Dziwna anomalia odmierzania czasu na Sycylii

Kategorie: 

źródło nieznane

Dziwne i niewyjaśnione zjawisko ma miejsce na włoskiej wyspie Sycylia. Od ponad tygodnia zegary elektroniczne śpieszą się 10-20 minut każdego dnia. Zaobserwowało to wielu mieszkańców wyspy.

 

Niezwykłe zjawisko odnotowano w kilku miastach Sycylii, ale po raz pierwszy masowo. Zjawisko stało się prawdziwą tajemnicą, ponieważ jak dotąd nikomu nie udało się ustalić jego przyczyny. Jak dotąd, wyspiarze mają tylko drobne niedogodności organizacyjne, ale sytuacja może stać się wysoce kłopotliwa gdyż wpływa na systemy bankowe. 

 

W tym momencie logicznym wytłumaczeniem jest to, że praca tysięcy urządzeń elektronicznych w różnych częściach wyspy rozpoczęła dziwną pracę w wyniku jakiegoś incydentu elektrycznego.

 

Badania tajemniczego wydarzenia odbywa się w najlepszej tradycji filmów z serii X-files, i wykonywane jest przez ekspertów z Wydziału Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu w Katanii. Wśród przyjmowanych wersji niektóre są całkiem prawdopodobne. Przyczyną anomalii mogą być eksperymenty radiowe, jak również naprawa podwodnych kabli elektrycznych, trwająca od połowy maja, co może się wiązać ze zmianami częstotliwości prądu, a to jest używane do szacowania upływu czasu w zegarkach elektronicznych.

 

Mieszkańcy na Sycylii, dzielą się wrażeniami na Facebooku, jak raportuje włoski dziennik Corriere della Sera. Użytkownik o imieniu Franciszek poprosił swoich przyjaciół i kolegów, aby badali upływ czasu na zegarach w lodówkach, kuchenkach mikrofalowych i innych urządzeniach.

 

W odpowiedzi na to pytanie zebrał wiele odpowiedzi.

"Zauważyłam, że zegar na kuchence mikrofalowej śpieszy się i trzeba go przestawiać a po chwili... ponownie.”

Dziewczyna pod pseudonimem "Angel" odpowiada "Tak! Mam to samo u mnie stało się to z budzikiem".

 

Według informacji portalu Ilsussidiario.net, sytuacja staje się poważna, bo wpływa na system bankowy.

"Linia w banku zamienia się w piekło, bo ze względu na to, że zegar pokazuje inny czas. Banki muszą kierować klientów do domów "

Niektórzy Sycylijczycy mają skłonność do obwiniania wszystkimi problemami wulkanu Etna, który w ciągu ostatnich kilku tygodni, "zachowywał się bardzo aktywnie". Może on stać się źródłem promieniowania elektromagnetycznego, które ma wpływ na elektroniczną rejestrację czasu.

 

Przypomnijmy, 12 maja 2011 Etna ponownie przebudziła się i zaczęła z niej wypływać duża ilość lawy oraz pyłu, który osiągnął Katanię. Wulkan od czasu do czasu budzi się z uśpienia, a eksperci uważają, że wkrótce wejdzie w nową fazę aktywności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj