Dziś obchodzone jest jedyne święto Świadków Jehowy

Kategorie: 

http://assets.jw.org/assets/m/w14/20140301/w14_20140301.art/2014163_univ_lsr_lg.jp

Wieczorem 14 kwietnia 2014 roku, Świadkowie Jehowy w Polsce, podobnie jak ich współwyznawcy na całym świecie, organizują uroczystość, którą uważają za najważniejszą w roku, zwaną: Pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa.

 

W ubiegłym roku tę szczególną uroczystość obchodziły na całym świecie 19 241 252 osoby. Wykorzystując przaśny chleb i czerwone wino, Świadkowie Jehowy czynią dokładnie tak samo jak Pan Jezus Chrystus, gdy polecił swoim wiernym naśladowcom upamiętniać to wydarzenie, ustanawiając uroczystość, nazwaną później Ostatnią Wieczerzą lub Wieczerzą Pańską.

 

Jezus ustanowił uroczystość Wieczerzy Pańskiej podczas Żydowskich obchodów Paschy. Paschę obchodzono mniej więcej w czasie pełni księżyca, 14 dnia miesiąca Abib (nazwanego później Nisan). Odtąd miała być obchodzona każdego roku. Miesiącowi Abib (Nisan) odpowiada w kalendarzu gregoriańskim druga część marca i pierwsza kwietnia.

 

Ponieważ według żydowskiej rachuby czasu dzień zaczynał się po zachodzie słońca i kończył z następnym zachodem, 14 Nisan również zaczynał się po zachodzie słońca. A zatem Paschę obchodzono wieczorem po upływie 13 Nisan. Dlatego też, uroczystości Pamiątki Świadków Jehowy w roku 2014 odbędą się również po zachodzie słońca w poniedziałek 14 kwietnia, co odpowiada dniu 14 Nisan, według kalendarza żydowskiego (księżycowego).

 

Każdego roku Świadkowie Jehowy na całym świecie spotykają się w rocznicę tego wydarzenia. Świadkowie Jehowy serdecznie zapraszają na tę uroczystość, każdego zainteresowanego. Wstęp jest wolny i nie trzeba składać żadnych datków. W trakcie uroczystości będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat znaczenia ofiarnej śmierci Jezusa, poprzez wysłuchanie wykładu biblijnego.

 

Gdzie i kiedy uroczystość ta odbędzie się w twojej okolicy, możesz dowiedzieć się zaglądając na oficjalną stronę internetową Świadków Jehowy:

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/pami%C4%85tka/

http://www.jw.org/apps/P_FRNsPnPBrTZGT?txtAction=SEARCH_MEMORIAL

Na świecie jest blisko 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 213 językach w nakładzie blisko 46 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w takim samym nakładzie w 99 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 600 językach. Serwis internetowy jw.org dostępny jest w ponad 300 wersjach językowych, a dziennie odwiedza go prawie milion internautów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika axell69

"Is­tnieją dwa rodza­je

"Is­tnieją dwa rodza­je głupców - ta­cy, których łat­wo zas­traszyć i przes­tają działać, i ta­cy, którzy sądzą, że zdołają cze­goś do­konać, gdy zas­traszą innych." Paulo Coehlo 
powyższy cytat jest  dla "Stowrzyszenie BANowania " które założyło  się tu -chłopaki a macie już  Status Stowarzyszenia , czy działacie nie zgodnie z prawem ? Smile
 
Wracając do arta ,  wszelkie manipulacje cytatami z bibli sa tu nie na miejscu , każdy kto zna środowisko  ŚJ    wie  że, werbowanie nowych członków  polega  na  zamęczaniu człowieka  ciągłym nachodzeniem  i mamieniem  obietnicami  nie do spełnienia , obiet­nic bo­gac­twa, zba­wienia, wie­cznej miłości i "nowego końca świata". Niektórzy sądzą, że mogą wszys­tko obiecać, znajdują się tacy którzy  na to przys­tają, bo łudzą się, że za­pew­ni im to lep­szą przyszłość. Dlaczego ŚJ  nie namawiają  ludzi  biednych do  wstąpienia ??    bo   czym  biedny miał by się  zrewanżować ,biedny nie ma czym zapłacić za setki biblijnych  cytatów  i  zbawienie przy  kolejnym  nowym  końcu  świata. Siła  tej instytucji niecharytatywnej tkwi nie w  wierze a  w  namolnym osaczaniu  słabych  dusz . Znam wiele przypadków prób wypisania się  z tej  instytucji -to jest  niemal   nie wykonalne bez  popadnięcia w kolejną depresję lub silnej  woli  i  dużego psa .

 

[ibimage==19307==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika borek

cyt: Wracając do arta ,

cyt: Wracając do arta ,  wszelkie manipulacje cytatami z bibli sa tu nie na miejscu , każdy kto zna środowisko  ŚJ    wie  że, werbowanie nowych członków  polega  na  zamęczaniu człowieka  ciągłym nachodzeniem  i mamieniem  obietnicami  nie do spełnienia , obiet­nic bo­gac­twa, zba­wienia, wie­cznej miłości i "nowego końca świata". Niektórzy sądzą, że mogą wszys­tko obiecać, znajdują się tacy którzy  na to przys­tają, bo łudzą się, że za­pew­ni im to lep­szą przyszłość.
 
Brednia u mnie byli może 4 a może 5 razy przez ponad 26 lat jak mieszkam tam gdzie mieszkam w każdym przypadku jak otwarłem drzwi usłyszeli moje szczer i stanowcze spier**laj jestem niesamowicie spokojnym człowiekiem i cenię sobie mój ateizm i jak mi ktoś zaczyna świętym pisemkiem wymachiwać przed nosem i zakłuca mir to daję mu po prostu stanowczą odpowiedź i mam go z głowy, a że jest tych dawców szczęścia sporo więc co kilka lat zawsze ktoś się pojawia . Nie ma nikt obowiązku przyjmowania ŚJ a tym bardziej wysłuchiwania co mają do powiedzenia jak będę chciał zostać wyznawcą jakieś wiary to sam się zgłoszę pod adres jaki uznam za stosowny, więc prosze nie mów o zamęczaniu kogokolwiek bo jak jesteś średnio rozgarnięty i asertywny to zwyczajnie nie dasz się zamęczyć chyba że należysz do ciołków którzy łykają co im się poda ale na takiego nie wyglądasz więc nie fantazjuj 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

e-mail [email protected]

gg 2701808

Portret użytkownika pirogronian

Cóż mogę powiedzieć... dawno

Cóż mogę powiedzieć... dawno tylu kłamstw na raz nie usłyszałem na temat swojej religii Smile A mamjuż staż ponad 10-letni. Praktycznie ani jednej rzeczy wymienionej przez przedmówcę nie zaobserwowałem, owszem, czesto widywałem ich odwrotności. Skąd przedmówca takie rewelacje bierze? Z pierwszej ręki? Biggrin

Portret użytkownika eRHea

To masz z pierwszej

To masz z pierwszej ręki:
"Watch Tower Bible and Tract Society of Pennnsylvania, prawna korporacja religijna, którą posługują się Świadkowie Jehowy, została zarejestrowana w roku 1884 zgodnie z artykułami Nonprofit Corporation Law of the Commonwealth of Pennnsylvania (Prawo o niedochodowych stowarzyszeniach Wspólnoty Pensylwanii). A zatem już z mocy prawa nie może to być i też nie jest instytucja dochodowa, więc nikt nie może czerpać osobistych korzyści z działalności Towarzystwa. W statucie tego stowarzyszenia czytamy: 'Dla swoich członków, zarządu lub pracowników (Towarzystwo) nie przewiduje zysków finansowych ani żadnych innych dochodów ubocznych" - to z waszej publikacji, którą dostałem, jak zaczynałem przyuczać się do głoszenia.
i jeszcze to:
"Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że Świadkowie Jehowy w Polsce zarejestrowali się jako spółka z o.o. Miało to miejsce 12 października 1984 r. Ciekawe, że oficjalne źródła jehowickie podają, że rejestracja nastąpiła w 1985 r. (por. "Rocznik Świadków Jehowy 1994", s. 246). Być może chcieli ukryć fakt, że dokonali rejestracji jeszcze w trakcie trwania stanu wojennego. Wszelkie dane związane z tą rejestracją można obejrzeć w Sądzie Rejonowym Gospodarczym w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 12, pod numerem RHB 13748. Z dokumentów wynika tam się znajdujących wynika, że spółka ta nie została jeszcze rozwiązana mimo, że w 1989 roku Świadkowie Jehowy zarejestrowali się jako wyznanie religijne. Oznacza to, że 150.000 Świadków Jehowy w Polsce wspiera finansowo swoją działalnością spółkę z o.o., nie będą tego świadomym."
zrozum, otwórz oczy - okłamują Cię

