Dziwaczny krąg na oceanie widziany z kosmosu, lub internetowa sensacja bez pokrycia

Kategorie: 

www.correiobraziliense.com.br

Dzisiaj przedstawiamy bardzo dziwaczne zdjęcie, które robi wielką karierę w sieciach społecznościowych. Przedstawia ono widok z orbity zawierający coś, co wygląda jak ogromna kopuła rozciągająca się na monstrualne rozmiary.

 

Zwykle taka obserwacja mogłaby prowadzić najwyżej do wzruszenia ramionami, bo zrobienie czegoś takiego w Photoshopie nie powinno nastręczać wielkich problemów, ale temat żyje własnym życiem i coraz więcej portali donosi o tej dziwnej anomalii, więc może warto się temu przyjrzeć.

 

W licznych przekazach dominują sugestie, że oto wyciekło zdjęcie czegoś niezwykłego. Wygląda to na ogromną kopułę, która jednak znajduje się na otwartym oceanie. Jej średnica byłaby ogromna i sięgałaby 8 tysięcy kilometrów.

[ibimage==20953==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nie wiadomo w jaki sposób miałaby powstać tak ogromna kopuła, ale padają sugestie, że coś takiego można było stworzyć dzięki technologii Nicola Tesli a owa kopuła jest w istocie polem siłowym. Zdjęcie miało pokazać urządzenie w akcji.

 

Wygląda jednak na to, że są to tylko życzenia nielicznych zapaleńców, ponieważ rozwiązanie pochodzenia niezwykłego zdjęcia może być bardziej prozaiczne. Sceptycy się ucieszą, bo okazało się, że zdjęcie, które wywołało tyle emocji jest elementem ekspozycji nowego planetarium w Brazylii. Wzmianka o otwarciu nowoczesnego centrum Planetario de Brasilia pojawiła się już w połowie grudnia zeszłego roku i wtedy zdjęcie to po raz pierwszy znalazło się w Internecie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jakub

Może Asteroida [ciach] w

Może Asteroida [ciach] w ziemi? Wielki statek UFO wskoczył nam na Ocean czy gdzieś tam? Meduza połkneła Ocean? Nie bójcie się bo Brazylia nam sklonuje Dinozaura który zniszczy Czarną Materię Biggrin
 

Portret użytkownika dąb

Jaki , wstyd ludzie , wstyd. 

Jaki , wstyd ludzie , wstyd.  Przeczytałem wszystkie posty i nikt się nie pokapował . Przecież to jest ŻRENICA OKA . A podpowiedź mieliście , że to jest otwarcie obserwatorium czyli oko na wszechświat . Skoro takich rzeczy nie kojarzycie to we wszystko uwierzycie.

Portret użytkownika kuzYn

Brawo dąb, rozwiązałeś

Brawo dąb, rozwiązałeś zagadkę prima-aprilusową, i wygrałeś główną nagrodę, czyli -  Wycieczkę do Ysraela ! BRAWO !
Oczywiście chodzi o wycieczkę wirtualną. Wybierz sobie sam trasę. Biggrin

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Deus

Panowie i Panie, bez

Panowie i Panie, bez niezdrowej podniety proszę.
To nie jest fake, to tylko efektowne zdjęcie z otwartego po remoncie planetarium w miejscowości Brasill w Brazylii. Prawdopodobnie przedstawia uderzenie asteroidy w Ocean. Próbowałem porównać zdjęcie z obrazami z Google Earth i na moje oko to wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Oczywiście mogę się mylić - proszę o sugestie.
link do strony
Daliście się nabrać na 1 kwietnia. Wink

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem

 

Strony

Skomentuj