Dziwne zwierzę wyrzucone na plaży w Ghanie

Kategorie: 

Źródło: myjoyonline.com

Kilka dni temu na jednej z plaż w Ghanie mieszkańcy odnaleźli szczątki tajemniczego zwierzęcia, prawdopodobnie ssaka morskiego. Gatunek tej istoty pozostaje nieznany.

 

Lokalni mieszkańcy znaleźli rozkładające się zwłoki głównie po zapachu, który w bezpośredniej okolicy zwłok był podobno nieznośny. Martwe zwierzę ważyło około 7 ton. Świadkowie widząc to ciało byli skłonni uwierzyć, że są to szczątki należące do nieznanego nauce gatunku, który może być na skraju wyginięcia.

[ibimage==18879==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

W najbliższym czasie tajemniczymi zwłokami zajmą się lokalni naukowcy, którzy spróbują rozwikłać tę zagadkę. Zastanawiające jest to, że głowa zwierzęcia przypomina krokodyla a reszta tułowia zawiera ogon typowy dla waleni, czyli ssaków. Niektórzy sugerują, że to wielka ryba Coelacanthus, ale byłaby to wtedy żywa skamielina, bo znamy ten gatunek tylko z wykopalisk. Według obecnego stanu wiedzy ryby te wymarły 145 milionów lat temu.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Shin Kartz

Nawet najlepsze łodzie

Nawet najlepsze łodzie podwodne zostałyby w sekundę starte na miazgę przez cisnienie jakie występuje na głębokości 5000m p.p.m.. Ludzkość poznała Księżyc, ale wciąż nie zna głębin oceanów. W ich głębszych partiach mogą żyć gatunki, które są nam całkowicie obce. Nie dziwcie się więc, jeżeli dojdzie to dziesiątek podobnych sytuacji.

Portret użytkownika taurus

Baco, baaacooo patrz ze

Baco, baaacooo patrz ze zrozumieniem nie jak owca które pasiesz. To jest wielkie śniadanie na plaży w Ghanie...później wieczorne grillowanie...dla wielu bambo... a tak serio to dobrze już nadgniłe truchło walenia..ssaka..nie ryby...

Strony

Skomentuj