Portret użytkownika pirogronian

I za nasze pieniądze jeżdżą

I za nasze pieniądze jeżdżą limuzynami, jak nasz rząd czy biskupi katoliccy. Albo po cichu wspierają plan lotu na Marsa. A Biblia i największan a świecie działalnosć wydawnicza i kaznodziejska - to taki tam dodatek, przykrywka, żeby się nikt nie kapnął...
Nie, nie, mój drogi. To ty otwórz oczy. Ale, co ja tam... rób jak chcesz. Załóż własną religię, tak będzie najlepiej Smile

Portret użytkownika axell69

Starszy Terenowy

Starszy Terenowy pirogronianie    ,  sam zaprzeczasz   sobie  Smile  bo jeśli   mam te informacje  z pierwszej ręki to znaczyło by  że są  absolutną  prawdą .
Są  prawdą , co ciebie  bardzo zasmuci bo pochodzą z drugiej  ręki . 
A o to co wyznaje  czlowiek który  wasze szeregi opuszczał :
"Wyznanie Świadków Jehowy to "ORGANIZACJA" taka jak inne, niczym się nie wyróżniająca.  Działa w oparciu o takie same zasady jak  wszystkie korporacje. Podlega tym samym prawom, popełnia te same błędy i boryka się z  pospolitymi problemami.
Jest to wyraźnie widoczne  w zamieszczonych obok statutach, brak w nich stałości, niezmienności, czegoś ponadczasowego.
Dokumenty te odzierają ze złudzeń, wyraźnie wskazują kto i w jaki sposób tym kieruje."
żródło : http://www.jw-ex.pl/historia/historia-pisana-statutem/
 
 Autor wskazuje na absurdy pojawiające się w Statucie z roku 1995 polskiego Oddziału Towarzystwa Strażnica , który został powołany przez wyznanie Świadków Jehowy w Polsce. Problem jednak w tym, że taki związek wyznaniowy nie jest prawnie zarejestrowany, jak zatem mógł on powołać do istnienia osobę prawną w postaci Towarzystwa skoro sam nie istnieje?
 
Drogi http://innemedium.pl/uzytkownik/pirogronian     zachecam do  poszerzania wiedzy Smile o  swojej  nielegalnej  dziesiecioletniej  tożsamości  wyzaniowej .
 

 

[ibimage==19307==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika pirogronian

"Wyznanie Świadków Jehowy to

"Wyznanie Świadków Jehowy to "ORGANIZACJA" taka jak inne, niczym się nie wyróżniająca.  Działa w oparciu o takie same zasady jak  wszystkie korporacje. Podlega tym samym prawom, popełnia te same błędy i boryka się z  pospolitymi problemami."
Z tym zdaniem zgadzam się w całej rozciągłości. Nie rozumiem jednak, w czym jego autor widzi problem.
To jak, "Organizacja" (straszne słowo, rzeczywiście ;)) jest zarządzana, widać w praktyce, i jeśli ktoś jest na nią ślepy, bo woli szukać wyimaginowanych błędów w statutach, to, przykro mi, ja mu nie pomogę.
Natomiast ponadczasowe rzeczy są Biblii, i tam obaj panowie możecie ich szukać. Jeśli macie problem z jakimś dokumentem - nic na to nie poradzę. Sugerowałbym jednak, zamiast siać defetyzm, pokazac lepszą drogę, jeśli takową widzicie. Tak byłoby znacznie konstruktywniej.
I jeszcze do waszej wiadomości - z bożego punktu widzenia wszystkie państwa i tworzy polityczne na Ziemi są nielegalne. Mamy zrobić ogólnoświatowy bunt? Chrześcijan nauczono inaczej.

Portret użytkownika mobis12

Z tego co wiem to ŚJ nie

Z tego co wiem to ŚJ nie spożywają tej pamiątki jednak nie przenośnią a dosłownie Jezus powiedział "bierzcie i jedzcie z tego WSZYSCY" . Pamiątkę ustanowił ,bo dalej mówił to jest nowe przymierze. Niestety i tutaj ŚJ przekręcili werset mówiący o tym ,że pierwsi chrześcijanie tak czynili" Trwali oni w nauce apostolów we wspólnocie w ŁAMANIU CHLEBA i w modlitwie" Pozdrawiam

Portret użytkownika pirogronian

Gdyby napisał pan jasniej i

Gdyby napisał pan jasniej i szczegułowo, o co dokładnie panu chodzi, z chęcią bym podyskutował. Ale jak pokazuje życie, a szczególnie dyskusja poniżej, podejmowanie dyskusji na podstawie nieprecyzyjnych ogólników jest bardzo niebezpieczne Smile
Od siebie tylko podam pytania do zastanowienia: Czym było przymierze, które Jezus zawarł z uczniami?

Strony