Dziwne zachowania zwierząt podczas zaćmienia Słońca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych naoczni świadkowie opisywali zachowanie zwierząt podczas wyjątkowego zaćmienia Słońca. Zdaniem mieszkańców różnych stanów wiele zwierząt wykazywało niezwykle podobne zachowanie, podobne do niepokoju oraz poczucia straty.

Ludzie donosili, że podczas zaćmienia pojawiło się znacznie więcej świetlików, słychać było głośno świerszcze oraz muczenie krów. Lauren Lions Cole z Południowej Karoliny poinformował o dziwnym zachowaniu ważek, które błądziły w powietrzu podczas zaćmienia. Z kolei w Los Angeles mężczyzna widział zdezorientowane roje pszczół. Małpy w zoo zbierały się w grupy i siedziały w ciszy, nie rozumiejąc, co się dzieje.

 

W Zoo w Memphis, gdzie zaćmienie pokrywało tylko 93 % Słońca, krokodyle były znacznie bardziej aktywne niż kiedykolwiek, żyrafy weszły do swojego schronu, a pingwiny zaczęły wydawać głośne nawoływania. 

Podczas poprzedniego zaćmienia naukowiec z Boliwii zaobserwował dziwne zachowanie lam, które także zareagowały na anomalię z niepokojem. Znany jest także przypadek, gdy na wyspie Galapagos dziesiątki wielorybów wypłynęły na mieliznę pięć minut przed zaćmieniem i wróciły do niej pięć minut po zaćmieniu.

 

Naukowcy uważają, że niezwykłe zachowanie zwierząt podczas zaćmienia Słońca wynika między innymi z tego, że zaćmienie zaburza ich rytmy okołodobowe, przez co zwierzęta zaczynają mylić dzień z nocą. Jednak nie wszystkie przypadki zachowywania się zwierząt da się logicznie uzasadnić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

rozbrajająca głupota

rozbrajająca głupota naukowców polega na tym, że analizują naturalne odruchy globalnej świadomości świata żywego na anomalie w tym świecie... "Coś jest nie tak" mówi ona każdej żywej istocie...

 Polecam tym idiotom dogłębnie zbadać, jak zachowują sie rośliny w tej sytuacji...

Zachowują się podobnie... co u tych idotów wywoła okołoobrączkowe zdziwienie głupich oczu...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika serioserio

Cytuję "Znany jest także

Cytuję "Znany jest także przypadek, gdy na wyspie Galapagos dziesiątki wielorybów wypłynęły na mieliznę pięć minut przed zaćmieniem i wróciły do niej pięć minut po zaćmieniu." czyli dokąd wróciły??? Wink

Skomentuj