyznanie Świadków Jehowy to "ORGANIZACJA" taka jak inne, niczym się nie wyróżniająca.  Działa w oparciu o takie same zasady jak  wszystkie korporacje. Podlega tym samym prawom, popełnia te same błędy i boryka się z  pospolitymi problemami."
Z tym zdaniem zgadzam się w całej rozciągłości. Nie rozumiem jednak, w czym jego autor widzi problem.
To jak, "Organizacja" (straszne słowo, rzeczywiście ;)) jest zarządzana, widać w praktyce, i jeśli ktoś jest na nią ślepy, bo woli szukać wyimaginowanych błędów w statutach, to, przykro mi, ja mu nie pomogę.
Natomiast ponadczasowe rzeczy są Biblii, i tam obaj panowie możecie ich szukać. Jeśli macie problem z jakimś dokumentem - nic na to nie poradzę. Sugerowałbym jednak, zamiast siać defetyzm, pokazac lepszą drogę, jeśli takową widzicie. Tak byłoby znacznie konstruktywniej.
I jeszcze do waszej wiadomości - z bożego punktu widzenia wszystkie państwa i tworzy polityczne na Ziemi są nielegalne. Mamy zrobić ogólnoświatowy bunt? Chrześcijan nauczono inaczej.

Portret użytkownika mobis12

Z tego co wiem to ŚJ nie

Z tego co wiem to ŚJ nie spożywają tej pamiątki jednak nie przenośnią a dosłownie Jezus powiedział "bierzcie i jedzcie z tego WSZYSCY" . Pamiątkę ustanowił ,bo dalej mówił to jest nowe przymierze. Niestety i tutaj ŚJ przekręcili werset mówiący o tym ,że pierwsi chrześcijanie tak czynili" Trwali oni w nauce apostolów we wspólnocie w ŁAMANIU CHLEBA i w modlitwie" Pozdrawiam

Portret użytkownika pirogronian

Gdyby napisał pan jasniej i

Gdyby napisał pan jasniej i szczegułowo, o co dokładnie panu chodzi, z chęcią bym podyskutował. Ale jak pokazuje życie, a szczególnie dyskusja poniżej, podejmowanie dyskusji na podstawie nieprecyzyjnych ogólników jest bardzo niebezpieczne Smile
Od siebie tylko podam pytania do zastanowienia: Czym było przymierze, które Jezus zawarł z uczniami?

Portret użytkownika mobis12

Nowe przymierze gładzi grzech

Nowe przymierze gładzi grzech we krwi Pana tym ono jest. Nowe przymierze zupełnie wystarczy do jednej ofiary za nas. ''uważajcie na całe stado... nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kosciołem Boga ,który On nabył własną krwią" W tym fragmencie wyraznie widzimy bóstwo Jezusa czego ŚJ nie wiedzą ,lub pomijają tak ważny przecież teskst . Jezus ma swój lud i biblia mówi ,żeby oddawać mu cześć "aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca" Jest wiele weresetów tego typu uzasadniając tym samym prawdę o trójcy. Oczywiście powyżej pisałem werset, który jest przekręcony w Nowym Świecie. Jak ktoś zamienia "łamanie chleba "na "spożywanie posiłku"(NŚ) to już nie mój problem.

Portret użytkownika pirogronian

Nowe przymierze zupełnie

Nowe przymierze zupełnie wystarczy do jednej ofiary za nas. - nie wiem, czy dobrze zrozumiałem to zdanie, ale imho dobry argument - przeciwko cotygotdniowemu składaniu ofiary na mszy Smile
abyście kierowali Kosciołem Boga ,który On nabył własną krwią" W tym fragmencie wyraznie widzimy bóstwo Jezusa - werset ten bywa tłumaczony różnie. Romaniuk, wydania większe od II oddają go jako "krwią własnego". O kogo chodzi, można się domyśleć analizując Biblię. A co do bóstwa - jak je definiujesz?
biblia mówi ,żeby oddawać mu cześć - zgadza się. Ale ta sama Biblia mówi, żeby czcić ojca i matkę.
"aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca" - tego już się w Biblii nie doszukałem. Możesz mnei naprowadzić? BTW byłoby znacznie praktyczniej, jakbyś adresował cytowane fragmenty.
"Jest wiele weresetów tego typu uzasadniając tym samym prawdę o trójcy." - i chętnie o nich porozmawiam, pod jednym warunkiem - zdefiniujesz mi dokładnie pojęcie trójcy. Bo już raz myslałem, że wiem, czym ona jest, a mnie rozmówca uswiadomił, że on (i Kościół) przez to rozumie zgoła co innego. Wg mojego obecnego stanu wiedzy jest to zbiór trzech róznych osób, nazwanych całościowo Bogiem. Jakbym się mylił, popraw mnie.
Jak ktoś zamienia "łamanie chleba "na "spożywanie posiłku"(NŚ) to już nie mój problem. - problem w tym, że to na prawdę było spożywanie posiłku. W owych czasach chleba nie kroiło się nożem, tylko się go łamało.

Portret użytkownika mobis12

"łamaniu chleba" a nie

"łamaniu chleba" a nie spożywaniu posiłków jak to jest w NŚ. Proszę sprawdzić :W tekście greckim widzimy słowa: "klasei tou artu", które są tłumaczone dosłownie na: "łamaniu chleba". więc nie rozumiem tego wywodu krojenia nożem:) Pan Jezus jako osoba nie jest Ojcem ,ale Synem ,tak jak Duch Święty nie jest Ojcem ,ani Synem. Chodzi o to ,że to są osoby ,ale zrodzone z Boga jak mówi biblia. Jak człowiek z człowieka jest człowiekiem tak Jezus z Boga Ojca jest Bogiem oczywiście synem, a nie Bogiem z 3 głowami bo to bzdura. Cały obraz bóstwa Jezusa jest jasno ukazany w NT. Filipian 2:9Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych".„Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” (J 5, 23).

Portret użytkownika pirogronian

W tekście greckim widzimy

W tekście greckim widzimy słowa: "klasei tou artu", które są tłumaczone dosłownie na: "łamaniu chleba". więc nie rozumiem tego wywodu krojenia nożem:) - A rozumie pan słowo "tłumaczenie"?
Chodzi o to ,że to są osoby ,ale zrodzone z Boga jak mówi biblia. Jak człowiek z człowieka jest człowiekiem tak Jezus z Boga Ojca jest Bogiem - na tej samej zasadzie i ludzie, oraz aniolowie są z Boga. Przecież ich stworzył. I Adam był nazwanym synem Bożym.
Filipian 2:9Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych" „Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” (J 5, 23).
- w dalszym ciągu nie widzę problemu. Cześć czci nie równa. Jak wpsominałem, Biblia każe również czcić rodziców. I jasne jest, że kto się do tego nie stosuje, nie okazuje również czci autorowi tego nakazu, czyli Bogu. Nie rozumiem, dlaczego trzy różne osoby (zakładając osobowosć Ducha Św), które są w Biblii wyraźnie rozdzielone, nazywać zbiorczo Bogiem/Trójcą, skoro ani Jezus, ani Bóg, ani apostołowie nigdzie tego nie kazali, ani nawet nie zasugerowali? Z takiego zabiegu wynikają tylko nieporozumeniani (jak pokazuje historia).

Portret użytkownika mobis12

A Panu zginają się kolana na

A Panu zginają się kolana na imię Jezus jak naucza biblia czci Pan Syna tak jak Ojca? napisałem łamanie chleba bo jest to prawdziwy przekład . Dalej:" Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Spożywa Pan wieczerze zgodnie z nauką apostolską? ---Na tej samej zasadzie i ludzie, oraz aniolowie są z Boga. Przecież ich stworzył. I Adam był nazwanym synem Bożym---.Oczywiście ludzie ,ale Jezus jest odwieczny i jest zrodzony. Proszę to sobie przemyśleć . Ja tak to widze ,ale rozumiem inne poglądy też Pana.:)

Portret użytkownika pirogronian

A Panu zginają się kolana na

A Panu zginają się kolana na imię Jezus jak naucza biblia czci Pan Syna tak jak Ojca? - gdzie dokladnie jest napisane, że Syna należy czcić tak jak Ojca?
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. - z tym, że ja ich nie spożywam. Ponawiam już zadane raz pytanie - czego dotyczyło przymierze zawarte wtedy z uczniami?
Oczywiście ludzie ,ale Jezus jest odwieczny i jest zrodzony. - Gdzie jest napisane, że Jezus jest odwieczny? W swoim przekładzie nie znalazłem. BTW, Odwieczny i zrodzony - to oksymoron. Biblia była pisana dla prostych ludzi. Często słyszane wytłumaczenie, że "to tajemnica wiary" niczego nie tłumaczy, wprost przeciwnie - powoduje watpliwości.

Portret użytkownika mobis12

(gdzie dokladnie jest

(gdzie dokladnie jest napisane, że Syna należy czcić tak jak Ojca?)odp:J 5: 22 – 23: „Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”. Według Słowa Bożego mamy oddawać cześć Jezusowi tak samo jak Ojcu. Flp 2: 5 – 6: "To dążenie niech was ożywia ono też było w Chrystusie Jezusie.  On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem "… Przed staniem się człowiekiem Chrystus istniał w Postaci Bożej, a więc był równy Bogu Ojcu. Wyrzekł się tej równości, kiedy stał się Synem Bożym przyjąwszy postać człowieka. Inny fragment, który świadczy o równości Chrystusa i Ojca to Kol 2: 9 - 10: "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy". Proszę zwrócić uwagę na to ,że Jezus wyrzekł się samego siebie i przyjął postać sługi.Flp 3: 20 - 21:"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować". Jest wiele fragmentów o bóstwie Jezusa. Właśnie dlatego piszę do Pana te fragmenty co są prosto i jasno powiedziane i nie są to przypowieści .

Portret użytkownika pirogronian

)odp:J 5: 22 – 23: „Ojciec

)odp:J 5: 22 – 23: „Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”.
biorąc pod uwagę całość wypowiedzi, widzę tu raczej nacisk na przyczynowość, nie równość. Oddajesz cześć Ojcu? Oddawaj i Synowi, bo został przez Ojca postawiony na wysokim stanowisku.
On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem " - ten urywek sam siebie tłumaczy. Jezus nie chciał być równy Bogu będąc w postaci Bożej, czyli nie będąc w postaci ludzkiej. Innymi słowy - bycie w postaci Bozej nie oznaczało bycia równym Bogu. To z kolei tłumaczy słynne "Bogiem było Słowo", które tłumaczone jest trafniej na "Słowo było boskie", lub "Słowo bło takiej postaci jak Bóg". Natomiast "równym Bogu" próbował stać się Szatan.
Inny fragment, który świadczy o równości Chrystusa i Ojca to Kol 2: 9 - 10: "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy". - W żadnym razie nie świadzy to o równości. To Ojciec zadecydował, żeby "w Chrystusie zamisszkała cała pełnia" (Kol. 1: 19). Proces decyzyjny stawia Ojca nad Synem.
Flp 3: 20 - 21:"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować". - No i sam te werset pokazuje, że "boskość" nie zonacza bycia równym Ojcu, gdyż i uczniowie, spodziewający się żyć w niebie, mieli dostać ciała "podobne do jego chwalebnego ciała".
Podsumowując - o jakiej dokładnie równosci mowa, i w jaki sposób ta równość uzasadnia zamykanie akurat tych trzech elementów (bo Duch Św nie jest osobą, ale to osobny temat) w jeden twór pod nazwą Boga Trójjedynego?

