Dziwne zwierze podobne do plezjozaura widziano w jednym z angielskich jezior

Kategorie: 

Źródło: mirror.co.uk

Na angielskim Jeziorze District udało się sfotografować coś dziwnego. Zdjęcie przedstawia szyję z głową oraz fragmentem korpusu zwierzęcia bardzo przypominającego dinozaura zwanego plezjozaurem.

 

Autorka zdjęcia, Ellie Williams, nie zauważyła stworzenia na własne oczy, ale odkryła, że jej aparat fotograficzny uchwycił coś więcej niż krajobraz jeziora.

 

Zdecydowanie najsłynniejszym potworem z jeziora jest słynny potwór z Loch Ness w Szkocji. Przynajmniej od lat dwudziestych ubiegłego wieku słyszymy wciąż doniesienia o kryptozwierzęciu zwanym Nessie. Nagle jednak przestano ją widywać.

[ibimage==22779==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Być może teraz te istoty będą widywane tylko w Anglii, zwłaszcza, że już od 2006 roku pojawiały się doniesienia o dziwnej jaszczurce z Jeziora District, która niektórym przypominała dużego węża. Być może mówiono o szyi tego stworzenia.

[ibimage==22781==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wiele osób nie wierzy w istnienie żywych skamielin takich jak plezjozaury, o których istnieniu nie wie ludzkość. Doniesienia na temat rzekomego potwora z jeziora są w takiej sytuacji uważane za zabieg marketingowy, który ma pobudzić miejscowy rynek turystyczny. Teraz jednak jest zdjęcie, które faktycznie przedstawia coś co trudno zaklasyfikować.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Krzysztof

Znamy ok. 70 metod datowania

Znamy ok. 70 metod datowania czasu, z czego 22 jednoznacznie wskazuje wiek ziemi na mniejszy niż 10 000 lat. Problem w tym, że ok. 200 lat temu kilku "geniuszy" wpadło na pomysł, żeby założyć, iż Ziemia ma ok. 1 miliard lat. Potem, na początku XX w. miała już (zgodnie z zapisami w podręcznikach) 2,2 mld, a teraz mówimy, że - 4,6 mld Smile Zanim jednak ktoś powie, że to bzdury, bo jest "oczywiste", że wszechświat ma miliardy lat, proszę się zastanowić przez chwilę... proszę pamiętać, iż dysponujemy już technikami, któe w kilka lat, a nawet miesięcy czy tygodni są w stanie wytworzyć węgiel czy ropę z odpadków organicznych, pary wodnej i wysokiej temp. Proszę pamiętać, iż jeszcze 2-3 tysiące lat temu ludy zamieszkujące amerykę pd., azję i afrykę rysowały na swoich ceramikach, płótnach i skałach najróżniejsze dinozaury - skąd o nich wiedzieli? zastanówmy się przez chwilę, co umieszczamy dzisiaj na naszych płótnach, ceramice, co rysujemy, malujemy? Wydaje mi się, że są to rzeczy, które nas otaczają na co dzień. I tak też było kilka tysięcy lat temu. Niełatwo mi było to zrozumieć, bo choć na co dzień uczę na uczelni wyższej technicznej, to jeszcze do niedawna sam byłem pewien, że wszechświat ma 20 mld lat, a dinozaury wyginęły ok. 65 mln lat temu. Ale ostatnio w kilku miejscach przeczytałem, że kilkanaście lat temu misjonarze pracujący w dorzeczu rzeki Kongo (Afryka) oraz w dorzeczu Amazonki na Ucayali (Am. Pd.) pokazywali zamieszkującym tam plemionom różne książki, m.in. o dinozaurach. I zaskakująca sytuacja: kiedy na stronie ukazał się pterodaktyl (taki latający, z wielkimi skrzydłami), tubylcy gwałtownie zareagowali w obu przypadkach mówiąc, że on wcale nie umarł, że on żyje w dorzeczu ich rzeki i co jakiś czas porywa im bydło lub wojowników. Mówili, że jest dokładnie taki jak na zdjęciach, tylko nieco mniejszy, z rozpiętością skrzydeł ok. 6-8 m zamiast 16 ... Moim zdaniem dinozaury żyły jeszcze całkiem niedawno (w Chinach był nawet zapis w starych księgach sprzed ok. 1000 lat o jednym z dworskich służb, tzw. "karmicielu smoków", zachowały się również liczne rysunki, jak dinozaury ciągną zaprzęgi cesarskie). Myślę, że bardzo niewiele z nich żyje do tej pory. A dlaczego jest ich tak mało? z zastanawialiście się kiedyś, czemu nie ma już niedźwiedzi grizzly lub turów ? moim zdaniem człowiek, kiedy zasiedla nowe przestrzenie, nie chce mieszkać w sąsiedztwie z takimi olbrzymami, i po prostu je zabijał... Wydaje mi się, iż kilka z nich uchowało się w miejscach niedostępnych dla ludzi jak duże zbiorniki wodne czy miejsca na lądzie trudno dostępne dla ludzi, jak błota rzeki Kongo.

Portret użytkownika m65

Literatura kryptozoologiczna

Literatura kryptozoologiczna "pęka w szwach" od podobnych relacji i nie ma się czemu dziwić. Na Ziemi istnije jeszcze tyle gatunków niezanych oficjalnej nauce, że szkoda nawet gadać.
Ale nie zmienia to faktu, iż w domowym zaciszu niejeden maniak bawi się photoshopem i wrzuca do sieci pózniejsze wypociny. Skutek jest taki, że coraz trudniej odsiewać prawdziwe ziarna od plew.

Portret użytkownika POUL WALKER

JA WIERZE!!!!naprawde kocham

JA WIERZE!!!!naprawde kocham te filmiki sa coraz lepsze hehehe.to rownie dobrz mozna bylo by napisac artykol o warszawskim spidermenie.wardega przeciesz maski niesciagał to skad wiadomo ze jest nieprawdziwy? ze si przyznał? co z tego przyznanie sie do winy w polskim prawie trzeba zweryfikowac.

ban do 2033 roku 

Einstein - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Portret użytkownika ...

Najdziwniejsze jest to, że

Najdziwniejsze jest to, że nie nakręcono nawet byle jakiego filmiku z tego zdarzenia. Zawsze są tylko zdjęcia, mimo że istnieje możliwość nagrania cyfrówką lub komórką nawet w najgorszej jakości...

Portret użytkownika ona

Potwór potworem, ale mnie

Potwór potworem, ale mnie ciekawi co to jest owo Jezioro District, bo o ile się orientuję, to Lake District oznacza Krainę Jezior (coś jak nasze Mazury, tylko nieco bardziej górzyste), ni zaś jakiś pojedynczy akwen. Może by tak autor artykułu nieco pomyślał nad tłumaczeniem Wink

Portret użytkownika zibi1973

Jasne że to nie jest

Jasne że to nie jest plezjozaur prawdziwy a jedynie przypomina jego postać i jest ułożony z otoczenia światła ,cieni, skupiska oziębłej pary wodnej taki lekki obłok który wytwarza postacie jakie oni chcą                                                        http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1f9ae7b2bc7feca.html                                                      

Strony

Skomentuj