Dziwne zjawisko widziane we Francji. Powstają kwadratowe fale!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Od czasu do czasu francuska wyspa Il de Re zaskakuje krajobrazami, o których nie marzył żaden zaawansowany użytkownik Photoshopa. Ogromna liczba turystów przyjeżdża nie tylko po to, aby odpocząć w lokalnych hotelach i cieszyć się przyrodą, ale także spojrzeć na wyjątkowe zjawisko, tj. kwadratowe fale.

 

Fakt, że fale tworzą kwadraty, można zobaczyć gołym okiem. Co ciekawe, ta anomalia występuje tylko tutaj. Zjawisko to występuje corocznie, skupia nie tylko turystów, ale także mieszkańców, którzy również nie mają nic przeciwko podziwianiu wybryków natury.

 

Naukowcy powiedzieli, co jest przyczyną pojawienia się dziwnych fal. W tej części morza istnieje kilka prądów, które płyną w przeciwnych kierunkach. Gdy wiatr nie uspokaja się przez długi czas, tworząc fale, uzyskuje się rodzaj szachownicy.

 

Ważne jest, aby pamiętać, że fale kwadratowe są dość niebezpieczne. Są zawodne i zdradliwe, więc nawet bardzo doświadczeni pływacy powinni lepiej obserwować zjawisko z brzegu. Ponadto takie formacje są w stanie wytrącić nawet statki z kursu, pchając je w różnych kierunkach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj