Dziwne gromy dźwiękowe nad Wielką Brytanią wzbudziły spekulacje na temat UFO

Kategorie: 

Źródło: cabinet-office.gov.uk

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku, w północnej Anglii słyszano głośne eksplozje, które spowodowały spore zamieszanie wśród mieszkańców w okolicy hrabstwa Yorkshire. W mediach społecznościowych, pojawiły się liczne teorie na temat przyczyn tego zamieszania.

 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem.  W kilku miastach słyszano całą serię wybuchów. Głośne odgłosy zaskoczyły mieszkańców z Leeds, York, Harrogate i Doncaster. W dzisiejszych czasach wiele osób obawia się po prostu, że mogą to być odgłosy pobliskich zamachów terrorystycznych. Aby uspokoić opinię publiczną zasugerowano, że głośne odgłosy to gromy dźwiękowe poderwanych myśliwców Eurofighter Typhoon, które zostały wysłane w kierunku samolotu Air France. Oficjalnie myśliwce RAF starały się przechwycić cywilny samolot po tym gdy kontrolerzy ruchu lotniczego stracili z nim kontakt.

 

Ale pojawiają się też inne sugestie odnośnie sekwencji wydarzeń. Eskadra myśliwców Eurofighter Typhoon miała zostać wysłana celem przechwycenia jakiegoś niezidentyfikowanego obiektu, który nagle wzniósł się z nad morza. Według danych satelitarnych i radarowych, "tajemniczy obiekt" wykryto wznoszący się z morza u wybrzeży północnej Anglii.  Na jego spotkanie z bazy RAF Coningsby w Lincolnshire, wyleciały Eurofightery. Celem najwyraźniej było przechwycenie obiektu, ale mogło też dojść do prób ataku.

Rzekome zdjęcie obiektu, który poderwał brytyjskie lotnictwo

Po 7 godzinach od tego wydarzenia opublikowano raport, stwierdzający, że przyczyną poderwania eskadry była krnąbrna aparatura na pokładzie samolotu Airbus 320 podczas feralnego lotu AFR1558 z Paryża CDG do Newcastle. Mimo to niektórzy eksperci z dziedziny UFO twierdzą, że może to być po prostu próba odwrócenia uwagi od tego co tam się w rzeczywistości wydarzyło.

 
 
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Równie dobrze mogły to być

  • Równie dobrze mogły to być zwykłe wyładowania atmosferyczne. Sam kiedyś słyszałem takie coś nocą w Neapolu i efekt grzmotów był imponujący, aż szyby dzwonily, przy czym mie padało, ani nie bylo standardowej burzy. Przyszło komuś od teorii ufo-spiskowych do głowy popatrzeć na mapy pogody z układami baryczmi z tamtych dni dla rejonu gdzie były te zdarzenia? 
Portret użytkownika Donek

Jestem z harrogate  i rownież

Jestem z harrogate  i rownież słyszałem jeden wybuch który brzmiał jak najzyklejsze przekroczenie bariery dźwięku.

ale najwiecej bedą o tym wiedzieć osoby których tam nie było, ale znajomy znajomego znajomego słyszał i mowil

jakby ludzie nie wiedzieli dlaczego pojawia sie zorza polarna to widzieli by w tym UFO malujace czarami na niebie. Tak wiec najpierw edukacja, pózniej wykluczenie wszelkich możliwości wytłumaczalnych a dopiero na koniec UFO i 5 wybuchów Smile 

 

Portret użytkownika Jerzy

mieszkam w doncaster 

mieszkam w doncaster 

nie było kilku wybuchów tylko jeden. Ów wybuch był typowym wręcz przykładem przekraczania bariery dziekowej na niskim pułapie  przez samolot z silnikiem odrzutowym. 

Portret użytkownika Nikita21-12

Mieszkam w doncaster i sama

Mieszkam w doncaster i sama słyszałam ten "wybuch". Oficjalnie mówi się że to był oddzwiek samolotów wchodzących w naddzwiekowa prędkość i ludzie nawet widzieli je przelatulacje nad Doncaster. Aż oknami zatrzelo. Nie sądzę żeby to zdjęcie miało powiązanie że sprawa ponieważ "wybuch" byl o 21:45 a o tej godzinie jest już tutaj ciemno. Sama rządowi nie wierzę ale obawiam się że w tym przypadku zdjęcie to ściema. 

 

Skomentuj