Dziwne światła widziane na całym świecie - UFO czy nietypowa epidemia wybuchów transformatorów?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Pod koniec zeszłego roku, 28 grudnia, w Nowym Jorku doszło do obserwacji dziwnego zjawiska świetlnego, które rozjaśniło całe niebo na niebiesko. Feria świateł była tak potężna, że wzbudziło to panikę wielu mieszkańców. Okazuje się, że podobne światła widziano w wielu innych krajach świata.

 

Coś dziwnego dzieje się ostatnio na nocnym niebie. Przypadek dziwnych świateł nad Nowym Jorkiem wytłumaczono jako skutki eksplozji transformatora w elektrowni Con Edison w dzielnicy Queens. Niezwykłe efekty świetlne, które tak zdumiały mieszkańców Nowego Jorku to oficjalnie łuki elektryczne, które powstawały w rezultacie zniszczenia transformatorów. 

Taka konkluzja mogłaby prowadzić do końca dociekań o to co tam się wydarzyło. Okazuje się również, że w USA podobne zjawisko zaobserwowano nad miastem Kenner w Luizjanie. Tam również tłumaczono to eksplozją transformatora.

Jednak USA nie były jedynym krajem gdzie widziano dziwnie rozświetlone nocne niebo. Podobne pokazy świateł mogli obserwować również mieszkańcy Ciudad Juarez w Meksyku oraz dwa dni po nich mieszkańcy stolicy Irlandii, Dublina.

W każdym z tych przypadków świadków przekonuje się, że widzieli wybuchy transformatorów. Co jednak spowodowało niemal synchroniczne ich awarie? Coś takiego mogłaby wywołać aktywność słoneczna, ale ostatnio nasza dzienna gwiazda jest w okresie minimalnej aktywności i jedyne zjawiska zdolne do wywołania burzy magnetycznej to dziury koronalne emitujące szybki strumień wiatru słonecznego.

 

Być może to właśnie taki nagły napór cząstek elementarnych ze Słońca wywołał zjawiska elektrostatyczne, które w formie skumulowanych ładunków elektrycznych doprowadziły do przepięć, a w konsekwencji do eksplozji transformatorów. Jednak nie można też zupełnie wykluczyć, że to co widziano to jakieś inne zjawisko, a historyjka z transformatorami ma za zadanie odwrócić uwagę od czegoś innego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dd

Wytłumaczenie jest banalne -

Wytłumaczenie jest banalne - przez transformatory przechodzi sporo prądu i dla obserwatora jest tam spora energia - czyli tacy ziemscy herosi - stąd zostały zaatakowane przez obcych, którzy mogli wziąć transformatory za obrońców Ziemi.

Portret użytkownika spacepol

Rok galaktyczny trwa 250 mln

Rok galaktyczny trwa 250 mln lat! Ludzkość w całym swoim istnieniu w TYM miejscu galaktyki jest po raz pierwszy. Ziemia już kilkanaście razy tu była. Oddziaływania "tego" co znajduje się dookoła naszej galaktyki nie znamy a z pewnością takie oddziaływania są. Macie więc zmiany klimatu, jak u nas pory roku. Macie również róznego typu zjawiska, których nie potrafimy wyjaśnić w znany nam sposób. Ot i cała prawda o świecie i nie potrzeba teorii spiskowych typu UFO czy ufoludki itp. 

Czym paliły dinozaury i wcześniejsze istoty zamieszkujące ziemię przed nami, że miały zmiany klimatu?...?...! 

Portret użytkownika bubuś

kolejne znaki od Najwyższego

kolejne znaki od Najwyższego a ludzie nie rozumiejom i wyciongają złe wnioski a wystarczy się pomodlić i przestać grzeszyć to i takich znaków nie bendzie tylko ludzie wolom wymyślać niestworzone historie nirz żyć uczciwie

Portret użytkownika Scalpel

Stary.. o czym Ty mowisz..

Stary.. o czym Ty mowisz.. najpierw proponuje wrocic do szkoly i nauczyc sie naszego jezyka.. blad na bledzie.. oczy bola jak sie to czyta.. Teorie spiskowe?? tak sa ale Ty stary sie jeszcze wiele musisz nauczyc by to zrozumiec..

Portret użytkownika Fox121

Taa wszystko bzdura ,bo świat

Taa wszystko bzdura ,bo świat musi być taki jak opisali go ludzie w książkach albo nauczaja w kościołach. Bo człowiek w swoim geniuszu jest nie omylny i wie wszystko.tak naprawdę gowno wiemy na temat świata i jakimi prawami się rządzi ,mamy tylko zawodne  teorie. Ja byłem sceptykiem ale teraz wierzę w fenomen ufo i wierzę że te dziwne światła to ich sprawka .

Portret użytkownika PioTrue

"Wiem że nic nie wiem", coraz

"Wiem że nic nie wiem", coraz to więcej ludzi budzi w sobie świadomość oraz racjonalne myślenie że są oszukiwani od x wielu lat. Ileż to potrzeba lat? 100/200? By całkowicie usunąć i zmienić PRAWDZIWĄ historie naszej kochanej planety czy rodzaju ludzkiego lub istot które je odwiedzały czy obecnie mogą odwiedzać. Kto pyta się dowie, kto szuka ten znajdzie pozdrawiam!!! Wink 

Strony

Skomentuj