Dziwne dziury odkryte przez naukowców na dnie Oceanu Atlantyckiego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zdezorientowani naukowcy postanowili zwrócić się do społeczności internetowej, aby dowiedzieć się, kto lub co stworzyło serię tajemniczych dziur na dnie Oceanu Atlantyckiego.<--break->

Dziwne ślady stóp zostały odkryte przez statek badawczy NOAA Okeanos, który przeprowadził trzy ekspedycje w celu zbadania oceanu. NOAA obecnie mapuje Strefę Uskoków Charliego-Gibbsa, Grzbiet Śródatlantycki i Płaskowyż Azorów na Północnym Atlantyku, próbując rozwikłać tę tajemnicę. Jednak zwrócili się również do społeczności internetowej, aby dowiedzieć się, co lub kto ich zdaniem mógł zrobić te dziwne wcięcia.

 

Podczas  nurkowania na Okeanos zaobserwowano kilka takich zestawów dziur w warstwie osadów. O tych dziurach donoszono już wcześniej w tym regionie, ale ich pochodzenie pozostaje tajemnicą. Chociaż wydają się być stworzone przez człowieka, małe sterty osadów wokół otworów sprawiają wrażenie, że zostały wykopane przez… coś żywego. Odpowiedzi wahały się od obcych po nieznane gatunki.

Jeden z użytkowników zasugerował, że to wcześniej nieznany rodzaj kraba, który ukrywa się w prostokątnych norach i poluje w liniowych stadach, czekając, aż zdobycz wpadnie im w łapy. Inny napisał: „Istnieje wiele teorii, że obcy przybywają do nas wcale nie z innego układu słonecznego, ale z oceanów. Proponuję wiercić dziury, aby zobaczyć, co jest pod nimi”.

 

Inni wysunęli nieco bardziej realistyczne hipotezy sugerując, że to osady organiczne lub ciśnienie sejsmiczne wzdłuż płyt tektonicznych mogły spowodować te dziwne dziury.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj