Dziwne kule niewiadomego pochodzenia spadły z nieba w Chinach
Image

Do tajemniczego zdarzenia doszło 16 maja w chińskiej prowincji Heilongjiang. Z nieba spadły trzy niezidentyfikowane obiekty, które uderzyły w pola w okolicy miasta Qiqihar.
Znalezisko po raz pierwszy zlokalizowali mieszkańcy wiosek Yian i Baiquan. Według świadków upadkowi towarzyszył przejmujący narastający odgłos. Potem zauważono ognistą kule, która z łoskotem uderzyła w grunt.
Obiekty tego typu znaleziono w sumie trzy. Wszystkie mają kulisty kształt i wykonane są z metalu. Jedna z kul wylądowała w ogródku przydomowym, dwie pozostałe w innym miejscu w tej samej okolicy.
[ibimage==21506==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Miejsce upadku tych tajemniczych obiektów zostało odizolowane. Podobno pojawiło się też tam wojsko. Nie sposób powiedzieć co to za obiekty, ale być może mają jakiś związek z zestrzeloną również wczoraj rosyjską rakieta Proton-M.
- Dodaj komentarz
- 15312 odsłon
Faktycznie,istnieje spore
Faktycznie,istnieje spore prawdopodobieństwo,że są to graty pochodzące z Proton-M.Czyli,jak można wnioskować z artykułu,rakieta została faktycznie zestrzelona?Pytam,bo nie mam jeszcze informacji,a ciekawi mnie to.
Jeśli to szczątki proton-m,
Dodane przez pako1205 w odpowiedzi na Faktycznie,istnieje spore
Jeśli to szczątki proton-m, to jaka część widnieje na zdjęciu ?
Może, to coś co zestrzeliło Proton-M, czyli pocisk, np. Gaussa
Silnik, komora i zbiorniki
Dodane przez Alphard z Hydry w odpowiedzi na Jeśli to szczątki proton-m,
Silnik, komora i zbiorniki ciśnieniowe protona trzeicego stopnia. Jak masz ochotę to poszukaj na stronach ruskich czy usa zdjęcia dokładnie pokazujące element z artykułu.
Nie pako, nie została
Dodane przez pako1205 w odpowiedzi na Faktycznie,istnieje spore
Nie pako, nie została zestrzelona, z telemetrii wynika coś takiego: w czasie pracy silnika trzeciego stopnia w czasie 8min i 45 sekund od zapłonu doszło do spadku ciśnienia w jednym z 4 silników sterujących RD-0214 a około 20 sekund później silnik został wyłączony na wysokości 160km. Szczątki z satelity spadły na terenie między innymi Chin, co przedstawia powyższy artykuł (podobno niektóre lekkie materiały izolacyjne doleciały do Australii).
Tak nawiasem mówiąc satelita miał zastąpić innego utraconego satelitę wystrzelonego w 2011 roku. Proton-M to stara technologia, która niestety ostatnio nie ma zbyd dobrej passy, pozatym strasznie kosztowna w porównaniu z misjami nowoczesnych rakiet.
Tę "oficjalną" wersję,zna
Dodane przez Juszka1980OGL w odpowiedzi na Nie pako, nie została
Tę "oficjalną" wersję,zna każde niemowlę,sądzę jednak,że sama się nie "zepsuła".
Nie pierwsz i nie ostatnia
Dodane przez pako1205 w odpowiedzi na Tę "oficjalną" wersję,zna
Nie pierwsz i nie ostatnia która uległa awarii, zwłaszcza że od 2009 roku ruskie do protonów powoli wprowadzają nową elektronikę, nowe sterowanie komputerowe całą hydrauliką to właśnie te zmiany (notabene made in china) spowodowały że zajeb... dobrą markę jaką był proton.
A jest nieoficjalna?? jakie niemowlę? Trzeba zdrowo poszperać w stronach "radzieckiej" agencji kosmicznej (zwłaszcza jeżeli szuka się w wersji angielskiej - bo radzieckiego to ja nie znam).
Niestety każdy nieozywiony przedmiot ma to do siebie że się psuje, każdy bez wyjątku zaczynając od żarówki która powinna świecic wiecznie a jednak żarnik się przepala, poprzez wiertarki, samochody, samoloty, kończac na takich niesamowitych technologiach jak formuła 1, rakiety kosmiczne (choć te ruskie to już badziew któremu coraz bliżej złomu) poprzez F-35 .....itd
Oglądnij jeszcze raz film ze startu rakiety ale taki w dobrej roździelczości i zwróć uwagę na ostatnie 16 sekund lotu w pełnym ciągu, zauważ że co chwilkę ze względu na zmiany ciśnienia następuje niekontrolowane spalanie nadmiarów paliwa.
ależ telemetria ty...
Dodane przez Juszka1980OGL w odpowiedzi na Nie pako, nie została
ależ telemetria ty... wszystkowiedząca juszko to nie jest oglądanie filmików z telewizji (z których coś tobie wynika) tylko dziedzina telekomunikacji zajmująca się technikami przesyłu wartości pomiarowych na odległość. Polega ona zazwyczaj na umieszczaniu w terenie urządzeń, które dokonują pomiaru wybranej wielkości oraz automatycznego przesyłu danych... bla bla bla... więcej tego w wikipedii
to chyba kolejny przyklad ze nie powinnaś już uczyć się na pamięć instrukcji obsługi rakiet kosmicznych bo nie masz predyspozycji aby je zrozumieć...
inaczej mówiąc nie dasz rady poznać telemetrii na podstawie telewizji i nie będziesz ekspertką od satelitów tylko dlatego bo posiadasz antenę satelitarną...
Baca u mnie wartości
Dodane przez baca w odpowiedzi na ależ telemetria ty...
Baca u mnie wartości przesyłowe na odleglośc uległy zachyleniu ,może po spadnięciu tych trzech kulek(ale to nie mój ogródek) ,no zobacz masz ostatnio największa frekwencję wejśc na portalu(nie wiedziałem że skaczesz
na spadochronie ,sory ze spadochronem )tak fajnie przetransformowałeś pięcioramienną gwiazdę na sześcioramienna przy mojej okazji ,wypisujesz recepty? czekam alle grotteska italliano prego?
bla bla bla jak zwykle nie na
Dodane przez baca w odpowiedzi na ależ telemetria ty...
bla bla bla jak zwykle nie na temat. Jak zwykle nic nie wnosisz do rozmowy. Chyba muszę napisać felieton o wypasaniu baranów to wtedy będziesz czuł się jak ryba w wodzie, będziesz mógł wypowiedzieć się w końcu merytorycznie.
[.....] @John Moll
znowu ufadanie ratlerka
Dodane przez baca w odpowiedzi na ależ telemetria ty...
znowu ufadanie ratlerka ;)
Nie jestem z juszki wypowiedzia ani za twoja. Ale jak juz widze twoja to srac sie zachciewa.
Na tym niebieskim adolfiku powinnes sobie krowiego placka dorysowac....