Dziwne białe światło widziane ponownie na Marsie. Czy to marsjańskie kule Orbs?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Na ostatnich zdjęciach z Marsa wykonanych przez należący do NASA łazik Curiosity, zauważono dziwne białe światło nieznanego pochodzenia. Coś podobnego widziano na Marsie w 2014 roku i do dzisiaj nie znaleziono dobrego wytłumaczenia dlatego fenomenu.

Eksperci NASA sugerują może dziwne światło to po prostu odbicie Słońca  na czujnikach łazika. Rozważana była również hipoteza, że ma z tym jakiś związek promieniowanie kosmiczne, ale w przypadku takich zakłóceń nie spodziewalibyśmy się jedynie punktoowego źródła światła.

Dla  ufologów niewątpliwie jest to ważna obserwacja, bo może stanowi dowód na to, że nie wiemy wszystkiego o naszej sąsiedniej planecie i istnieje tam jakieś życie. Nawiasem mówiąc dzisiaj NASA poinformowała, że łazik Curiosity był w stanie zmierzyć na Marsie pewną zawartość metanu, gazu często wytwarzanego przez prymitywne organizmy żywe. To dodatkowo uprawdopodabnia teorię marsjańskiego życia. 

Intrygujące jest to, że dziwny jasny blask widziany teraz na Marsie przypomina tak bardzo obserwację z 2014 roku. Czy jasne kule światła są zatem na tej planecie czymś bardzo pospolitym? A jeśli tak to czym są?

Błędem w pracy matrycy światłoczułej urządzeń badawczych jak chce NASA czy może są emanacją jakichś zupełnie nieznanych nowych fenomenów? Jeśli porównywać te obserwacje do czegoś co znamy z Ziemi można powiedzieć, że te dziwne światła przypominają kule Orbs, widywane od czasu do czasu. Być może takie nieznane nam jeszcze zjawiska mogą być czymś typowym dla Marsa.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj