Dziwne poświaty widziane na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: rosyjski Internet

Od kilkunastu dni do redakcji InneMedium docierają informacje o dziwnych światłach obserwowanych na horyzoncie. Na pierwszy rzut oka wyglądają one jak łuny nad miastami, ale po chwili okazuje się, że światła świecą nie tam gdzie trzeba. Tak przynajmniej twierdzą świadkowie z Polski i Rosji.

 

Nie wiadomo, co to jest, ale specjaliści rosyjscy sugerują, że jest to jakiś rodzaj zjawiska świetlnego występującego w wyższych partiach atmosfery. Nie ma jednak żadnych dowodów popierających tę hipotezę. Trudno zatem się dziwić, że wśród lokalnej ludności zaczynają się pojawiać najróżniejsze teorie.

[ibimage==19631==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Źródło: rosyjski Internet

Z pewnością wiele z tych obserwacji dziwnych blasków w atmosferze to po prostu łuny dużych miast, albo zakładów przemysłowych, ale mnogość nietypowych obserwacji jak te dokonane z rosyjskiego Kuzbasu. Podobne zjawisko wystąpiło też niedawno na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia.

[ibimage==19632==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Źródło: rosyjski Internet

Jeśłi ktoś widział coś podobnego prosimy o kontakt na adrest [email protected], a jeszcze lepiej jeśli udałoby się wykonać zdjęcia tego zjawiska, nawet za pomocą telefonu komórkowego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Malarz

Witam. Nad Częstochową

Witam. Nad Częstochową światło zimne na zachodzie o godzinie 19:11 09.12.13. wygląda jak księżyc za chmurami jednak księżyc jest na południowo wschodniej stronie nieba. Pozdrawiam, M. Ps. Może znajdzie lub zrobi ktoś zdjęcia.

Portret użytkownika eL

Kilka dni temu widziałam coś

Kilka dni temu widziałam coś podobnego w Szczecinie, ale koloru zielonego. Oczywiście pierw pomyślałam o jakichś lampach, ale po dłuższej obserwacji wydało mi się to niemożliwe. Oststecznie wytłumaczyłam sobie to zjawisko zorzą polarną nad chmurami.

Portret użytkownika pmpoznan

Ja również to widywałem,

Ja również to widywałem, powiem tak nie tylko raz jedyn, ale wiele razy, choć pierwsze zdjęcie jest dość nietypowe to jest to do wytłumaczenia, znajdźmy się za miastem, miasteczkiem, używającym różnego typu oświetlenia ulicznego. To właśnie dzięki tego typu oświetleniu jake obecnie się używa na terenie miast w europie takie efekty mamy na chmurach, czy to niskiego stopnia czy wysokiego. Takie obserwacje nie raz mi się zdarzały. Jeśli jesteś nawet 20 czy 30km od dużego miasta, widać taką poświatę, im mniejsze miasto tym bliżej trzeba się znaleźć, jednak gdy znajdziemy sie na totalnym wygnajewie, takich zjawisk nie zobaczymy, nawet jeśli niebo jest zakryte totalnie chmurami niskiego piętra. Ale teraz główne pytanie, czy kiedykowliek takie zjawisko widuje się na bezchmurnym niebie po za miastem?? Nie wówczas na niebie widzimy miliardy gwiazd, mlęczną drogę itd. Przepiękne warunki na obserwacje naszych sąsiadów z innych planet jeśli je dostrzeżemy, widać również ISS jeśli akurat przelatuje nad Polską, najaśniejszy satelita sztuczny, jak księżyc, bo jakoś księżyć jest sztuczny, bo jeśli był by prawdziwy, to już od kilku lat był by przez nas zamieszkały? A jednak... to inny temat. Wracając, w mieście jeśli mamy czyste niebo, czy widzimy taką łunę?? Nie widzimy kilka naj jaśniejszych gwiazd na niebie. Wyjaśnienie tego efektu jest jedno, odblask, refleks czy jak to nazwać oświetlenia ulicznego i temu podnnych na chmurach, na bezchmurnym niebie tego nie zobaczymy, zobaczymy gwiazdy lub jak słoneczko nasze pierdnie puści nam zorzę na niebie. Tyle z mojej strony próbowałem to wyjaśnić w jakiś racjonalny sposób.
Ps. Nie jestem debilem do Fake bo jednak uważam że sami we wszechświecie jednak nie jesteśmy, jest nas wiele ras. Ale próbujmy niektóre zjawiska naszej ziemi wytłumaczyć.
Pozdrawiam wszystkich i mojego ulubieńca Bace !!!

Portret użytkownika nowy

Źródłem światła nie może być

Źródłem światła nie może być to co podajesz. Ja widziałem kilkakrotnie przez okno  (1.pietro) takie zjawisko. Na początku myślałem podobnie jak TY. Ale niestety teświatła w chmurach raz są , a innym razem ich nie ma. Powtarzam na zachmurzonym niebie. Często ich nie ma pomimo obecności chmur niskich. To w ogóle nie wyjaśnia sprawy. Źródło światła nadal pozostaje nieznane.

Portret użytkownika Adus

Yo Widze podobne zjawisko

Yo
Widze podobne zjawisko codziennie wracając z pracy, jeżdze wieczorami i zastanawiało mnie co może tak oświetlać niebo ze spodu... osobiscie doszedlem do wniosku ze sa to jakies reflektory ustawione w niebo.
Dla ludzi z Wrocławia - do zaobserwowania w Radwanicach, jadąc do Zacharzyc trzeba spoglądać w stronę Świętej Katarzyny.

Strony

Skomentuj