Dziwaczna instalacja z wieżami Tesli znajduje się pod Moskwą

Kategorie: 

Źródło: www.jerusaleem.ru

Gdyby ktoś natknął się w lesie na stację z dziwnymi olbrzymimi cewkami i wieżami zwieńczonymi dziwnymi antenami, z pewnością byłby bardzo zaskoczony. Okazuje się, że taka atrakcja znajduje się właśnie w lesie pod Moskwą.

 

Nie jest to jednak rosyjski HAARP, ale generator wyładowań elektrycznych zdolny do generowania potężnych ładunków. Stacja naukowa znajduje się w pobliżu miejscowości Istra i należy do Rosyjskiego Instytutu Inżynierii Elektrycznej. W dokumentacji nazywane jest to wysokonapięciowymi generatorami Marxa i Tesli.

[ibimage==22219==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: www.4turista.ru

Urządzenia zostały zbudowane w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jeszcze za czasów ZSRR. Testowano tam też izolacje, które mogły ochronić pojazdy, lub samoloty oraz ich awionikę, gdy dojdzie do trafienia piorunem.

[ibimage==22220==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: www.esosedi.ru

Miejsce to jest całkowicie unikalne i nigdzie na świecie nie zbudowano czegoś podobnego. Można tam gromadzić ładunki odpowiadające całkowitemu prądowi generowanemu przez wszystkie rosyjskie elektrownie. Oczywiście działo się to w ramach krótkotrwałych eksperymentów. Taka kumulacja trwała do 100 mikrosekund.

[ibimage==22221==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: www.esosedi.ru

Generator Marxa został tak nazwany po niemieckim inżynierze Erwinie Otto Marxie, który opisał zasadę działania generatora już w 1924 roku. Urządzenie to generowało potężne wyładowania, które symulowały uderzenia piorunów, które mogą wystąpić w naturze.

[ibimage==22222==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: www.esosedi.ru

Doprawdy nie sposób wskazać pełnego zakresu eksperymentów, które mogły być wykonywane z tym wyrafinowanym sprzętem. Nie można wykluczać, że testowano tam coś więcej niż tylko izolację przeciw impulsom elektromagnetycznym.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika eRHea

To wieża podobna do tych z

To wieża podobna do tych z "Przenicowany świat". Jakby ktoś pytał, dlaczego Putin ma takie poparcie w społeczeństwie rosyjskim i czemu to poparcie spada w miarę oddalania się od stolicy.
A tak na poważnie - eksperymenty ze zmiennym polem magnetycznym i elektrycznym nie muszą dotyczyć izolatorów, choć mogą. Ważnym wszakże jest problem, by nie zostać unieszkodliwionym przez swoją własną broń (elektromagnetyczną).
 

Portret użytkownika Nikola

Sory, że się doczepiam lecz

Sory, że się doczepiam lecz nie mogę dodać swej opini. Wszystcy widzieci, że w rosji badane są zjawiska wysokiej częstotliwości lecz niestety wielu nie ogarnia o co chodzi. Pan Tesla rozwiązał zagadnienie, (lecz nie ma już lamp elektronowych). Te komun... świnie bawią się prądem zmodulowanym od MHz do GHz zabronionej częstotliwości dla wielu nobów. Częstotliwości, która potrafi całkowicie zmienić ( i zaburzyć każde odczyty standardowych żyroskopów) dane samolotów pasażerskich które w ostatnim czasie ":dziwne" mają tyle wypadków. Te S**&*****ny pokazują, że niebo należy do nich.. niech wielu w to wierzy. Spoko doa Frajerów!!

Portret użytkownika kuzYn

Taa jaa, nigdy nie wiadomo. A

Taa jaa, nigdy nie wiadomo. A nóż scenariusz powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń. Powiem Ci w zaufaniu że np. serial Gwiezdne wrota (Stargate) podobno też powstał w oparciu o takie prawdziwe wydarzenia. Program nadal istnieje, ale jest tak tajny, że nie ma już żadnych przecieków, i dlatego serial sie skończył bo reżser nie wie co sie dzieje w galaktyce ? Biggrin

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Strony

Skomentuj