Dziwne odkrycie w Oklahomie z 1969 roku - starożytna budowla kwestionuje znane nam oblicze historii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rok 1969 zapisał się w annałach nauki Oklahomy wyjątkowo intrygującym odkryciem. Wtedy to grupa budowlańców przypadkowo natrafiła na starożytną budowlę, której wiek szacowany jest na niewyobrażalne 200 000 lat. Informacja o odkryciu pojawiła się w lokalnej gazecie "Oklahoman" pod tytułem „Old Mosaic Floor”, a jej treść stała się punktem zapalnym dla debaty naukowców.

 

Geolog Durwood Pate był jednym z pierwszych, który zwrócił uwagę na niezwykłość układu posadzki. Wskazywała ona na dokładnie równoległe linie przecinające się w strukturę krystaliczną. Początkowe spekulacje skupiały się wokół teorii o jej naturalnym pochodzeniu, ale Delbert Smith, prezes Organizacji Sejsmograficznej Oklahomy, podważył tę hipotezę. Zwrócił uwagę na doskonałą symetrię konstrukcji, która rozciągała się na wielkie obszary.

 

Jednak to, co wzbudziło największe kontrowersje, to fakt, że w okolicach budowli znaleziono osady wskazujące na jej kiedyś całkowite zanurzenie pod wodą. Zaskoczenie było jeszcze większe, gdy wewnątrz jednego z kawałków węgla odkryto żelazny kubek. Ciekawostką jest, że wiek tego węgla oceniono na 300 milionów lat. Frank J. Kennard, świadek tego niezwykłego znaleziska, podzielił się z opinią publiczną tym, że to on własnoręcznie rozbił tę bryłę węgla.

 

Takie odkrycia rodzą wiele pytań. Czy istniała na Ziemi cywilizacja, której nie znamy? Czy te artefakty są dowodem na istnienie przedpotopowych zaawansowanych technologicznie społeczności? Podobne znaleziska, choć o różnym charakterze, odnajdywane są na całym świecie. Wspomnijmy choćby o osadzie miejskiej Dwarka w Indiach, która miała zatonąć w oceanie 12 000 lat temu. Takie odkrycia wywołują dyskusje na temat istnienia starożytnych cywilizacji, które być może przewyższały nas technologicznie.

 

Odkrycie w Oklahomie nie tylko rzuca nowe światło na to, co wiemy o naszej przeszłości, ale też zmusza do refleksji nad metodologią badań historycznych. Jest to przypomnienie, że historia jest procesem nieustającego odkrywania i korygowania. Starożytna budowla w Oklahomie, choć wciąż stanowi zagadkę, to jednak wyraźnie pokazuje, że historia ludzkości może być znacznie bardziej złożona i intrygująca niż zakładaliśmy. Jej analiza wymaga otwartości umysłu, zaawansowanych badań i gotowości do rewizji przyjętych tez.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj