Dziwna obserwacja astronomiczna na tle Księżyca

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Rosyjski astronom amator z miasta Wołogda, Aleksandr Lieuszkanow (Александр Леушканов) wykonał niezwykłe nagranie Księżyca. Na jego tle pojawia się nagle coś, czego kształt i trajektoria zupełnie nie pasuje do niczego, co znamy na Ziemi.

 

Na tle Księżyca pojawia się nagle ciemny wydłużony kształt, który początkowo może przypominać smugę kondensacyjną samolotu. Po chwili jednak jasne staje się, że to coś innego. Obiekt powoli opada a potem znika i to nie jest typowe zachowanie samolotu, który po prostu przeleciałby na tarczy księżycowej.

 

Autor nagrania twierdzi, że jest w szoku po tej obserwacji, a zajmuje się astrofotografią od dziesięciu lat i nigdy nie widział czegoś podobnego. Zapytany o jego hipotezy na ten temat nawet nie był w stanie czegokolwiek wymyślić.

 

Pojawiła się teoria, że może to być jakiś spuszczony balon stratosferyczny opadający powoli w wyższych warstwach atmosfery i niesiony przez prądy strumieniowe. Jednak przeczy temu fakt, że obiekt nie zmienia kształtu. Pozostaje czekać na kolejne komentarze ekspertów i inne obserwacje, które można by było powiązać z nagraniem z Wołogdy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Są trzy opcje. Pierwsza -

Są trzy opcje. Pierwsza - czarownica na miotle  z długim welonem.  Druga- cień ogona komety na powierzchni Księżyca.  Trzecia - smuga kondensacyjna samolotu (choć dziwi mnie brak widoku błysków świateł pozycyjnych ale mogła je potencjalnie wytłumić atmosfera). Jeśli samolot przemieszczał się w strefie silnego wiatru  i leciał w stosunku do kierunku w którym ten wiatr wiał pod dużym kątem (tzw. "Dryft"  http://www.youtube.com/watch?v=ELCQxI4bIIQ ) to w tych warunkach ekspozycji mogło by to właśnie tak wyglądać. Jeśli nie był to któryś z dwóch pierwszych mało, stawiam że wcale, prawdopodobnych przypadków to najbardziej sensownym jest właśnie ten ostatni. Dziennie wokół Ziemi lata minimum kilkadziesiąt tysięcy samolotów. Znając czas i miejsce wykonania filmu można pokusić się o sprawdzenie czy mógł tam lecieć któryś z liniowców pasażerskich.  To możliwe np. z użyciem tej strony:  http://www.flightradar24.com/60,15/6

Portret użytkownika cinek93

Na filmie to księżyc w tle

Na filmie to księżyc w tle porusza się szybciej niż ten obiekt. W dużym powiększeniu tak to właśnie powinno wyglądać. Stąd złudzenie nienaturalnej trajektorii obiektu - czytaj samolotu. I tyle!

Portret użytkownika agisz

To opary z samolotu naszej

To opary z samolotu naszej delegacji wracajacej z ZAMBI. TERAZ mają porady i zalecenia jak sobie radzą tubylcy,  bedziemy miec nowe POradniki i kruczki ustawowe jak sobie radzić w buszu, koczownicy zajmą nasze kamienice

Portret użytkownika baca

skoro rosyjski astronom czeka

skoro rosyjski astronom czeka na opinię ekspertów no to muszę się wypowiedzieć
otóż to jest coś co się w kręgach fachowców obserwujących wszechświat nie za pomocą amatorskiej lunety tylko profesnonalnej butelki żubra, nazywa połowa spadochroniarza. ta ładniejsza połowa. druga połowa musiała się gdzieś odpiąć podczas podchodzenia do lądowania  - możliwe że się gdzieś śpieszyła albo pomyliła wajchy i uchwyty, nieważne bo i tak pewnie wbiła się do kolan i jak było naprawdęto juz nam nigdy nie opowie - a szkoda bo sumie gdyby się nie odpięła to załapałaby się na film astronomiczny a tak mamy tylko występ tego... połowiczny...
 
 

Strony

Skomentuj