Dziwny niewyjaśniony fenomen świetlny zaobserwowany nad Urugwajem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na niebie nad miastem Piriapolis w Urugwaju zaobserwowano niezwykłą zieloną anomalię. Nieznanego pochodzenia efekt świetlny udało się też sfotografować.

 

Zdjęcia przedstawiają zielony owalny kształt, który uchwycono n dwóch klatkach. Wygląda to tak jakby na kolejnych obrazach jego pozycja był inna, co wskazuje na to, że obiekt mógł się poruszać nad miastem.

[ibimage==24013==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Powyższa obserwacja została zgłoszona organizacji Mufon, zajmującej się katalogowaniem przypadków UFO. Incydent ten zyskał numer 63402.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Jest coś w takim

Jest coś w takim stwierdzeniu, że tzw. świat istniejacy na napędzie "ujemnej ekspansji" jest swego rodzajem piekłem dla świadomości każdego bytu. Wszystko się wokół pożera w łańcuchach pokarmowych. Każdy przedmiot stworzony psuje się po pewnym czasie. Swoją przytomnością zdążać chcemy do pewnej idei ale tak naprawdę, nigdy nikt jej realnie nie osiągnie, mimo to to jest napędem naszego bytu. Nawet prawda, to tylko zdefiniowane naszą przytomnością, odstepstwo od idei. Ktoś nam próbuje wmówic, że istnieje jakiś idealny świat; ale skoro nikt, nie może osiagnąć idei ostatecznych, to po co jego twórca???? itd...
 

Portret użytkownika klaunator

Mnie zastanawia w zasadzie

Mnie zastanawia w zasadzie bardzo zielony kolor tych drzew na pierwszym planie. W mojej opinii wygląda, jakby na zdjęcie został nałożony jakiś filtr albo aparat miał ustawiony specjalny tryb (coś w rodzaju detekcji koloru).

Portret użytkownika pasjonat

Nie ma zadnego trybu filtru

Nie ma zadnego trybu filtru ani szyby to zwykla flara wlasnie w kolorze tych drzew. Takich flar mam tysiace na zdjeciach. A fenomenem jest takim trzeba byc "niedouczonym" by z tego fenomen zrobic.
Przykre to to ....

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika klaunator

Może to i flara, tego nie

Może to i flara, tego nie komentowałem. Komentowałem to, że te drzewa przy tym oświetleniu i jakości zdjęcia mają bardzo soczysty kolor, który może sugerować jakieś majstrowanie przy zdjęciu. Dodatkowo budynek po prawej też jest zielonkawy i jak spojrzeć na światła miasta w tle to też można zobaczyć nasycenie koloru zielonego. 

Portret użytkownika pasjonat

Dobrze kombinujesz  - flara

Dobrze kombinujesz  - flara przy zdjeciach z duzych odleglosci zawsze posiadzie kolor ktory dominuje w tle, wyjatkiem jest barwa biala.
 
Z niedouczeniem - słow nie kierowałem do Ciebie, tylko do autora który zaczyna wrzucac tu doslownie wszystko ..portal przypomina chinski namiot gdzie max wartośc opiewa na 5 zł..

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

    Widzisz roznicę w


 

 
Widzisz roznicę w budowie obiektywów ? ilośc szkiel, srednice, kąty i zamienność ogniskowej, powoduje ze kazde szklo generuje swoj typ flary.male szkla o duzej sferycznosci generuja male, ale ostre (dobrze widoczne) flary - te wieksze szkla o mniejszej wypuklosci albo wkleslosci generuja duze poswiaty. Serio jako fofotograf nie widze tu niczego niezwyklego.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj