Dziwne dźwięki powróciły w Los Angeles

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dziwne dźwięki z nieba powróciły.  Od 2011 roku w wielu miejscach na świecie słyszano tak zwane dziwne dźwięki. Odgłosy o różnym nasileniu występują pod różnymi szerokościami geograficznymi. Tym razem niezwykłe harmoniczne dźwięki z nieba słyszano 23 stycznia w okolicy Los Angeles.

Podobne odgłosy nieznanego pochodzenia były wielokrotnie słyszane w Europie, Ameryce, praktycznie na całym świecie. NIezwykłe hałasy przypominają niektórym trąby stąd nazwa -"trąby apokalipsy". Najczęściej słyszane są harmoniczne dźwięki o określonej częstotliwości. Poniższe wideo przedstawia nagranie fenomenu w okolicach Los Angeles.

W Internecie można znaleźć wiele wyjaśnień na temat istoty tych dźwięków. Większość z nich brzmi nieprawdopodobnie, są teorie, że to zapowiedź przebiegunowania, zamaskowane statki UFO a nawet, że to zapowiedź powrotu Jezusa. Naukowcy, którzy zajęli się tematem stwierdzają, że są racjonalne wytłumaczenia. To, co słyszą ludzie to hałas elektromagnetyczny emitowany z zórz polarnych i pasów radiacyjnych Van Allena.

Sugerowano, że źródła "szumów" mogą pochodzić z wojskowych transmisji telekomunikacyjnych stosowanych przez amerykańską U.S. Navy w celach komunikacji z okrętami podwodnymi. Z kolei według NASA Ziemia generuje naturalną emisję radiową i gdyby ludzie zamiast uszu mieli anteny to mogliby usłyszeć całą gamę odgłosów. Zdaniem sejsmologa Briana W. Stumpa z Uniwersytetu w Dallas również trzęsienia ziemi mogą wywoływać takie fenomeny dźwiękowe. Nie ma jednak zauważalnej korelacji między miejscami występowania dźwięków a zjawiskami sejsmicznymi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj