Dziwne niebieskie światła widziane w okolicach Jekaterynburga

Kategorie: 

Źródło: E1.ru

W ciągu kilku tygodni mamy do czynienia z kolejną obserwacją niezidentyfikowanych jasnych świateł, które rozświetlały niebo w Rosji. Najnowszy tego typu przypadek miał miejsce koło Jekaterynburga. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w portalach społecznościowych tuż po weekendzie.

 

Wiele osób twierdzi, że widziało jasne błyski koloru niebieskiego, które występowały mniej więcej około godziny 17:00. Zjawiska tego typu stają się na tyle powszechne w Rosji, że miejscowa ludność jest nimi poważnie zaniepokojona, czego wyraz daje na lokalnych portalach społecznościowych. Dziwne zjawisko przykuło uwagę lokalnych rosyjskich mediów. Dziennikarze jednego z miejscowych portali internetowych nie mieli wielkich problemów ze znalezieniem świadków tego zjawiska.

 

Z kolei miejscowi synoptycy twierdzą, że zjawisko to było zupełnie niezrozumiałe. Według nich można stwierdzić, że nie było to zjawisko naturalne. Wtedy, kiedy doszło do tych błysków nie było zjawisk pogodowych, które mogłyby to wywołać. Dla meteorologów jest zatem oczywiste, że źródło światła znajdowało się na ziemi i nie zmieniało swego położenie podczas wielokrotnych rozbłysków. Stożek światła od źródła rozkładał się i spłaszczał u podstawy chmur, na wysokości, która w tym czasie wynosiła około 800 metrów.

Zwraca się też uwagę, że podobny incydent miał również miejsce w tej samej okolicy dwa lata temu i wtedy zostało to uznane za "zimową błyskawicę".

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Trafo dało by raczej

Trafo dało by raczej seledynową barwę światła z uwagi na zawartość miedzi w uzwojeniach transformatorów. Widzieliśmy to już na filmach publikowanych min. i tutaj.  To jest niebieskawo - białawe jak przy łuku elektrycznym spawarki, tylko mocniejsze. Widać ukierunkowaną wiązkę światła bijącą w chmury i stożek rozproszenia. Albo to reflektor dużej mocy z palnikiem ksenonowym  albo przebicie i przepalenie izolatora na linii 700 kV, czy jakiegoś innego wysokiego napięcia jakiego  tam używają do przesyłu energii  (palące się aluminium i stal, mogą dać taką barwę) albo ... Terminator skoczył w przeszłość.

Portret użytkownika pako1205

Trafa energetyczne są również

Trafa energetyczne są również nawijane drutem,czy płaskownikiem wykonanym z aluminium,natomiast linie przesyłowe wysokiego napięcia praktycznie,jak sprawdziłem-wykonane są ze stopów aliminium ze wzmocnieniem stalowym. Można spekulować,ale to raczej jedynie awaria.

Portret użytkownika pasjonat

Sorry facet, jestem

Sorry facet, jestem dyplomowanym energetykiem przemysłowym.
Kiedydy piorun uderzy w pobliżu sieci dochodzi do wytworzenia impulsu elektromagnetycznego.
Impuls ten powstaje wskutek wytworzenia przez prąd elektryczny pioruna - krótkotrwałego, pola magnetycznego.
Indukuje on napięcie we wszystkich obwodach i urządzeniach elektrycznych (w tym w liniach elektroenergetycznych, sieciach telekomunikacyjnych, instalacjach antenowych itp.)
 
Dlatego słychać tylko maksimum apmplitudy tego pola.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj