Dziwny obiekt lub nietypowy efekt świetlny sfotografowany w Norwegii

Kategorie: 

własne

Redakcja innemedium.pl jest w posiadaniu tego zdjęcia od kilku dni. Podjęto próbę zbadania czy nie jest to fotomontaż, efekty na razie nie są jednoznaczne. Jest to jednak bardzo interesująca obserwacja w kontekście dziwnych promieni świetlnych, jakie ostatnio widuje się w różnych częściach świata.

 

Rejestracja tego zdjęcia miała miejsce w Norwegii w okolicach Sandnes. Ujęcie wykonano w godzinach popołudniowych 27 listopada 2012 roku. Fotkę zrobiła osoba jadąca samochodem, co nie gwarantowało dobrej ręki dla ostrości i mogło wpłynąć na zachowanie optyki. Nie można wykluczyć niestety, że to, co widzimy na zdjęciu to dziwny efekt optyczny układu soczewek w aparacie.

Zastanawiający jest jednak efekt smug lub raczej promieni pod tym fantomowym lub całkiem realnym obiektem. Według informacji, jakie posiadamy zdjęcie trafiło do kilku norweskich gazet. Nic nie wiadomo jednak o jego publikacji. Być może robimy to po raz pierwszy. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika founder

Jeśli ktoś robi zdjęcie z

Jeśli ktoś robi zdjęcie z samochodu, a ktoś inny komentuje że to może być jakiś obiekt ALBO efekt optyczny z aparatu lub z kamery, to zastanawia mnie po co ten pierwszy robił zdjęcie? Smile Po to żeby uchwycić dziwny efekt optyczny czy dlatego że coś zobaczył? Bo dla mnie robienie fotek dla efektów optycznych jest bez sensu. Jeśli robię jakieś zdjęcie to dlatego, że coś zobaczyłem i chcę to uchwycić.
 
 
 
 

Portret użytkownika Koniu

A oto jak je zrobiłem. Sprzęt

A oto jak je zrobiłem. Sprzęt Kamera Canon XHA1 przełączona na tryb aparatu. Sprzęt potężny. 16 fluorytowych szkieł w obiektywie z czerwonym paskiem. Zdjęcie samolotu tuż po zachodzie słońca lecacego na niskiej wysokości z południa na pólnoc. Zdjęcie przeniesione do Adobe Photoshop 5.1. Posępowanie: 1. Samolot zostaje wymazany. 2. Smugo kondensacyjne zostają odwórcone 90 stopni. 3. Wycięte podłużne światło nacnej latarni z drugiego zdjęcia. 4. Wklejone na miejsce samolotu. 5. Użyty filtr Outer Glow w stosunku do obiektu. 6. Spłaszczenie warstw 7. Nałożenie filtru Render flara. 8. Nałozenie filtru Lighting.
Wygląda w miarę. Przypuszczam, że pare tysiaków by nabiło na youtube.
Niejestem przeciwnikiem UFO i zjawisk paranormalnych, ale chcę Wam pokazać, że można świadomie robić ludzi w konia - a to mie się nie podoba. Lub też nieświadomie cyknąć fotę jakiejś odbijającej się lampy. Ale też można zrobić oryginalne zdjęcie UFO. Na czym polega ta cała zabawa? Pamiętacie jak braci Kaczyńskich nazywano kaczkami? Powstało sporo dowcipów na ten temat. I być może dalej by tak było gdyby bracia nie zrobili sobie z kaczki maskotki. Teraz każdy kto pokazywał kaczkę promował PiS. I tak się skończyły kaczki w internecie, bo nie wszyscy PiS chcą promować Wink Teraz mamy podobną sprawę, bo nawet jak przecieknie prawdziwe zdjęcie UFO do sieci, takie super idealne wykradzine przez narażajacego życie pracownika tajnej bazy, który chce pokazac ludziom prawdę, to nie odniesie skutku. Zostanie wyśmiane i włożone jako jedno z wielu podobnych stworzonych w 20 minut na kompie. Szkoda. Z jeden strony internet stał się bogactwem informacji, z drugiej, ktoś wprowadził do niego tyle zakłamania i fałszu, że w sumie więsza częśc informacji o UFO nadal jest nierozwikłąną tajemnicą, którą trzeba samemu przemyśleć w oparciu może nie o internet w 100% ale o dobrą książkę. 

Portret użytkownika Przemek

Witam wszystkich

Witam wszystkich serdecznie....
Zastanawiam sie ilu z Was ma samochod? 
Kazdy kto ma wie iz jest to odbicie lampki nad lusterkiem wewnetrznym w szybie po stronie kierowcy.
Jest tyle naprawde ciekawych rzeczy ze szkoda czasu na glupoty.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Zenek

To białe na dole jak rozumiem

To białe na dole jak rozumiem ma udawać Słońce tylko niech ktoś mądry wytłumaczy czemu składa się ono z kilku nałożonych na siebie okręgów? No i te dziwne przebłyski pionowego światła na tle czarnych gór. tak jakby przed samochodem (tuż przed) było wycieniowane źródło oswietlenia.
 
I ponieważ zdjęcie wydaje się robione przez kogoś opierającego się o samochód a w lusterku uliczne pasy odbijają się pod innym kątem niż są na drodze tuż obok to "zdjęcie" wygląda na testowy fotomontaż w stulu jak dobra musi byc podróbka "lądowania UFO" by ją "fani powrotu antychrysta" łyknęli ciesząc się i śliniąc jak lemingi z bliskiego czipowania. No bo przecież jak "bók" każe się zaczipować to który wierny będzie w stanie powiedzieć mu "spadaj na madagaskar podróbo", no który? Prędziej się sami potratują pod punktami obrożowania domagając się by ich pierwszych spotkał ten "religijny zaszczyt", nie? Biggrin

Portret użytkownika Rod

my słowianie jesteśmy dziećmi

my słowianie jesteśmy dziećmi bogów , dziećmi, bogowie są naszymi ojcami naszymi przodkami  chrzescijanie jak sami twierdzą pochodzą od adama i ewy. adam został stworzony przez boga  z popiołu ,a ewa z  żebra adama więc przodkiem chrześcijan jest co ? laboratorium

Portret użytkownika pako1205

Mam podobny obiekt uchwycony

Mam podobny obiekt uchwycony podczas jazdy samochodem,tyle,że to lampa do oświetlania ulic w Holandii.Pewnie nie to samo,ale ...ileż podobieństwa.Może jest to podobna latarnia na głównym zdjęciu,tyle ,że odbita w szybie samochodu.Nie mogę tego wykluczyć.

Portret użytkownika baca

widocznie popłakał sie ten

widocznie popłakał sie ten wyżej "wrażliwy żydofil" wiec mój wpis usunięto
bez części "drazliwej" dotyczącej nawozów było w nim, że milioner Ford (właściciel koncernu moto) ustanowił nagrodę 1 tysiąca dolarów (dzisiejsze 100 tysięcy) dla tego kto znajdzie jednego żyda pracującego na amerykańskiej farmie
mimo że przeczesano dwie cholerne Ameryki żyda takiego nigdy nie odnaleziono...
żydowscy farmerzy albo są nadludzmi i są niewidzialni albo dołączyli do innych "zaginionych" plemion Smile

Portret użytkownika Jacoo

jak mu nie odpowiadają

jak mu nie odpowiadają komentarze to niech nie czyta Smile 
a co do tej nacji to od dawna się mówi i pisze że oni do pracy na roli nie są stworzeni tylko do "wyższych" celów, choćby takie bankierstwo czy aktorstwo - ogólnie pisząc sprzedawanie złudzeń kochają Wink
na pocieszenie dodam że nie dotyczy to wszystkich z tej nacji

Portret użytkownika Endor

Nadejście kobiety jest dość

Nadejście kobiety jest dość zagadkowe w kontekście kilku okoliczności, jakie temu towarzyszą. Po pierwsze, jak informuje nas Ewangelista, „było to koło szóstej godziny” , a więc samo południe, w czas największej spiekoty słonecznej. Wprawdzie obraz kobiety wędrującej po wodę nie był niczym wyjątkowym, ponieważ należało to do ich zwyczajnych, codziennych obowiązków, jednak najczęściej wychodziły po wodę późnym popołudniem lub wieczorem. Po drugie, nasza bohaterka pokonuje drogę z miasta do studni, mimo że w samym mieście również znajduje się studnia. „Nie ulega wątpliwości, że była ona wyrzutkiem i że była na ustach wszystkich. Sam fakt czerpania wody z tej odległej studni świadczy dostatecznie o tym, jak unikała swoich sąsiadów i jak oni jej unikali”. Było to niewątpliwie związane z kwestią owych pięciu mężów  o których wspomina autor Ewangelii i najprawdopodobniej jej niemoralnego sposobu prowadzenia się

Nie ulega zatem wątpliwości, że jej sytuacja jest bardzo skomplikowana i nietypowa. Wypadki pięciokrotnego zawierania małżeństw nie były w judaizmie i u Samarytan częste, a nawet były bardzo źle widziane. Prawo Żydowskie pozwalało jedynie na dwukrotne, maksymalnie trzykrotne małżeństwo. Prawdopodobnie więc i Samarytan, którzy byli nie mniej pobożni i rygorystyczni, obowiązywała ta zasada. Jednak w praktyce zdarzały się wyjątki, co widać na przykładzie owej Samarytanki. Zatem jej obecne małżeństwo byłoby bezprawne. Samarytanka jest w pełni świadoma swojego grzesznego postępowania, a także krytycznego nastawienia pozostałych mieszkańców miasta, z którego przyszła.
 

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika devoratus

A dlaczego żydzi musieli jeść

A dlaczego żydzi musieli jeść mannę z nieba, zamiast uczciwie zapracować na chleb i kupić go na straganie?
O żydach swojego czasu pisano, że złapano wielu jak  zatruwali studnie, zatem logicznym jest podejrzenie, że i tą w mieście zapaskudzili, zatem trzeba było dymać za miasto do drugiej...

Portret użytkownika Endor

Ktoś kiedyś napisał tu na

Ktoś kiedyś napisał tu na forum co będzie jak kosmici wylądują i ludzie stracą wiarę ? zaczną wierzyć w kosmitów... ale pytanie jest kim są kosmici ? może to istoty duchowe ? też stworzone przez Wszechmogącego ? Może oni wiedzą o Synu Boga ? Może nie trzeba ich nawracać może oni już dawno są nawróceni ? Jak zawsze piszę że zbawienie idzie od Żydów tak trzeba też powiedzieć że poganie otrzymali dar nawrócenia
 
Wyłączność Żydów na zbawienie jest przeszłością. Jezus był Żydem, Bóg Ojciec, był Bogiem Żydów, ale my, poganie, mamy taką samą szansę na otrzymanie zbawienia. Jezus rozmawiając z samarytanką, do tego z rozpustną i to sam, na sam, przełamuje wszelkie zasady i konwenanse. W sposób dosłowny pokazuje to, że przedkłada głoszenia dobrej nowiny nad bezcelowe zasady i zakazy, ale także wzmacnia to przekaz fragmentu, w którym dowiadujemy się, że Bóg również ma pogan w swoim planie.
Ewangelia według św. Jana 4:1-26

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika devoratus

Czekaj zatem na zbawienie

Czekaj zatem na zbawienie idące od żydów, a tymczasem, gdy Ty czytasz żydowskie książki - żydzi zaopiekowali się Twoim dobytkiem - zapewne z tego, prostego powodu, że "prędzej wielbład przejdzie przez ucho igielne, niźli bogaty trafi do nieba" - widać z tego zatem, że żydzi robią wszystko co mogą by ułatwić nam (poganom) zbawienie - gdyż ubogimi będąc, łatwiej do królestwa niebieskiego wnijdziemy...
 
W dupie tam z tym wszystkim, ot co...

Portret użytkownika Beherit

Stary my tu o kometach

Stary my tu o kometach dziwnych swiatlach a ty kolejny raz o ewangelii.
Zacznij sie udzielac gdzies na forach religijnych o tematce biblia nowego testmentu.
Nie czytales innych pozycji?
Moze chociaz Nasza szkape albo janko muzykant?

Portret użytkownika kris

żydowski bóg był dla żydów i

żydowski bóg był dla żydów i Jezus nauczyciel duchowy ( niekompletny nie dożył do starości - wiadomo kto mu skrócił życie ) też przyszedł do żydów ich nawracać ! 
- nie nas słowian , tu ludzie kierowali sie sercem od 100000 lat Smile - kumasz ? ich bóg z synem Smile przyszli żydów nauczać miłości    

Skomentuj