Dziwna anomalia na powierzchni Księżyca

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Księżyc jest jednym z najbardziej tajemniczych ciał, które do dnia dzisiejszego nie zostały szczegółowo zbadane. Nawet loty Amerykanów nie przybliżały ludzi do zrozumienia pewnych procesów księżycowych. Naukowcy zastanawiają się, czy Księżyc jest sztucznym ciałem, czy też naturalnym. Od czasu do czasu dzieją się rzeczy, które nie pasują do teorii naukowych. Ostatnio na Księżycu utworzyła się ciemna wstęga uformowana albo na samym satelicie, albo tuż nad nim.

 

Dziwne zjawisko zostało sfilmowane 23 grudnia br. u podnóża Góry Bazardjuzju (ros. Базардюзю), która znajduje się w Azerbejdżanie. W komentarzach pod filmem ludzie zauważyli, że coś podobnego zostało już wcześniej zaprezentowane w sieci. Najprawdopodobniej czarna linia może być przewodem elektrycznym na tle wschodzącego dysku księżycowego.

 

Można wierzyć w tą teorię, jeśli nie jedno „ale” - coś nieustannie dzieje się na Księżycu. Na powierzchni satelity Ziemi znajdują się piramidy, a ostatnio obserwowano ruchome obiekty. Można również przywołać fakt, że Księżyc był oświetlony z przeciwnej strony słońca, co z zasady jest nierealne.

 

Tajemnicza linia na końcu rozwidla się i rozpływa. Kto potrafi rozwikłać tą zagadkę?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika avve

Poziom inteligencji ludzi

Poziom inteligencji ludzi zmniejsza się w zastraszającym tempie. Zbydlęcenie postępuje a homo sovieticus świętuje. Atlanci mieli rację żeby spierdalać z tej planety i zostawić durni samych sobie.

Portret użytkownika Israfel

Zyjemy na świecie pełnym

Żyjemy w świecie pełnym ignorantów. Jeden (trzymający kamerę) mając przed sobą zjawisko trwające kilka minut nie potrafi ustabilizować obrazu (chociażby opierając smartfon / kamerę) o drzewo albo jakiś murek. Drugi ignorant widząc film pisze, że coś się dzieje NA POWIERZCHNI KSIĘŻYCA. Serio? A nie na tle Księżyca? Najgorzej jak ktoś nie ma wyobraźnie przestrzennej, to wtedy widzi PŁASKĄ Ziemię i różne rzeczy NA POWIERZCHNI Księżyca.

Jeżeli którykolwiek z tych ignorantów kiedykolwiek oglądałby Księżyc (gwiazdy) ze stawtyu bez automatycznego prowadzenia (czyli ze standardowego statywu do np. do aparatu), to wiedziałby, że Księżyc po paru minutach ucieka z obrazu ze względu na ruch obrotowy Ziemi.

Ponieważ średnica kątowa Księżyca widzianego z Ziemi wynosi 30 minut kątowych, pełen obrót ma 360 stopni, czyli 720 razy po 30 minut kątowych. Obrót zajmuje 24 godziny, czyli 1440 minut zegarowych. 1440/720 = 2. Tyle minut zegarowych zajmuje Ziemi obrót o kąt równy średnicy kątowej Księżyca. Czyli po 2 minutach jest on wizualnie dalej od poprzedniego położenia o swoją średnicę. Dwa zdjęcia wykonane w odstępie 2 minut pokażą "dwa Księżyce" stykające się ze sobą.

OK. Tyle teorii. Na filmie przejście obiektu na tle Księżyca trwa ok. 3 minuty co oznacza (z resztą to logiczne), że Księżyc nie przesuwał się prostopadle do obiektu, ale pod pewnym kątem, co wydłużyło czas przejścia obiektu przez tło.

Ponieważ linia jest prawie pozioma a materiał był kręcony przez Rosjan (prawdopodobnie  na połkuli północnej) to faktycznie mogą być przewody wysokiego napięcia i Księżyc przesuwający się po nieboskłonie w górę (i w prawo) pod kątem kilkudziesięciu (30 -60) stopni (tak jak widzimy go z Polski).

Na miejscu autora spaliłbym się ze wstydu. Za tytuł (NA POWIERZCHNI KSIĘŻYCA) oraz brak elementarnej wiedzy albo chociaż doświadczenia w opisywanym temacie.

Wstyd.

Portret użytkownika kolo21

Film jest kręcony z użyciem

Film jest kręcony z użyciem zoomu. A więc każdy ptak, robak czy drut by był rozmazany. Ale to tak jest, nie wiem ale coś muszę nasmarować a i może opluć. Szybciej stawiał bym na jakiś fotoshop. Na ZNZ i tutaj zaczyna się wręcz, atak niezarejestrowanych użytkowników. Czyli podobne szambo jak na F.B czy W.P

kolo21

Portret użytkownika MadziaMLenka

Aha muszę być zarejestrowana

Aha muszę być zarejestrowana aby Ci odpisać, siedzę na Znz czy tu od 4lat i muszę się rejestrować dobre, nie nic nie muszę baa ja niechce ! Nigdy nic nie pisałam bo nie czułam że muszę od paru miesięcy zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko ! I widzisz atak ? Gdzie ? Prowokujesz więc odpisałam , i nie przejmuj się odemnie już ataku nie uzyskasz.. bo nie napisze juz nic Smile życzę szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich !! Zarejestrowanych i tych nie Smile 

Strony

Skomentuj