Portret użytkownika mobis12

Więc kim jest Jezus jeśli Pan

Więc kim jest Jezus jeśli Pan mówi ,że nie jest on równym Bogu Ojcu skoro ma wszelką władze "który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy" nie rozumiem. Daniel 10:13 mówi ,że Michał jest jednym z 1 książąt Dn 12:1 Michał to opiekun ,natomiast Jezus  Mt 1:21  "Jezus jest włascicielem swojego ludu" Ef 1:20,Hbr 13:8 imię Jezus jest wieczne. Jest pasterzem w NT tak samo Bóg w ST przykładów jest mnówstwo .Jak napisałem rozumiem też inny pogląd i szanuje.Pozdrawiam

Portret użytkownika pirogronian

Idę juz spać, więc na dzisiaj

Idę juz spać, więc na dzisiaj odpowiem krótko: Skoro Syn i Ojciec są równi, to dlaczego, na wszystkich świętych, zostali nazwani Ojcem i Synem??
skoro ma wszelką władze "który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy - odpowiedź na to daje 1 Kor. 15: 27, 28 "Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.". To na prawdę bardzo proste Smile
Pozdrawiam

Portret użytkownika mobis12

Poddany nie oznacza zabrania

Poddany nie oznacza zabrania Jezusowi mocy Boga prawda?. Żeby wypełnić wszystko Jezus na ziemi też był poddany Ojcu. Wiemy też ,że chrzcić należy w imię Ojca i Syna i Ducha Św ,widzimy tutaj moc trójcy . Tak samo Duch Święty ma moc ,Duch Święty wielekrotnie w biblii jest nazwany pocieszycielem, Duch bada nawet głębokości Boże, Jezus posyła Ducha Świętego odchodząc do Ojca ,żeby był z kosciołem itp Nie wytłumacze Panu trójcy na zasadzie o tam jest ,bo jest to jak z istnieniem Boga.

Portret użytkownika pirogronian

Poddany nie oznacza zabrania

Poddany nie oznacza zabrania Jezusowi mocy Boga prawda? - dla mnei jest ot wyraźna sugestia, że to Bóg dał Jezusowi moc.
Wiemy też ,że chrzcić należy w imię Ojca i Syna i Ducha Św  - oczywiście, niemniej nigdzie nie jest napisane, by stosowa do tego osobną nazwę i nadawać jej cechy 1 osoby. Jak wspomniałem, powoduje to tylko zamieszanie i oddala ludzi od Boga, bo nie rozumieją oni, o co chodzi z tą Trójcą.
Tak samo Duch Święty ma moc ,Duch Święty wielekrotnie w biblii jest nazwany pocieszycielem, Duch bada nawet głębokości Boże, Jezus posyła Ducha Świętego odchodząc do Ojca ,żeby był z kosciołem itp - oczywiście, ale Duch jest też wylewany, Duchem się namszcza - a to trudno zrobić z bytem osobowym. Poza tym, w tekście greckim Dych Św nie posiada rodzajnika ososbowego.
Nie wytłumacze Panu trójcy na zasadzie o tam jest ,bo jest to jak z istnieniem Boga. - pytanie brzmi, czy coś, co tak trudno jest wytłumaczyć, a czego istnienienie nie ma praktycznego zastosowania, a wprost ptrzeciwnie, przynosi zamęt, jest uzasadnione. Podsumowując - mamy dwie rózne osoby i jedną siłę sprawczą, wszystkie te trzy byty ze sobą ściśle współpracują i to jest wielokrotnie podkreślane. Jednak po co na siłe robić z nich jeden twór i jeszcze nazywać go Bogiem, jakby był jedną osobą - nijak nie rozumiem. No chyba rzeczywiście tylko dlatego, że za czasów rzymskich bardzo modne były pogańskie triady bogów, co w połączeniu z rzymskim mistycyzmem mogło dać taki efekt. Chrześcijaństwo w kolejnych wiekach po Chr., jak wiadomo, w pewną wprawą adoptowalo już pogańskie wierzenia, żeby tylko "przyciągnć więcej wiernych". Smutne, ale również zapowiedziane prze św Pawła.

Portret użytkownika mobis12

Tak Ojciec posyła sana i Syn

Tak Ojciec posyła sana i Syn ma moc jak Ojciec, nawet ma moc odpuszczania grzechów co żydzi nie rozumieli dlatego ukrzyżowali Jezusa, że czyni się równym Bogu. Skoro te trzy osoby posiadają taką samą moc wynika ,że są wszechmogące, a wszechmogący jest jeden Bóg.
„Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze -- Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was” (J 14:16-18).„Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe” (J 16:13). Dz .apo 19:6"A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali"--- Ludzie nie rozumieją o co chodzi w trójcy---nauke o trójcy uczy się już w szkole podstawowej na religii . Każdy człowiek wie ,że Ojciec ,Syn i Duch Sw to trójca tak mi się wydaje. Odpowiedziałem już Panu to są rzeczy Boże ,duchowe i tak jak istnienie od zawsze Boga jest dla ludzkiego umysłu nie pojęte.

Portret użytkownika pirogronian

Skoro Ojciec, Syn i Duch Św

Skoro Ojciec, Syn i Duch Św są tak samo wszechmocni, to po co jest ich aż trzech?
To, że Syn dostał moc od Ojca, wcale nie oznacza, że jest wszechmocny. Wprost przeciwnie, wyraźnie stawia Ojca nad Synem. Nie wiem za bardzo, z czym tu jeszcze można dyskutować. Syn jest drugi po Ojcu, więc siłą rzeczy będzie odpowiednio nazywany, i będzie posiadać władzę nad wszystkim innym. Oprócz Ojca.
„Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe” (J 16:13) - no i znowu nierówność - Duch nie mówi sam z siebie.
nauke o trójcy uczy się już w szkole podstawowej na religii . Każdy człowiek wie ,że Ojciec ,Syn i Duch Sw to trójca tak mi się wydaje. - to, że każdy wie, nie znaczy, że rozumie. A w praktyce potrzebuje obrazu lub figury, który jest raczej kwintesencją cielesności, niż duchowości (i których uzywanie do celó kultu zostało w ST zakazane, a w NT tego nie odwołano). W ten sposób, przez niepotrzebny mistycyzm, dogmat o trójcy tylko oddala ludzi od Boga.
Odpowiedziałem już Panu to są rzeczy Boże ,duchowe i tak jak istnienie od zawsze Boga jest dla ludzkiego umysłu nie pojęte. - będę odrobinę brutalny - niepojęte są również Chromsiale, które są doskonałe, okrągłe i niebieskie. Jednak to nie uzasadnia wiary w nie. Żeby uwierzyć w cokolwiek, a zwłaszcza w coś trudnego do ogarnięcia umysłem, potrzebuję twardych dowodów. Jeśli Biblia mi ich dostarczy - to w porządku. Ale ona tego nie robi. Wprost przeciwnie - język, jakim przemawia, ma być zrozumiały dla prostych i pokornych ludzi, za to intelektualisci i filozofowie mieli sobie na niej połamać zęby: "W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." (Mt. 15: 25).

Portret użytkownika mobis12

Rozumiem ,że wątpi Pan we

Rozumiem ,że wątpi Pan we wszechmoc Jezusa :)Po co aż 3 ? jest przecież zależność ,są relacje między tymi 3 osobami tak jak Pan wspomniał powyżej. Nie odpowiem Panu ,bo Bóg ma plan od samego początku do końca. Dlatego posłał Syna ,żebyśmy Go poznali, poznali Ojca. Jezus jest światłością ,Jezus przez zmartwychwstanie pokonał śmierć dlatego dziś mamy tą możliwość na zbawienie. Dodam od siebie ,że wzywanie imienia (najwyższego imienia) Jezus nie jest czymś złym. Już pierwsi chrzescijanie jeżeli Pan tak dobitnie czyta biblie wzywali tego imienia:" do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego Pana".  "Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę".

Portret użytkownika baca

"stowarzyszenia" chyba

"stowarzyszenia" chyba jeszcze nie założyli - na razie mają coś ale grupę wsparcia na czacie - ale jakby artykuł nie był przyjęty zbyt przychylnie to zawsze mają "wirusa" który posiada tę cudowną właściwość że... wszystkie nieprzychylne komentarze znikają jak ręką odjął... Smile

Portret użytkownika chronos

Wszystkie religie swiata to

Wszystkie religie swiata to sekty ktorych glowny cel to wyzysk wiernych. A swiatkowie jechowy przestali mnie nawiedzac kiedy stwierdzilem ze jestem niewierzacy . Piekna pani zapytala mnie czemu ? Odpowiedzialem ze gdyby istnial bog to na swiecie nie bylo by kapitalizmu. Na to ta druga starsza i zdecydowanie mniej ladna stwierdzila ze to filozoficzny wywod. Wziela pieknosc pod ramie i wiecej ich niewidzialem. Zostalem za to ze sterta straznic i przebudzcie sie nawiasem mowiac bylo tam kilka ciekawych pogladow jak np opowiesci o wielkoludach ktore byly dziecmi aniolow i ziemianek.

Portret użytkownika Pio'76

Hmmm. Do mnie przychodzą ze

Hmmm. Do mnie przychodzą ze trzy razy w roku, pogadają trzy minuty, pytają sie czy mogą jeszcze odwiedzić za tydzień, wręczają strażnicę albo jakieś inne tematyczne opacowanie i nie wracają. A tak fajnie się te trzy minuty rozmawiało Sad

Portret użytkownika benet

ostatnio jehowi wrzucili mi

ostatnio jehowi wrzucili mi do skrzynki, nie jakąś tam ulotkę hmm... tylko list ręcznie napisany Smile z zaproszeniem na coś tam (nie doczytałem), krótko po tym dzwoni mi przy bramie moher o pieniadze na kościół... dobrze ,że mam psa, bo czasami nie mam cierpliwosci Smile

Portret użytkownika trzcina_1

znam parę świadków jehowych,

znam parę świadków jehowych, którzy uparli się i regularnie co sobotę mnie nawiedzają...
za każdym razem wchodzę z nimi w dyskusję i jak czymś ich zagnę to się zabierają i w następną sobotę przychodzą przygotowani z odpowiedzią... Smile
 i tak od soboty do soboty...  he he

Portret użytkownika jou

niech ci jasno udowodnia

niech ci jasno udowodnia gdzie biblia mowi ze Jezus zginal na palu a nie na krzyzu,precyzyjny weset jasno doslownie o tym mowiacy,albo spytaj czy to prawda ze jesli ktos mowi ze prorokuje w imie Boga a proroctwo sie nie spelnia to czy to falszywy prorok? i jak to sie ma do oglaszanych wielokrotnie przez nich koncow swiata zamienianych wtedy szumnie na tzw nowe swiatlo haha i wiele wiele innych

Portret użytkownika baca

skoro już są u ciebie Trzcina

skoro już są u ciebie Trzcina co sobotę no to zapytaj ich co dokladnie będzie z lwami i owcami jak już nastanie królestwo boże i wszyscy "bendom" siedzieć na łączce i siem kochać jak nie wiem co, bo mi to się tak jakoś nieprawdopodobne wydaje a jak tylko pytam świadkowie wymiękają... i juz nie chcą nawet przychodzić Sad

Portret użytkownika Takitam

Na mnie już dawno śmiertelnie

Na mnie już dawno śmiertelnie się obrazili - nawet przestrzegają innych "swoich" przed próbami dyskusji ze mną. Najfajniejsze u nich jest to, że próbują przekonywać innych o tym - czego sami nie rozumieją. Najczęściej to zagubieni ludzie po przejściach którzy tam znaleźli jakieś ważne dla nich wsparcie.

Portret użytkownika ewaito

Szkoda mi tych wszystkich,

Szkoda mi tych wszystkich, którzy są tak bardzo zagubieni, że potrzebują Guru, do ustalenia własnej świadomości, poczucia osadznia we własnych odczuciach duchowości etc.
Nie rozumieją, że trafili do sekty o korzenaich, których nie dopuszczają do świadomości.
Zauważyłam z przykrością, że ludzie którzy pukali do moich drzwi (już nie ), są wytresowani na każdy przypadek. Jak nie wiedzą, co powiedzieć, to po prostu iciekają. Nie wolno im się wdawać w niewygodne dyskusje!?
Ostatnio przyszła parka, bardzo młodych ludzi, chłopak był przewodnikiem, ona stała i milczała, po krótkiej wymianie zdań, z uśmiechami na twarzy, ostatecznie stwierdziłam, że nie interesuje mnie przynależność do żadnego bractwa (nie chciałam użyć słowa sekta, naprawdę było mi ich szkoda), chłopak odpowiedział: Nie jesteśmy bractwem, ja na to, że owszem, on, nie, ja tak....:) W końcu dał za wygraną. No przecież tak do siebie się zwracają: bracie, siostro, więc o co chodzi??!
Trzy razy napierał, ja trzy razy się zaparłam;-)))
Myślę sobie, gdzie i kiedy Ci młodzi ludzie tak się zagubili, że nie chcieli podejmować samodzielnego myślenia, samodzielnego poszukiwania swej duchowości i wiary, dlaczego są tak niepewni, tak bardzo się boją, że wolą, żeby ktoś decydował za nich, za nich myślał, określał ich priorytety, wybierał za nich, dyktował im co im wolno, a czego nie, co jest dobre a co złe, kazał im wybierać śmierć, kiedy los postawi ich lub ich bliskich przed koniecznością walki o własne życie i nie zgodzą się np. na przetoczenie krwi, a tylko to zdoła uratować ich życie, cenne przecież, cenne jak każdego innego człowieka!! Dlaczego godzą się na powierzanie własnego losu i życia, w ręce szleńców, którzy ustanowili taki wew. regulamin?????!!!!!
 
Nie pojmuję doprawdy!! Czyżby Jezus żądał takiej ofiary, skarz na śmierć własne dziecko, bo tak ci każą i pilnują wykonania obowiązku.
Ostatnio czytałam relację pilęgniarki ze szpitala: z przerażeniem, opowiadała o facetach w "czerni"- czyli w  garniturkach, którzy pojawili się w szpitalu i pilnowali, aby nie daj Boże ktoś potajemnie  nie zechciałby ratować życia pacjenta przetaczając mu krew. Pilnowali i czuwali nad niewykonalnością procedury medycznej......człowiek umarł, bo tak chcą Guru tej sztańskiej organizacji!!!
 
Zapytam więc Ciebie Pulsar, ponieważ stworzyłeś taki art,
Czy z pełnym poddaństwem, poświęciłbyś życie osoby bliskiej, lub swoje własne, bo tak Ci kazano i przymuszono do wykonania ICH woli, mając świadomość, że mógłyś uratować to życie, gdybyś tylko zechciał, bo zazwyczaj przetoczenie krwi, ratuje życie- statystycznie ratuje!!???
Niezleżnie od Twej odpowiedzi........Jezus ukochał każdego człowieka i nie żąda od niego ofiar.....ofiary składane  są innemu "bogu", wszyscy wiedzą jakiemu.....
Nie wierzę.....że ktoś o zdrowych zmysłach, uczyniłby to w imię....poprawności??
 
Dla Jehowych, wszystkie religie poza ich własną, pochodzą od szatana.
Do pooglądania, z ciekawością wysłuchałam wywiadu z facetem, który tlumaczy jak została zmieniona Biblia i w których miejscach.
 
pozdraiwiam
 
http://pl.gloria.tv/?media=249333
http://fotografika.i-csa.com/nauka/nowe_swiatlo.html

Portret użytkownika pulsar

@Ewaito Pozwoliłem sobie na

@Ewaito
Pozwoliłem sobie na parafrazę twojego tekstu...

Czy TY sama z pełnym poddaństwem, poświęciłabyś życie osoby bliskiej, lub swoje własne, np: w konflikcie politycznym lub innym działaniu zbrojnym, (np:wcielenie syna do wojska), bo tak Ci kazano, lub przymuszono Cię do wykonania ICH (politykw) woli, mając świadomość, że mogłabyś uratować czyjeś życie, gdybyś tylko chciała odstąpić od wykonania tego rozkazu ?

Niezleżnie od Twej odpowiedzi........Jezus ukochał każdego człowieka, ale żąda posłuszeństwa wobec praw Bożych np: "nie zabijaj" co widać w Jego przypowieściach, np: o Samarytanie.  Czy gotowa byłabyś złamać Boże prawa w imię poprawnośći politycznej i złrzyć siebie i swe dzieci w ofiarze dla polityki..... czyż nie są to ofiary dla boga tego świata ?

Nie wierzę.....że ktoś o zdrowych zmysłach, uczyniłby to w imię....chorej poprawności??

Portret użytkownika ewito

@ Pulsar:   Nie ma pojęcia,

@ Pulsar:
 
Nie ma pojęcia, ile masz lat, ale sądzę że nie za dużo, dlatego że człowiek młody ma prawo jeszcze błądzić a wyrazem tego, jest parafraza mojej wypowiedzi, dlatego mam nadzieję, że w istocie jesteś młody, wtedy po częsci zrozumiem, z moim synem odbywam takie pogawędki, ale on ma 21 lat.
 Ale przechodząc do meritum: nie jestem pewna, czy zdajesz sobie sprawę jak nietrafnie zamieniłeś znaczenia tych pytań: otóż, ja zapytałam o Twoją pełną świadomość, zgodę i odpowiedzialnośc brzemienną w skutki- bo nieodwracalną, za życie osoby Ci najbliższej jak wymieniłam: dziecka, żony, matki, ojca, swoje własne- bliższych już nie ma, w sytuacji losowej, która wymagać będzie właśnie przetoczenia krwi, tu się chyba rozumiemy- dlatego że wasz wewnętrzy "regulamin" członkowstwa Bractwa Jehowych, (a do takich należysz) nie zezwala wam na taką procedurę medyczną- uściślijmy: procedurę ratującą życie.
 
Więc jak mam rozumieć parafrazę pytań, które mi zadałeś, w obliczu faktu,  że jak sam napisałeś- Musiałabym zgodzić się na poświęcenie życia najbliższej osoby pod rygorem rozkazu...ROZKAZU Pulsar......
Czy nie przyznałeś właśnie całkowicie przypadkiem:)  że w waszym bractwie, obowiązuje rygor pod postacią wydania Rozkazu??!! Idąc dalej: nie wolno wam podjąć próby ratowania życia- w tym wypadku osoby najbliższej, (omijając już osoby obce, które mogą być ci obojętne) bo taki dostałeś ROZKAZ!!???
Rozumiesz parafrazowy lapsus?!
Więc wyjaśnij proszę: jaka to religia i wiara w Boga (poza chorym Islamem, gdzie z ludzi robi się żywe bomby), zakłada wydanie rozkazu zabraniającego wprost, ratowania życia- najcenniejszego daru Boga a wszystko za sprawą wewnętrznego: prawa, regulaminu, zasad......powstrzymam się może przed nazwaniem tego po imieniu.
 
Pulsar, chyba nie taki był Twój słaby plan, aby mnie zagonić "w kozi róg".....bo kto pod kim dołki kopie.......:)
Ale starałeś się..... jedynie Twarz twojego bractwa, wydaje się jeszcze bardziej ohydna. Bo gdzie są rozkazy- tam jest tyrania!!! 
Ale sam zestawiłeś ze sobą tak niefortunnie, pytania sytuacyjne!
Wniosek? Chyba nie trzeba go uzewnętrzniać dalej, bo wyjdzie jeszcze gorzej.
Ale drugiej części posta to ja nie rozumiem- niestety
 
"Jezus ukochał każdego człowieka .....rozmawiał nawet z wrogami i..........."żąda posłuszeństwa wobec praw Bożych.....myślę że dał nam wolną wolę i prosił aby przestrzegać jego praw:))
Ale jak sam piszesz: "Nie zabijaj........no właśnie Pulsar- nie zabijaj w imię rozkazu założycieli Bratwa Jehowych!
Ja praw Bożych nie łamię i nie złamię: nie będę zabijać ani pod rozkazem, ani dla przyjemności, pewnie zginełabym na arenie Cezara, nie zaparwszy się Chrystusa!!!- to oczywiście przenośnia, bo niektórzy tu ich nie rozumieją:))
Myśl dalej, jak mi dokopać:))
 
 
 
 

Portret użytkownika Ewito

Hmm, jak

Hmm, jak pieszczotliwie..."kochana dziewczynko", to jakaś gra wstępna;-)?
Ale spoko, kobiety lubią jak się je odmładza:-)
Miałam nie wyprowadzać was z błędu interpretacji, ale ten mój komentarz poruszyłeś juz na forum trzeci raz?
Jak napisałam wcześniej, ludzie inteligentni, których na portalu jest naprawdę sporo (co widać przy ocenie komentarzy:) nie mieli problemu z prawidłową oceną mojej zamierzonej "sarkastycznej samooceny", wiele bym ryzykowała takim stwierdzeniem, gdybym nie była świadoma jego celowości, niestety.
Ale akurat tak się złożyło, że masz nieocenioną możliwość przekonania się.... no mnie byś może nie uwierzył ale tak....:
komentarz:
"hehe.... wiem, jak to jest starać się obniżyć swój poziom intelektualny, by dorównać dyskutantowi. Niestety czasem nie da się zejść tak nisko i ja to rozumiem.
No to już dwóch Cię lubi tutaj.
Pozdrawiam...
i winszuję inteligencji (to cenna cecha u kobiety, cenniejsza nawet od jędrnych piersi i pośladków), jak widać statystycznie prawidłowej (wyższej, niż osobników płci męskiej."
 
To jest komentarz do mojego wpisu o "moim poziomie głupoty", który tak bardzo cię zaprząta i żyć spokojnie nie pozwala:-)
Skocz do mojego popularnego dla ciebie komentarza i sprawdź, bo mnie pewnie wierzyć nie chcesz.....no chyba że się droczysz....;-) 
To może przestań nim tak wszędzie epatować, bo w obliczu prawdy odkrytej, wiele ryzykujesz..."inteligencją" oczywiście;-)

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika pulsar

@ewito Już Ci dokopałem,...

@ewito
Już Ci dokopałem,... tylko tego jeszcze niewiesz lub nie chcesz wiedzieć....
Nie odpowiedziałaś mi na żadne pytania... czyżby się bała i się wymigujesz ?
Wiesz co to medycyna alternatywna i leczenie bez użycia krwi, oraz stosowanie środków krwiozastępczych ?
Jesteś daleeeeeko  w tyle.
Widzę, że tak zabolało, iż wysmarzyłaś duży komentarz z podkreślonymi zdaniami Smile
A pisanie długich komentarzy z podkreślonymi zdaniami, nie oznacza że zaraz masz rację,... bo jej nie masz.
Na mnie takie zagrywki już nie robią wrażnia.
Teraz wiem, że jesteś tylko wyszeczekanym pieskiem, który myśli że wie wszystko, a tak naprawdę jest pusty i ......
Szkoda czasu na komentowanie Twojego szczekania....
 

Portret użytkownika Ewito

O widzę, że dobrze ci idzie

O widzę, że dobrze ci idzie nauka obrażania....wyszczekaną to raczej jestem suczką, a wyszczekani tłumią tych co kwilą:)) I raczej sądząc po jakości agresywnej reakcji, to co napisałam- uderzyło mocniej, niźli próbujesz to ukryć:) złość oznacza, że tracisz poczucie równowagi i spokoju.
Chłopcze, jeśli wydaje ci się, że mi dokopałeś, to zaiste rozum śpi, a paranoja ma się dobrze:) Ale bądź twórczy, nie zapożyczaj metody od Pio76.
Nie odpowiedziałam na twoje parafrazowane pytania??? Doprawdy niewiele rozumiesz z tego co czytasz. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz.
Rozkaz....oto twoja odpowiedź. Jeśli nie zrozumiałeś mojego posta, to znaczy, ze musisz uzupełnić nauki u starszych braci:)
Nie zabijaj....oto twoja odpowiedź.
Powtórze zatem: nikt i nic nie zmusi mnie do zabijania, rozumiesz nikt i nic....wolna wola.
Bo albo rozum lata niczym gołębiaca, albo udajesz gł..ba ześ nie zrozumiał!!
Pulsar, zadałam ci to pytanie dwa razy: jesteś gotów dla wew. przepisów organizacji, której jesteś członkiem, poświecić życie wlasnego dziecka (jak w poniższym materiale), jeśli los tak się ułoży i nie wystarczą preparaty krwiopochodne?? I nie otrzymałam odp, ale ty mi parafrazując zadałeś idiotyczne pytania, bo moja dezycja byłaby wymuszona ROZKAZEM jak napisałeś!
Otóż nie! Nie posłuchałabym żadnego rozkazu za którym stałby przymus zabijania....jak już było: prędzej zginę na arenie Cezara w imię Boże, ale nie zadecyduje o śmierci każdego innego człowieka!!!!!!! A twoje bractwo wymaga od ciebie takiego posłuszeństwa i zgody na "zabicie", bo jak inaczej nazwać tę hipokryzję!!!????
A gdybym była facetem i dali mi broń i kazali zabijać dla chorych rozgrywek urojonych panów tego swiata, dla których wojenka to tost na śniadanie, to złożyłyłabym broń, aby w imię Boże właśnie: nie zabijać!!!:/
Jeśli domagałeś się takiej odpowiedzi, bo poprzedniej nie dałeś rady zrozumieć, to teraz ja czekam na twoją, może wreszcie się doczekam. Stworzyłeś taki art, to teraz miej odwagę się z nim zmierzyć i z pytaniami go dotyczącymi.
Czy teraz dotarło Pulsarze, jak nie to nie wiem co ci poradzić na problem braku elementarnego rozumienia tekstu czytanego:/
A widzisz, a mnie nie żal czasu na komentowanie twojego PISANIA, (ja niestety szczekam;)))) bo w przeciwieństwie do ciebie, jestem po Bożemu dobroduszna:D
 
A preparaty krwiopochodne mogą działać, ale tylko wtedy, kiedy masz czas Pulsarze.....one mogą zadziałać ale czasem potrzeba na to kilka dni. A co kiedy nie masz czasu i tylko szybkie przetoczenie krwi ratuje życie??? 
Ciagle czekam...a ja ciągle mam nadzieję że dowiem się u źródła, jak to jest możliwe?????
 
ponownie wklejam link do pewnego wywiadu, może tym razem nabierzesz odwagi??
 
 
http://pl.gloria.tv/?media=249333
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika pulsar

Po pierwsze, - nie jestem dla

Po pierwsze, - nie jestem dla Ciebie "chłopcem" - nie mam już '...naście' lat - a "'...dzieści pare.
Po drugie, - kto Ci dał prawo do osądu, iż "niewiele rozumiem z tego co czytam." ?
Po trzecie, - jakim prawem wciszkasz mi wypowiedzi, których nie napisałem, typu: "Rozkaz....oto twoja odpowiedź." ?
Po czwarte, - też zadałem Ci pytania, na które nie otrzymałem odpowiedzi. Powtarzam je jeszcze raz: Czy poświęciła byś życie bliskiej Ci osoby, lub swoje własne, np: w konflikcie politycznym lub innym działaniu zbrojnym, (np: wyraziła byś zgodę na wcielenie syna do wojska) ? Czy gotowa byłabyś złamać Boże prawa w imię poprawnośći politycznej i złorzyć siebie i swe dzieci w ofiarze dla polityki ? - dopuki nie dostanę Twej wyczerpującej odpowiedzi, - nie licz na moją !
Po piąte - skończ z bzdurami o "wew. przepisach organizacji" - takowe nie istnieją ! To są zasady Prawa Bożego wyłuszczone w biblii, a że większość się do tego nie stosuje, to już nie moja wina.
Po szóste, - poczytaj sobie o bezkrwawych metodach ratowania życia ludzkiego, także i w nagłych wypadkach. Mamy XXI wiek i tak rozwinietą technologię i medycynę, że medycyna bezkrwawa szturmem zdobywa świat. Nawet wojsko rezygnuje z kosztownych metod ratowania życia krwią. Poczytaj o przekętach, przynoszących ogromne zyski na sprzedaży krwi i jej składników (darmowo przecież pozyskanej), a to właśnie jest klucz, do wciskania ciemnoty ludowi, że krew jest potrzebna.
Ale jak się domyślam, Twoja wiedza na ten temat jest mniej niż mierna, dlatego nadrabiasz na klepaniu bezsensownych bzdur, nie mających pokryciaw faktach.
Po siódme, - podpieranie się tandetnimi filmikami, o zmanipulowanej treści pobranymi gdzieś z zakamarków internetu jest śmieszne. Nawet nie zadałaś sobie nigdy trudu zbadać ten temat u źródła.
Po ósme, - jako pacjet mam prawo wyboru leczenia dla siebie i swoich dzieci. Skoro inni rezygnują np: ze szczepień, których brak może wywołać śmiertelną chorobę, to ja mam prawo zrezygnować z podawani mi krwi, która to jest też jedną z metod leczenia (ale nie jedyną). Przy bardzo niskim spadku hemoglobiny, to i nawet transfuzja Ci nie pomoże.
Ba! Nawet transfuzja może Cię zabić ! 
Przykłady:
[quote]2010-10-22 06:12
pielęgniarka podała choremu osocze. W wyniku fatalnej pomyłki, podała osocze przeznaczone dla innego pacjenta. Pacjent zmarł.

2012-05-25
W łódzkim szpitalu pomylili grupę krwi; 67-letni pacjent zmarł

29 czerwca 2012,
Pielęgniarka ze szpitala w Świdniku pomyliła pacjentów i zaczęła przetaczać krew niewłaściwej osobie. Po wychwyceniu pomyłki chory trafił na oddział intensywnej terapii.

08 listopad 2012
Chorej na raka pacjentce w zakopiańskim szpitalu na Kamieńcu przetoczono krew przeznaczoną dla innej osoby. Kobieta jest w ciężkim stanie.

20 lis 2013
Gdańska prokuratura bada sprawę śmierci mężczyzny, któremu przetoczono niewłaściwą grupę krwi. Pacjent zmarł.  

2014-04-08
Mężczyzna zmarł na początku listopada w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Powodem śmierci było przetoczenie mu niewłaściwej grupy krwi.[/quote]
 
A tu masz tegoroczny cennik krwi i jej preparatów: (tak darmowo pobieranej) [kliknij w celu powiększenia]

Portret użytkownika eRHea

Po piąte - skończ z bzdurami

Po piąte - skończ z bzdurami o "wew. przepisach organizacji" - takowe nie istnieją ! To są zasady Prawa Bożego wyłuszczone w biblii, a że większość się do tego nie stosuje, to już nie moja wina.
BZDURA NA RESORACH
Bylem u źródła - a potem z niego wystąpiłem. gdy zorientowałem się, że to źródło zła i obłudy.
Nie ma wewnętrznych przepisów. Więc:
dlaczego nie uznajecie małżeństw mieszanych?
Dlaczego w państwie prawa próbujecie przejąć rolę organów ścigania w stosunku do obywateli RP, będącymi członkami sekty (wykroczenia i część przestępstw - jeśli da się je zamieść pod dywan - rozwiązujecie w kręgu zboru, nie jak każe prawo na forum sądu)?
Dlaczego kłamiesz?
Dlaczego kłamiesz?
Dlaczego kłamiesz w tak podstawowych i łatwych do sprawdzenia sprawach?

Strony