Dziwne dźwięki ponownie w USA! Tym razem w okolicach Chicago

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Mieszkańcy Chicago i okolicznych przedmieść byli świadkami kolejnej serii niewyjaśnionych hałasów. Wygląda więc na to, że fenomen dziwnych dźwieków powrócił do Stanów Zjednoczonych i obecnie trwa kolejna fala zgłoszeń tego typu zjawisk.

Kolejna rejestracja tego fenomenu miała miejsce we wtorek, 11 grudnia. Mieszkańcy przedmieścia Elgin w północno-zachodnim Chicago, słyszeli wówczas serię tajemniczych huków. Do zjawiska doszło we wczesnych godzinach porannych, a jego odgłosy były na tyle głośne, że okna i ściany domostw trzęsły się w posadach. Władze miasta badają przyczyny tego zdarzenia, ale w dalszym ciągu nie podano żadnego oficjalnego oświadczenia.

Okazało się, że był to dopiero początek, a już kilka dni później, 13 grudnia, mieszkańcy dzielnicy Lakeview w Chicago zaczęli słyszeć "tajemniczy szum". Jedni, opisywali go jako subtelny szum, podczas gdy inni twierdzili, że brzmi bardziej wysoko, jak dźwięk alarmu lub syrena. Wiele wskazuje na to, że słyszeli go tylko niektórzy mieszkańcy lub że część z nich poprostu nie zwracała uwagi na ten anormalny hałas.

To jednak nie koniec, ponieważ kolejny tajemniczy wybuch został odnotowany w tym tygodniu na południe od Chicago w Paxton w stanie Illinois. Dziwny odgłos, miał być słyszalny w odległości 48 kilometrów od centrum miasta. Obecnie uważa się, że mogło to być uderzenie meteorytu, ale biorąc pod uwagę iż miało to miejsce mniej więcej w tym samym okresie co poprzednie zjawiska, część osób wiąże je z fenomenem dziwnych dźwięków z okolich Chicago. Dodatkowo, w tym samym czasie, podobne zjawiska zostały zgłoszone przez mieszkańców hrabstwa Ford.

Zgodnie z relacjami, zgłosili oni rejestrację "najgłośniejszego pioruna, jaki kiedykolwiek słyszeli", mimo że na niebie nie było ani jednej chmurki. Kilku z mieszkańców zgłosiło również, że usłyszało pare słabszych odgłosów, przypominających wybuchy. Czy sugerowanie, że wszystkie te zdarzenia są ze sobą powiązane to przesada lub życzeniowe myślenie? Każdy ze zgłaszanych odgłosów, mógł być przecież efektem upadku meteorytu albo działalności człowieka. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej państw testuje hipersoniczne samoloty i broń nie powinniśmy chyba wykluczać jakiegokolwiek z racjonalnych wyjaśnień? Na obecną chwilę, jedyne co nam pozostaje to domysły.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj