Dziwny niebieski blask widziany w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wielu świadków donosiło o tajemniczym niebieskim błysku, który był widoczny w walijskim hrabstwie Flintshire w czwartek, 7 lutego. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania i zdjęcia, na których zarejestrowano anomalię. Wraz z pojawieniem się dowodów na niecodzienne zjawisko, w sieci rozgorzała dyskusja na temat genezy błysku. Wielu internautów podejrzewa, że niebieskie światło mogło być sprawką zakładów przemysłowych, lecz mieszkańcy hrabstwa Flintshire nie są przekonani do tej teorii. 

 

 

Według relacji świadków, błysk nastąpił 7 lutego około godziny 6:30 rano i momentalnie oświetlił znaczną część nieba niebieską barwą. Wideo, na którym widać anomalię, zostało opublikowane w sieci przez policjanta z hrabstwa Flintshire. Znaczna część użytkowników Twittera natychmiastowo wpadła w przerażenie, sugerując, że zbliża się inwazja obcych, lecz rzecznik policji zasugerował, że błysk mógł być rezultatem uderzenia pioruna kulistego.

Piorun kulisty jest bardzo rzadkim zjawiskiem atmosferycznym, często podawanym jako wyjaśnienie wielu obserwacji UFO, duchów oraz innych paranormalnych aktywności. Podobno piorun kulisty eksploduje, a następnie w powietrzu przez jakiś czas unosi się nieprzyjemny zapach siarki.

Jeśli faktycznie to piorun kulisty był odpowiedzialny za pojawienie się niebieskiego błysku, to uderzenie musiało być naprawdę mocne, aby oświetlić tak duży obszar nieba. Według lokalnych doniesień, nieopodal miejsca, w którym zaobserwowano błysk, powalone drzewo zerwało linię wysokiego napięcia. Istnieje wiele przypadków uderzenia pioruna w pobliżu infrastruktury elektrycznej, więc oba zdarzenia mogły być ze soba powiązane. Niestety uderzenia pioruna kulistego trwają bardzo krótko i rzadko pozostawiają po sobie jakiekolwiek fizyczne dowody. 

 

Czy niebieski błysk był spowodowany jedynie elektryczną eksplozją w wyniku zerwania linii, czy też faktycznie mieszkańcy hrabstwa Flintshire mieli do czynienia z jednym z najrzadszych zjawisk atmosferycznych na świecie? A może swój wkład w całe zdarzenie miała obca cywilizacja? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika qdel

11.12.2018 jadąc na delegację

11.12.2018 jadąc na delegację , widzieliśmy cośtakiego w okolicy Kalisza, było nawet jaśniejsze ...z początku myśleliśmy że w zakładach lotniczych coś pier!@# ale że akurat tam jechaliśmy to okazało się że to nie to. szukaliśmy w Mediach , ale ani słowa o tym nie było 

Portret użytkownika awalter

Jesienia "amerykanscy uczeni"

Jesienia "amerykanscy uczeni" przepowiadali bure zima i udowadniali ze to naturalna sytuacja, a zima pojawily sie burze...Czy to nie przypadek taki sam jak z wojnami " "CIA ostrzega przed wojna w Iraku.....w Afganistanie.....przez zamieszkami na Ukrainie....".
Dziwne jedynie, ze na terytorium Polski jak czasem jestem to nie widze tego, choc to moze i dobrze...?

Portret użytkownika Twice

Jakoś początek stycznia

Jakoś początek stycznia koniec grudnia identyczne zjawisko zaobserwowałem ze znajomym wracając z delegacji autem wracając z Bobowej 

Niebieski rozblysk na horyzoncie na całe niebo i nagła gwałtowna sniezyca. 

Skomentuj