Dziwne poświaty widziane na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: rosyjski Internet

Od kilkunastu dni do redakcji InneMedium docierają informacje o dziwnych światłach obserwowanych na horyzoncie. Na pierwszy rzut oka wyglądają one jak łuny nad miastami, ale po chwili okazuje się, że światła świecą nie tam gdzie trzeba. Tak przynajmniej twierdzą świadkowie z Polski i Rosji.

 

Nie wiadomo, co to jest, ale specjaliści rosyjscy sugerują, że jest to jakiś rodzaj zjawiska świetlnego występującego w wyższych partiach atmosfery. Nie ma jednak żadnych dowodów popierających tę hipotezę. Trudno zatem się dziwić, że wśród lokalnej ludności zaczynają się pojawiać najróżniejsze teorie.

Źródło: rosyjski Internet

Z pewnością wiele z tych obserwacji dziwnych blasków w atmosferze to po prostu łuny dużych miast, albo zakładów przemysłowych, ale mnogość nietypowych obserwacji jak te dokonane z rosyjskiego Kuzbasu. Podobne zjawisko wystąpiło też niedawno na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia.

Źródło: rosyjski Internet

Jeśłi ktoś widział coś podobnego prosimy o kontakt na adrest [email protected], a jeszcze lepiej jeśli udałoby się wykonać zdjęcia tego zjawiska, nawet za pomocą telefonu komórkowego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Malarz

Witam. Nad Częstochową

Witam. Nad Częstochową światło zimne na zachodzie o godzinie 19:11 09.12.13. wygląda jak księżyc za chmurami jednak księżyc jest na południowo wschodniej stronie nieba. Pozdrawiam, M. Ps. Może znajdzie lub zrobi ktoś zdjęcia.

Portret użytkownika eL

Kilka dni temu widziałam coś

Kilka dni temu widziałam coś podobnego w Szczecinie, ale koloru zielonego. Oczywiście pierw pomyślałam o jakichś lampach, ale po dłuższej obserwacji wydało mi się to niemożliwe. Oststecznie wytłumaczyłam sobie to zjawisko zorzą polarną nad chmurami.

Portret użytkownika pmpoznan

Ja również to widywałem,

Ja również to widywałem, powiem tak nie tylko raz jedyn, ale wiele razy, choć pierwsze zdjęcie jest dość nietypowe to jest to do wytłumaczenia, znajdźmy się za miastem, miasteczkiem, używającym różnego typu oświetlenia ulicznego. To właśnie dzięki tego typu oświetleniu jake obecnie się używa na terenie miast w europie takie efekty mamy na chmurach, czy to niskiego stopnia czy wysokiego. Takie obserwacje nie raz mi się zdarzały. Jeśli jesteś nawet 20 czy 30km od dużego miasta, widać taką poświatę, im mniejsze miasto tym bliżej trzeba się znaleźć, jednak gdy znajdziemy sie na totalnym wygnajewie, takich zjawisk nie zobaczymy, nawet jeśli niebo jest zakryte totalnie chmurami niskiego piętra. Ale teraz główne pytanie, czy kiedykowliek takie zjawisko widuje się na bezchmurnym niebie po za miastem?? Nie wówczas na niebie widzimy miliardy gwiazd, mlęczną drogę itd. Przepiękne warunki na obserwacje naszych sąsiadów z innych planet jeśli je dostrzeżemy, widać również ISS jeśli akurat przelatuje nad Polską, najaśniejszy satelita sztuczny, jak księżyc, bo jakoś księżyć jest sztuczny, bo jeśli był by prawdziwy, to już od kilku lat był by przez nas zamieszkały? A jednak... to inny temat. Wracając, w mieście jeśli mamy czyste niebo, czy widzimy taką łunę?? Nie widzimy kilka naj jaśniejszych gwiazd na niebie. Wyjaśnienie tego efektu jest jedno, odblask, refleks czy jak to nazwać oświetlenia ulicznego i temu podnnych na chmurach, na bezchmurnym niebie tego nie zobaczymy, zobaczymy gwiazdy lub jak słoneczko nasze pierdnie puści nam zorzę na niebie. Tyle z mojej strony próbowałem to wyjaśnić w jakiś racjonalny sposób.
Ps. Nie jestem debilem do Fake bo jednak uważam że sami we wszechświecie jednak nie jesteśmy, jest nas wiele ras. Ale próbujmy niektóre zjawiska naszej ziemi wytłumaczyć.
Pozdrawiam wszystkich i mojego ulubieńca Bace !!!

Portret użytkownika nowy

Źródłem światła nie może być

Źródłem światła nie może być to co podajesz. Ja widziałem kilkakrotnie przez okno  (1.pietro) takie zjawisko. Na początku myślałem podobnie jak TY. Ale niestety teświatła w chmurach raz są , a innym razem ich nie ma. Powtarzam na zachmurzonym niebie. Często ich nie ma pomimo obecności chmur niskich. To w ogóle nie wyjaśnia sprawy. Źródło światła nadal pozostaje nieznane.

Portret użytkownika Adus

Yo Widze podobne zjawisko

Yo
Widze podobne zjawisko codziennie wracając z pracy, jeżdze wieczorami i zastanawiało mnie co może tak oświetlać niebo ze spodu... osobiscie doszedlem do wniosku ze sa to jakies reflektory ustawione w niebo.
Dla ludzi z Wrocławia - do zaobserwowania w Radwanicach, jadąc do Zacharzyc trzeba spoglądać w stronę Świętej Katarzyny.

Portret użytkownika Diablos

Dla mnie oprócz gwiazd

Dla mnie oprócz gwiazd spadających nagle po za horyzont nawet jeśli "wisiała" w powietrzu przez dobre 2 godziny (tyle trwała obserwacja nieba) to drugi fakt to flesze które z nie wyjaśnonych przyczyn oświetlają spory obszar dużo razy już to widziałem u mnie w mieście i nie tylko ja sporo osób to widziało i nikt nie wie co to może być czestotliwość takich fleszy jest różna czasami 5 naraz czasami 1-2 to zjawisko zaobserwowałem pare razy, dużo dewizacji dzieję się na niebie wystarczy przysąść na ławce lub po prostu iść i patrzec w niebo napewno w końcu coś dziwnego zobaczycie ;]

Portret użytkownika Glowa

Witam wszystkich ,jako ze

Witam wszystkich ,jako ze piszę tutaj pierwszy raz .Obsrewuję sobie  Zmianynaziemi od trzech lat i nie wydawalo mi sie zbyt potrzebne pisanie o czymś tutaj aż......... do tej chwili , ponieważ żyje sobie w Italii i lubie sobie popatrzyc w niebo zwlaszcza w nocy w miejscach calkowicie ciemnych , a to o czym wspominacie w tej chwili wprowadzilo mnie w lekkie oslupienie poniewaz i ja tutaj widzialem to dziwne zjawisko na niebie ,ale tylko w tym roku to sie zdarzylo ,dlatego pisze teraz o tym , wczesniej nie wydawalo mi sie to zbyt konieczne , a bylo to jakis miesiac temu, jasnialo jakby od wschodu i to wcale nie wnet po zachodzie slonca !!!! raczej tak kolo 23 w nocy , ani to ksiezyc, ani slonce . zdjec niestety nie mam , ale może czas zaczac !!!Tak sobie mysle.pozdrawiam .

Portret użytkownika ARTUR5

Przy okazji poprzednich

Przy okazji poprzednich tematów na temat kolorowych chmur pisałem iż Ziemia musi być pod ostrzałem impulsów gamma które zmieniają skład atmosfery a więc i kolor chmur . Stan powyższy jest już bardziej zaawansowany , lecz wiemy już skąd dochodzi promieniowanie i większa ilość neutrin gdyż rozbłysk jest widoczny z Ziemi i nie da się go ukryć Potężny rozbłysk gamma « Wolne Media . Teraz wszystko zależy od Kosmosu , zginiemy lub przetrwamy .

Portret użytkownika b@ron

jeśli to było wnet po

jeśli to było wnet po zachodzie słońca , to jest odbicie światła zachodzącego słońca ,od chmur chemtrailsowych, które nie przepuszczają tego światła ...a zwyczajnie "zapalają niebo" ...często gdy zapada noc a jest zachmurzone konkretnie , zwróćcie uwagę na chmury ...przez pewien czas po zachodzie słońca ( ale gdy już jest calkiem ciemno) mają odcień silnie bordowy ...jednak potrzebny jest dobry aparat , jako że nie udało mi się zrobić zdjęcia komórką ...takie odbicia występują często przy wschodzie i zachodzie słońca ,jednak odbicie światła od chmur chemtrails można złapać i w dzień 

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Robaczkowa

Niedawno obserwowałam bardzo

Niedawno obserwowałam bardzo dziwny zachód słońca. Niebo częściowo pokryte chmurami było w połowie czerwonofioletowe. Ale jak się blizej przyjrzałam to okazało sie, że to chmury były czerwonofioletowe, a samo ,,niebo" miało typową szarawą barwę. Wygladało to dość niesamowicie. Wydaje mi się, że kolory powinny być rozmieszczone akurat odwrotnie.

Portret użytkownika Ewa

"Z pewnością wiele z tych

"Z pewnością wiele z tych obserwacji dziwnych blasków w atmosferze to po prostu łuny dużych miast, albo zakładów przemysłowych"- bardzo mało prawdopodobne, no może gdyby to miasto było w bardzo wysokich górach a ja miała slaby wzrok to moooże..
zakład przemysłowy- może gdyby wybuchł w nim akurat pożar, ale pozary we wszystkich zakladach przemysłowych? hehe
nie ma sensu tworzyc teorii na siłę,
powiedzmy sobie wprost- jest to nieznane zjawisko i tych nieznanych zjawisk jest ostatnio coraz więcej, chociażby wszędzie pojawiające się rozpadliny, idealnie okrągłe otwory w ziemi, kiedyś chyba nawet tutaj pisaliście o plamie różowych kulek, które pojawiły się na pustyni w usa, wszędzie słyszane n/n dźwięki, dużo tego i nie da się wszystkiego na siłę "nałukowo" wyjaśnić- teraz pole do popisu dla ludzi o otwartych umysłach Smile

Portret użytkownika kasia

WIęc tak mieszkam w małej

WIęc tak mieszkam w małej mieścinie wszystkie światła są daleko od miejsca gdzie obserwuje takie coś już nie raz było nad blokami a księżyc był po drugiej całkiem stronie. Jak będe miał okazje to postaram się zrobić jakąś fote i podesłać

Portret użytkownika ekscelencja

Wczoraj wracając około

Wczoraj wracając około godz.21.30 z Krakowa do Wrocławia właśnie widziałem dokladnie takie zjawisko. Wyglądało dla mnie dość złowrogo. Ale nie sfotografowałem tego ze wzgladu na kiepskie warunki w autobusie. Wyraźnie żródło blasku było w górze. 

Skomentuj