Dziwne dźwięki oznaką grawitacyjnej deformacji Ziemi

Kategorie: 

images.google.com

Temat dziwnych dźwięków staje się popularny, gdyż wciąż dochodzi do kolejnych niewytłumaczalnych przypadków ich wystąpienia. Do tej pory były słyszalne głównie w okresach od sierpnia do października 2011 roku oraz od stycznia do marca 2012. Potem ilość zjawisk zmalała znacznie a Internet zalały setki fałszerstw, co uczyniło cały proces wyłuskiwania istotnych nagrań niezwykle trudnym. 

 

Wiele osób twierdzi, że dźwięki to nic nadzwyczajnego. Wśród najpopularniejszych wytłumaczeń są takie, że są to odgłosy miast. Tylko, że taki szum miasta jest dźwiękiem raczej jednostajnym i nie ma zmian intensywności jego natężenia. Poza tym było to słyszalne również w obszarach oddalonych od obszarów zurbanizowanych.

 

Niekiedy dźwięki tłumaczono, jako odgłosy podziemnego budownictwa, dźwięki zbiorników ze sprężonym powietrzem a nawet skrzypienie stalowych mostów kolejowych. Amerykański instytut geofizyczny USGS, gdy został poproszony o próbę wyjaśnienia nienormalnych odgłosów zaproponował pojęcie "powietrznych wstrząsów".

 

Można powiedzieć, że mamy dwa rodzaje dziwnych dźwięków. Po pierwsze są to harmonice odgłosy o pewnej amplitudzie, powracające w określonych interwałach czasowych. To właśnie coś takiego słyszano na Ukrainie, w Czechach, w Australii czy w USA.

 

Drugi typ to zjawisko nazywane Seneca Guns. To odgłosy przypominające wystrzały albo grom dźwiękowy myśliwca. W całym 2012 doszło do wielu takich przypadków niewytłumaczalnych odgłosów. Kilka przypadków z USA jak na przykład ten z Clintonville pokazuje, że lokalne władze czasami poważnie zajmowały się tematem.

USGS stwierdził, że przypadki gromów dźwiękowych w okolicy tej miejscowości pochodzi z głębi ziemi i są to super słabe wstrząsy o magnitudzie około 1 stopnia w skali Richtera. Nietypowa struktura geologiczna tej okolicy miała wzmagać energię zjawiska kierując ją ku górze aż do atmosfery gdzie zostaje ona uwolniona.

Tylko, że głośne odgłosy słyszano również poza USA, na przykład w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Czy tam też wyjaśnienie można podpiąć pod skyquake i nietypową budowę geologiczną? Można też zadać pytanie, czy te dwa rodzaje dziwnych dźwięków to nie są przypadkiem odgłosy tego samego zjawiska tylko w kolejnych jego fazach.

Teorie naukowe na temat pochodzenia odgłosów zostały sformułowane przez znanego geofizyka z Uniwersytetu w Baku, profesora Elchina Khalilova. Ten uznany naukowiec, jako przewodniczący instytutu przewidywania trzęsień ziemi GNFE, dysponował siecią urządzeń ATROPATENA mierzących odchylenia grawitacyjne rozmieszczonych od Dżakarty do Londynu.

Według profesora we wnętrzu Ziemi dochodzi do potężnych procesów energetycznych. Są to zjawiska na tyle potężne, że muszą być zapoczątkowane w jadrze naszej planety. Taki wyrzut miał miejsce 15 listopada  2011 roku a Khalilov sugeruje, że dziwne dźwięki to w istocie akustyczna postać fal grawitacyjnych, które ulegają zmianie prawdopodobnie w wyniku nadchodzącego przebiegunowania.

 

Jako dowód na postepowanie procesu wskazuje on dryf ziemskiego bieguna magnetycznego. Profesor Khalilov sugeruje również, że efekty w postaci deformacji grawitacyjnych mogą być jakoś inicjowane aktywnością słoneczną. Aktywacja procesów energetycznych jądra Ziemi może modulować pole geomagnetyczne, które poprzez szereg procesów indukuje w jakiś sposób efekty akustyczne.

 

Problem z dziwnymi dźwiękami polega też na tym, że ludzie wstydzą się o tym mówić, aby nie zostać posądzonym o chorobę psychiczną. Dodatkowo zalanie Internetu fałszywkami z nietypowymi odgłosami może być efektem przypadkowym lub celowym. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób, aby wyrobić w każdym zdanie, że na ten temat lepiej nie zwracać uwagi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Zastanawia mnie jedno,

 
Zastanawia mnie jedno, skoro tyle osób jest zwolennikami teorii, iż te "dziwne dźwięki to w istocie akustyczna postać fal grawitacyjnych, które ulegają zmianie prawdopodobnie w wyniku nadchodzącego przebiegunowania" to dlaczego słychać je tylko w jednym miejscu na raz, a nie na całej planecie czy większym jej fragmencie.
 
Dla przykładu słyszałem dźwięki takie same jak te na filmie poniżej.
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zqRB1TYdamU#!

 
Dodam też, że chmury także były na całym niebie (bardzo podobne do tych) , przez co nie było widać co mogło by je wydawać, a sam dźwięk rozchodził się jakby z nad chmur i docierał do ziemi. 
Osobiście jestem zdania, że pochodzenie tych dźwięków jest całkiem inne i oznacza coś całkowicie odmiennego, co nie oznacza, że do przebiegunowania nie dojdzie. 
 

PS. Adminie zrób proszę porządek. 
 

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Portret użytkownika normalny?!

Może ktoś w okolicy też

Może ktoś w okolicy też oglądał "Wojnę światów" ,ewentualnie barabanił w jakieś metalowe beczki jak na tym filmiku :  http://www.youtube.com/watch?v=XhKV7E3cZuM&feature=youtu.be&a   ?!  
Dodam tylko na marginesie,że to twórczość tego samego autora(a raczej reżysera w tym przypadku - zastanawiam się jedynie,czy to pomysł dzieciaków i tatuś się z nimi bawi,czy jest odwrotnie - co w UK by mnie nie zdziwiło) !!!   Biggrin 
Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!!

Portret użytkownika kamujac

Przez takich ćwierćmózgów jak

Przez takich ćwierćmózgów jak baca i sceptyk stroma Zmiany Na Ziemi,  schodzi całkowicie na psy.
Rzygać się już czasem chce czytając te pojebane komentarze ludzi chorych psychicznie, których z całą pewnością powinno się poddać eutanazji a nie puszczać między ludzi a do tego jeszcze pozwalać pisać własne wypociny w necie..
Panie "admin" nie musi mój komentarz się ukazywać. To raczej do Ciebie wiadomość.
Jeśli chcesz utrzymać stronę w jakimś poszanowaniu to zrób coś z tym!
I przestań być pro pisowski.
Bądź bezstronnym "dziennikarzem" a stronka zyska na wartości.
Dałem link z fajnym artykułem o dźwiękach (infradźwiękach) i się nie ukazał ale obelżywe wulgaryzmy tych zmutowanych palantów są i mają się dobrze. Ciekawe...
Chciałem się tu zarejestrować i czasem coś pisać ale widzę, że nie warto. Za niski poziom społeczeństwa!
Pozdrawiam

Portret użytkownika Karmazyn

  Zmiany na ziemi obejmują

 
Zmiany na ziemi obejmują też zmiany w naszych umysłach. Niektórzy po prostu nie ogarniają już tego, co się dzieje, więc reagują często drwiną, śmiechem, kpiną, a i agresją się zdarza. Są jednostki, które zioną jawną nienawiścią i chętnie pozabijałyby wszystkich, którzy mają inne zdanie. To nieuniknione i trudno dziś znaleźć jakąś stronę bez takich trolli. Jak ktoś porusza tematy, powszechnie uznawane przez ogół społeczeństwa za spiski i brednie, to zawsze przyjdzie jakieś niedowartościowane dziecko, które będzie obrażać innych chcąc się wynieść ponad resztę. Baca ujdzie jeszcze w tłoku, aż tak agresywny nie jest, ale fakt jest taki, że na zbyt wiele administrator niektórym pozwala. Te wulgaryzmy i obelgi nie obrażają tylko osób, do których są kierowane. To jest obraza dla wszystkich czytelników tego portalu, bo admin pozwalając na takie zachowania pokazuje, że nie szanuje ludzi, którzy tu zaglądają. Główną wartością zaczyna być tu ilość, a nie jakość. Admin pozwala na to, bo zwiększa się popularność artykułów, ale za czas jakiś zapłaci cenę, którą będzie utrata normalnych czytelników, którzy zostaną zastąpieni przez chmarę obrażających się wzajemnie, rozpieszczonych bachorów z wybujałym ego.

Strony

Skomentuj