Dziwne fenomeny świetlne podczas nowozelandzkiego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj w Nowej Zelandii doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Najprawdopodobniej zostało wywołane przez wyjątkowe perygeum Księżyca. To co jednak jeszcze bardziej zaskakuje, to fakt, że liczni świadkowie donosili o licznych fenomenach świetlnych widocznych na nocnym niebie, które towarzyszyły aktywności sejsmicznej.

 

W przeszłości wielokrotnie widywano na niebie rozmaite efekty świetlne przed znaczącymi trzęsieniami ziemi. Przeważnie wyglądało to jak chmury opalizujące, czyli jak nietypowa tęcza. Tłumaczono to w ten sposób, że znaczna aktywność sejsmiczna powoduje miejscowe podgrzewanie jonosfery, a światła są tylko tego dodatkowym rezultatem.

Tym razem mogliśmy mieć do czynienia z podobnym fenomenem. Tysiące ludzi widziało na horyzoncie wiele błysków świetlnych, które ich zdaniem zaczęły się pojawiać wtedy kiedy zatrzęsła się ziemia, lub chwilę potem. Niektórzy zdołali nawet nagrać niektóre z tych niezwykłych pokazów. Rzeczywista przyczyna tej ferii świateł nie jest znana, świadczy to o tym jak mało wiemy jeszcze o siłach przyrody.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Px

na discovery mawiali że

na discovery mawiali że podczas trzęsienia w epicentrum może pojawić się rozbłysk spowodowany czymś tam to tak jak "Chochliki" inaczej "Sprite'y" podczas burzy z ziemi ich nie widać natomiast z kosmosu już tak

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj