Dziwaczna kwadratowa chmura zaobserwowana nad Wielką Brytanią

Kategorie: 

Źródło: twitter

Mieszkańcy angielskiego miasta Exeter byli niedawno świadkami niezwykłego zjawiska. Ich oczom ukazała się chmura o wyraźnie regularnym kształcie. Niektórzy zwracali uwagę, że jej kształt rombu, albo prostokąta nasuwał skojarzenia do mitycznych latających dywanów.

 

Pojawienie się chmury o ostrych krawędziach zanotowano po raz pierwszy w ostatnią sobotę po południu. O jej obecności pisano wtedy na twitterze. Obserwacja została potwierdzona przez pracowników narodowego biura meteorologii, tak zwanego Met Office.

 

Urzędnicy oświadczyli, że dziwaczna romboidalna chmura to nic nadzwyczajnego i z pewnością powstała na skutek kumulacji kilku smug pozostawionych przez pasażerskie odrzutowce.

[ibimage==22342==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jednak zwykle smugi kondensacyjne mają kształt długich wstęg, które raz znikają zaraz po przelocie, a czasami pozostają na niebie godzinami rozlewając się po nim mlecznym roztworem. Nie spotkano jednak w przeszłości romboidalnych smug kondensacyjnych, dlatego to wytłumaczenie jest co najmniej dziwaczne.

 

Jednak przedstawiciele Met Office nie dają za wygraną i argumentują, że to niezwykłe warunki atmosferyczne spowodowały takie uformowanie smugi. Samolot miał podobni przelecieć przez rodzaj kieszeni powietrznej, w której były warunki do powstawania prostokątnych inwersji, trwających przez krótki czas.

 

Aby było to możliwe wiatr musiał wiać prostopadle do szlaku gazów wylotowych i to doprowadziło do powstania korzystnych warunków do powstawania takich niezwykłych anomalii.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Można się nabijać z

Można się nabijać z demonicznego ufa do momentu aż zostanie się porwanym przez te istoty i wyląduje w nocy z wszczepem w szyi stając się poddanym i niewolnikiem tych istot. Zresztą dezinformacja jest działaniem tych istot, ci co są pod ich wpływem często wlaśnie wyśmiewają to zjawisko stając się narzedziami w rękach ufo bytów. Niebo czyli atmosfera jest produktem Stwarzania.  Stworzenie Ziemi miało początek około 6 tysięcy lat temu, od tego czasu zostala powłoka gazowa przeprojektowana podczas potopu Noego. Ludzie spoglądając w niebo powinni być tego świadomi bo to cud, że tu jestesmy na tej planecie !
Ostrożnie się oblicza, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 10 tys. zawodowych uczonych (większość z nich nie jest oficjalnie powiązana z organizacjami kreacjonistycznymi), którzy wierzą w biblijne stworzenie. W 1993 roku w Korei Południowej do Stowarzyszenia Badań Kreacjonistycznych należało ponad 1 000 naukowców, z przewagą osób posiadających stopnie naukowe M.Sc. (magistra nauk przyrodniczych) czy Ph.D. (doktora) w niektórych dziedzinach nauki, a wśród nich znajdowało się stu profesorów na stanowiskach uniwersyteckich. Niedawno zostało utworzone Moskiewskie Towarzystwo Nauki o Stworzeniu, które liczyło dziesięciu członków. Rok później liczba ta wzrosła do 120 osób, posiadających wyższe stopnie naukowe.
http://popotopie.blogspot.com/2014/01/projektant-i-projekt-przypadek-to.html

Prawdziwa nauka polega na mierzeniu, czy obserwowaniu czegoś, co się wydarza i na potwierdzaniu tego. Na przykład, nawet jeśliby gady rzeczywiście zmieniły się w ptaki miliony lat temu — jak to utrzymują ewolucjoniści — to i tak naukowo nie można by uznać czegoś takiego za fakt, gdyż nie podlega to obserwacji. Nawet gdyby jakimś sposobem można było zmienić dzisiaj gada w ptaka, to nawet i to nie udowadniałoby, jak się to stało miliony lat temu. Tak samo nie można wymagać, aby Bóg powtórzył cudowne stwarzanie owych licznych grup ptaków, czy też gadów zaprogramowanych na rozmnażanie się według własnego rodzaju, po to tylko, aby można było to oglądać.
Obydwie te idee bazują na wierze; każdy bowiem system wyznaniowy (ewolucjonizm czy kreacjonizm) oferuje argumenty oraz dowody wspierające taką wiarę. Kreacjoniści utrzymują, że ich idea jest rozsądna i logiczna, wsparta wagą posiadanego świadectwa empirycznego.
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html
Mówiąc o ewolucji, mówimy o nie nadającym się do udowodnienia (tj. religijnym) wierzeniu, że wszystkie rzeczy same się porobiły w wyniku ich własnych, naturalnych właściwości przy braku jakiegokolwiek nadnaturalnego układu. Chaos stał się Kosmosem — sam z siebie: cząsteczki dały początek planetom, palmom, pelikanom oraz ludziom bez żadnej pomocy spoza materii i energii. Teorie odnośnie tego, jak to się mogło stać (tj. dotyczące mechanizmu ewolucji), mogą powstawać i upadać, ale ten istotny pogląd, że jakoś się to samo stało, dla wielu ludzi jest aktem niezachwianej wiary.
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/czy-zycie-na-ziemi-zostao.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika pasjonat

Jedne brednie podpierasz

Jedne brednie podpierasz nastepnymi rowniez wlasnego autorstwa. Co ten Putin ma oznaczac? ewolucje ?
Pogubiles sie gdzies  po drodze nie wiem czemu nagle stales sie taki nahalny z cudami bozymi, one pewnie istnieja, ale nie w takiej formie jak twierdzisz.
Putin to "wcielenie" Stalina... tylko Stalinowi mogli trabe calowac a Putin nie moze jawnie mordowac cala roznica...
 

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj