Dziwna fioletowa chmura w Chile przestraszyła mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: Facebook.com

Mieszkańcy Chile byli zdumieni długą, „błyszczącą” fioletową chmurą widzianą nad ich domami. Chmura wisiała nisko nad miastem Pozo Almonte w północnym Chile. 

 

Nie jest sprecyzowane, jak długo chmura wisiała nad miastem, ale podobno władze obecnie badają to tajemnicze zjawisko, co do którego nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia. Wśród teorii za główną uważa się awarię pompy w lokalnym przedsiębiorstwie górniczym, a mianowicie wyciek oparów jodu z kopalni Cala Cala.

 

Przeprowadzamy audyt, który mówi nam, że ten incydent jest najprawdopodobniej związany z awarią silnika pompy łopatkowej. Awaria pompy spowodowała, że ​​jod w fabryce zmienił się ze stałego w gaz, powodując fluorescencyjną poświatę nad głowami lokalnych mieszkańców.

 

Szybko zapewniono też opinię publiczną, że chmura nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi. Do tej pory nie było żadnych konsultacji medycznych ani skarg dotyczących sytuacji. Tymczasem okoliczni mieszkańcy wpadli w panikę, zwłaszcza po przybyciu strażaków. Uspokojono ich i powiedziano, że zespoły bezpieczeństwa i eksperci będą na miejscu przez 48 godzin, aby ocenić sytuację. Zapewniono ich również, że chmura wkrótce się rozproszy.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj