Dziwny obiekt przelatujący w okolicy Słońca

Kategorie: 

Źródło: SDO

Oto kolejna ze spektakularnych obserwacji niewyjaśnionych obiektów dokonanych w okolicy Słońca. Tym razem ślad szybkiego przelotu widoczny był na tle korony gwiazdy.

 

Nagranie zostało wykonane za pomocą obserwatorium Solar Dynamics Observatory. Gdy patrzy się na normalny obraz z tego satelity, bardzo trudno byłoby to dostrzec, ale po zwolnieniu filmu wyraźnie widać, że obiekt przelatuje z dużą prędkością z dołu do góry ekranu ciągnąc za sobą smugę, która może być jednak efektem spowodowanym przez matrycę CCD.

Jednak trzeba przyznać, że nie wygląda to jak typowy artefakt obrazu i jest to obiekt, który ma na tyle dużą prędkość, że raczej nie może to być normalne ciało niebieskie przelatujące w okolicy Słońca. W takim razie skoro to raczej nie była inna gwiazda, kometa czy asteroida to, z czym mieliśmy tu do czynienia?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika UFO-Emilcin

Komsomolskaja Prawca Niemało

Komsomolskaja Prawca
Niemało historii miejscowych ludzi jest związanych z tajemniczymi stworzeniami, które zamieszkują Przylądek. Staruszkowie twierdzą, że niekiedy – osobliwie wieczorami i w księżycowe noce – na Przylądku można zobaczyć małych ludzi, które miejscowa młodzież nazywa gnomami. Gnomy te zamieszkują albo w korzeniach wiekowych drzew albo w głębokich norach, a żywią się dużymi rybami, które zamieszkują okoliczne jeziora – karasiami o wadze 7-10 kg. Natomiast staruszkowie z bliżej leżących osiedli wręcz odwrotnie – twierdzą, że nie ma żadnych gnomów na Mogilnym Przylądku nie ma, a pokazujące się tam małe figurki ludzkie uważają za widma ludzi wychodzące z dawnych mogił…
 
W rzeczywistości – według poglądów archeologów z Tomskiego Uniwersytetu Państwowego – na terenie Przylądka znajduje się wiele dawnych grobów należących do wymarłej jeszcze przed naszą erą tzw. kultury kułajskiej. Wielu parapsychologów przebywających w CzSA, a w szczególności krasnojarski badacz Siergiej Pustojarow jest przekonanych, że groby znajdujące się nawet pod wielometrową warstwą ziemi stanowią źródła „energii wektora necro”. Tak właśnie współcześni ezoterycy nazywają promieniowania, które przenikają do naszego świata ze świata umarłych. Takimi portalami dla takich energii są dawne grobowce, które budowało się wedle specjalnych reguł znanych tylko kapłanom. Takie właśnie wiązki promieniowania wywołują w ludziach uczucie strachu związanego z ludzkim i zwierzęcym instynktem przetrwania i strachem przed śmiercią.
W roku 1985, zaraz po pierwszych publikacjach w prasie M. Głuchowa na temat CzSA, do strefy tej przybyła ekspedycja zorganizowana przez dziennik „Komsomolskaja Prawca”. Pewnej nocy, jednemu z uczestników  ekspedycji udało się zaobserwować trzy świecące mlecznobiałym światłem kule, które tworzyły w powietrzu trójkąt równoboczny. Obiekty te wynurzyły się zza cienkich obłoków i powoli się poruszając leciały ku ziemi. Wkrótce ukryły się w gęstwinie cedrów.
 
Miejscowi nieraz opowiadali przybyłym badaczom o tym, że regularnie pojawiały się tutaj NLO. Niektórzy nawet sobie żartują – gdzieś tam pod Przylądkiem znajduje się baza UFO. Niekiedy od strony CzSA dobiegają dźwięki przypominające huk pioruna albo grzmot pracującego silnika odrzutowego. Staruszkowie twierdzą, że w połowie lat 80. XX wieku na terenie Przylądka miała miejsce katastrofa NOL-a i jego świecące się szczątki spadły na ziemię ze znacznym rozrzutem.
 
I rzeczywiście – w dniu 26 lutego 1984 roku, nad terytorium Tomskiej Obłasti odnotowano wybuch jaskrawego obiektu ciągnącego za sobą ogon koloru pomarańczowego, który wkrótce otrzymał nazwę Bolidu Tomskiego. Latem tegoż roku na poszukiwanie szczątków tego bolidu udała się w rejon rzeki Czułym ekspedycja Instytutu Geologii i Geografii Syberyjskiego Oddziału AN ZSRR. Ekspedycja nie znalazła żadnych szczątków tego ciała kosmicznego. A i owszem, mieszkańcy wsi Wargatier i Wostocznoje  unisono twierdzą, że uczeni szukali śladów „gości” nie tam, gdzie trzeba.
 
http://wszechocean.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika valdi

Zastanawia mnie to dlaczego

Zastanawia mnie to dlaczego trole którzy obalaja każdy możliwy artykakt marnuja swój czas i wchodzą na tego typu strony. Biedni ci którzy chcą ujrzeć obca osoba gdzieś tam z poza naszej planety i może nawet porozmawiać z nia to może wtedy przekonaliby sie że nie jesteśmy sami. Małe szanse, należałoby pouczyć sie trochę, przeczytać szereg książek, wymienić sie poglądami próbując je zrozumieć i przede wszystkim otworzyć sie na tak zwane niemożliwe patrząc do tył jak ci co głosili że ziemia jest okrągłą byli paleni na stosie. Trole myślą w ten sam sposób że ludzkość już wszytko odkryła i już poza swoim komputerem żadne techniczne rozwiązania nie istnieją. Odpowiedz, tylko ludzie którzy pogłębiają swą świadomość z otwartym umysłem i checiami by sięgać po to co nie jest biernym nurtem myślowym i przede wszytkim juzeli chcesz zastąpić duszę zwykłym dotykiem i obrazem to wyczekuj dalej przed telewizorem wielkiej nowiny o zielonych ludzikach. Nie można w 100% udowodnić że jest życie pozaziemskiej w takiej formie jak my znamy, ale trzeba byż absolutnym egoista myśliwym by wierzyć że my tu jestemy panami wszechświata wpieprzajac frytki i kurczaki i od czasu do czasu zmienić sprzęt elektroniczny w naszych domach. Ale widocznie wielu to zadawala i strach pomyśleć by zamienić to na dobra książkę, podróże, wyjazdy z ludźmi by poznać i dowiedzieć sie więcej i wiele innych zeczy które rozszerzają nasze horyzonty. I na koniec, nie oczekuj że zlapaia zielonego ludzika i pokażą go w telewizji. Nawet jeśli gdzieś przetrzymuja inna istotę to ścisły umysł nie pozwala im z nią sie porozumieć. Trzeba zrozumieć że jeżeli "oni" istnieją w podobnej formie jak my i są gdzieś w pobliżu nas to my musimy zmienić nasz tok myślenia, bo to jest tak jakbyś chciał zrozumieć psa i uczył sie zaczekać. Nie to my musimy wejść na wyszy poziom swiadomosci, nikt do nad nie będzie sie znizal. Pozdrawiam

Portret użytkownika Cezar

Teza Einsteina ze E=mc2 to

Teza Einsteina ze E=mc2 to tylko jego teza,ale jak juz wiele razy dowiedziono ze wiele tez obalono,jestem ciekaw czy tak naprawde niema nic szybszego od swiatla,pewne prawa fizyki na ziemi sa stabilne i nie do obalenia,ale to tylko na ziemi,sa tez napwno inne prawa fizyki gdzies we wszechswiecie tylko my ich nie znamy i tak szybko nie poznamy.
Co do II wojny swiatowej i rozwiniecia technologii w tak krotkim czasie to nie jest takie proste do wyjasnienia,moim zdaniem ci nazisci i pozniejsza reszta burakow nagle oswiecila sie nadludzko i posunela technologie i ludzkosc o tak wielki krok milowy,nie niechce mi sie wierzyc ze to wszystko ludzie w tak krotkim czasie odkryli. A ja wierze i jestem swiecie przekonany ze te rzekome UFO to realnosc ale poza ziemska,syjonisci wpolpracuja z nimi ale to inna bajka.
Ludzkosc jest jeszcze zbyt prymitywna by byc gotowym na ujawnienie jakiejkolwiek prawdy,ludzkosc bedzie gotowa jak unicestwi wszystkie religie i pieniadz,te dwa wymienione powody to dowody jak ludzkosc jest obludna i zaklamana,ba zmanipulowana.
A jak wytlumaczycie istnienie innych wymiarow,ja przezylem i mam swoje doswiadczenie,zaden buc mi nie wmowi ze to wymysl mozgu podczas stanu przedsmiertelnego,jak ktos czegos nigdy w zyciu realnie nie doswiadczyl to niech nawet nie komentuje.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ty na pewno nie slyszales o

ty na pewno nie slyszales o energi kinetycznej a jak dotąt nikt jej nie obalil a co do twierdzenia Einstaina zaden nawet najwiekszy przeciwnik naukowy nie obalil jego twierdzenia, temu prawu sprzeciwiaja sie osoby ktore nie mogą go zrozumieć 

Portret użytkownika DrMiś

E=MC2 to nie teza a równanie

E=MC2 to nie teza a równanie opisujące zależność materia/energia, a jego prawdziwość została udowodniona doświadczalnie (np. podczas doświadczeń z materiałami rozszczepialnymi oraz w postaci działajacej bomby atomowej).

Portret użytkownika Cezar

Moze być:

Moze być: E=E=M=M=C2=C2,przeciez poprzestawiac znaki i wychodzi cos innego,jakies dziwne inne rownanie,a moze M=EC2 LUB C=ME2 albo M=EC2. Równanie może być teza jak teza równaniem,czy to bedzie teza czy równanie to tak mozna obalic,nie zawsze matematyka idzie w parze z fizyka czy chemia,ile razy juz tak bylo ze matematycy obliczyli a fizycy,chemicy badali robiac doswiadczenie i wyszlo czos innego.Na ziemi sa takie prawa a nie inne, a gdzies innedziej wszechswiecie maga byc inne.Tak sie glowia nad wymiarami i czasoprzestrzenia,a beda obliczac tak,a ktos powie banal i inny powie tak ze inaczej,wyjdzie z tego nic,a zjawi sie taki czlek zwykly skromy i walnie cos innego i to sie okarze poprawne,juz tak bylo w historii a historia lubi sie powtarzac.

Portret użytkownika zibi

Mam jeszcze wiadomość,złą

Mam jeszcze wiadomość,złą wiadomość,oni ładują energie dla tego ich statki są tak szybkie i używają energie słoneczną i osiągają takie wielkie prętkości, a dla czego podlatują do słońca mam teorie która nie ucieszy ludzkość otuż nasze słońce się wypala i kończy żywotność a statki ich potrzebują dużo energi już nie pierwsze podejście ich do słońca przy rozbłysku, czy wlatywanie do wulkanu ,a żeby podróżować między galaktykami musi być dużo energi,zła wiadomość że nasza galaktyka zamieni się w martwą jak też ziemia to jest moja teoria i nie trzeba w to wieżyć 

Portret użytkownika baca

autor filmu (nie Admin)

autor filmu (nie Admin) przypuszcza ze "obiekt" porusza się z prędkością większą od światła...
hmmm... no to w jaki sposób mógł to zobaczyć teleskop optyczny?
tego to chyba sam Einstein nie mógłby nam wyjaśnić...
tymczasem wyjaśnienie jest proste: to "coś" nie przeleciało z prędkością wieksza od światła gdzieś obok Słońca tylko z prędkościa normalną obok... obiektywu
"coś" malutkiego - pewnie robactwo o ile nie był to od samego poczatku dowcip obsługi.
ps witaj serdeczie Schizo w imieniu moim i innych AA - Anonimowych "Antysemitów"
cieszę się że dołączyłeś do grupy wsparcia.
od jak dawna nie możesz się napić?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

jakbyś posiadał podstawy

jakbyś posiadał podstawy fizyki to byś wiedział że Einstain to wyjaśnił 
a teraz odpowiedz na pytania
 
Idiotyzmy bacówki:
- niemcy wojnę wygrali i w podzięce za to że u nas przez 6 lat sie bawili oddali swoje wschodnie ziemie oraz pomogli stworzyc stabilną demokrację
- zachodni alianci to kim byli wschodni alianci???
- kosmiczne ufo a nie słyszałeś chłopczyku a parakosie EPR czy teori B Heima
- dlaczego ufoki nie kontaktują się z nami proste a ty rozmawiasz z owadami??? głabowaty jestes, myślisz że oni chcą się zniżac do naszego poziomu
- ziemskie UFO 
- napisałeś ze każdy ma prawo do wyrażania opini ok ale też każdy ma prawo do obrony i to jest prawo niezbywalne i nadrzędne
- bazy na księzycu i loty kosmiczne niemcow w czasie II WŚ są tak śmieszne jak Jaś Fasola
- Ziemia jest pusta udowodnij to jakimiś prawami fizyki, obliczeniami daj dowód a nie słowa a Alec Maclellan to pisarz fantastyki i czyta się go równie przyjemnie i poważnie jak Artura Conan Doyla. jezeli jest pusta to skad bierze się magnetyzm i pole elektromagnetyczne Ziemi? dlaczego nie zapada sie pod wplywem grawitacji totalna bzdura
- nalot w Bari nie jest tajemnicą i było tam okolo 30 statkow w wiekszosci transportowych i tylko na frachtowcu S/S John Harwey był gaz musztardowy który zabił od 83 do 167 osob zaleznie od zródeł 
- dlaczego Niemcy jak i Japonia zostały właczone do planu Marshalla otóz bezmózgu po to spłacić koszty poniesione przez USA (aliantów) i robiły to do lat 80 XX wieku 
- dlaczego Hitler nie użył ładunków nuklearnych i tu mylisz sie pucusiu-baciusiu w swych poszukiwaniach teorii spiskowych otóż on był miłosierny, kochający ludzi ponad wszystko, litościwy, współczujący i bogobojny jak Matka Boska
- Niemcy zyją na antarktydzie i mają się dobrze o co oni są nadludzmi i zyja po 150 lat a może oni przybrali postać pingwinów i cały czas nas oszukują a my się cieszymy że mozemy ich ogladac wiem ze niemcy byli swiatli i wiedzieli ze ryby sa zdrowe ale zeby czlowiek wpi... same ryby przez całe życie w to uz nie uwierzę
- operacja tabarin i nowa szwabia jest opowiescia brytyjskiego żołnierza któryzginąl we Francji a jego zwłoki znaleziono w 1953 roku wraz z pamiętnikiem i jego przemyśleniami dziś można go ogladać w British museum poza tym opowiadaniem było w nim ponad 200 róznych historyjek które opowiadał swoim kompanom stad wzielo się podobno wiele niestworzonych historyjek
- zanim przejdziemy do drugiej częsci chce dodać skąd miedzy innymi wziela się potęga 3 Rzeszy - w 1939 roku pomiędzy lipcem a wrześniem wywiad niemiecki przeprowadził akcję porwania najznamienitrzych naukowców z całej Europy i tak w Rosji zniknelo ponad 20, Finlandia, Hiszpania 2 w Polsce pomiedzy 1-3.09.1939 zniknelo 37 naukowcow. cala prawda wyszla na jaw w 2001 roku po opublikowaniu tajnych dokumentow z archiwum Niemiec
czesc druga
- operacja HighJump jak moglo zginąc 3500 zolnierzy jak w calej akcji bralo udzial okolo 4600 (chaby 12 statkow)  -  bzdura. zginelo tylko kilka osob jakies wypadki lotnicze czy cos takiego
- przy bredniach o operacji argus porzygalem sie
- pasy van Allena poczytaj jego rękopisy i wytlumacz mi jak to mozliwe ze badal on je od 1947 a w 1954 podał swoje badania do weryfikacji natomiast 1958 to rok oficjalnego ogloszenia 
czesc trzecia
- Messner zyskał sławe własnie opowiadaniem bajek ale czego nie zrobi sie dla slawy - patrz Doda
- van Helsing aaaa to nie ten od wampirow ten fragment pominolem
- III rzesza w podziemiu za duzo naogladałeś sie "Iron Sky" ale niezle mnie ten fragment, po rzyganiu przy operacji Argus, ubawił
Zakończenie
Pan Douglas Dietrich w przeciwieństwie do ciebie jest mezczyzna ktory nie boi se podac swojego nazwiska. Niby twój artykuł ladnie jest ubrany w slowa i to zasluguje na pochwale bo przeczytanie tej fantastyki zajelo mi 3 minutki ale z rzeczywistoscia mija sie na lata swietlne. Jest naciągany jak majtki grycanki, twoje fakty sa okropne.
dodatkowo nie odpowiedziales skad wziely sie opowiadania o wedach i kosmitach, liczne przyklady od Majów przez Sumerow konczac na Egipcjanach i ich kontaktach z ufo jakos zgubiles no chyba ze uwazasz ze 3 rzesza juz wtedy istniala.
zero merytoryki a wypunktowalem twoje bzdury w 5 minut a jakbym mial wiecej czasu i chęci to byloby tego z dwa razy wiecej. Powiem to jeszcze raz twoj artykul mozna potraktowac jak powiesc mistrza gatunki S. King'a "Miasteczko Salem" .  Plus za małą ilość agresji
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika Screwdriver

W sumie uważałem że jesteś

W sumie uważałem że jesteś trochę bardziej myślący-jaki owad? Zeby oglądać Słońce w takiej postaci jak na filmie, trzeba użyć potężnych filtrów ograniczających światło i promieniowanie, gdyby to był owad to musiałby świecić tak samo jak słońce...

Portret użytkownika baca

zero wyobraźni panowie zero -

zero wyobraźni panowie zero - piszę robactwo ale to może być cokolwiek ok?
nie słyszeliscie nigdy na przyklad o mikrometeorytach?
latają, świecą i tym podobne
nie sa jednakże ani wielkie ani szybsze od światła - pasują idealnie do wariantu z "robactwem", no tak czy nie tak?

Portret użytkownika RaV

"autor filmu (nie Admin)

"autor filmu (nie Admin) przypuszcza ze "obiekt" porusza się z prędkością większą od światła...hmmm... no to w jaki sposób mógł to zobaczyć teleskop optyczny?
tego to chyba sam Einstein nie mógłby nam wyjaśnić..." - nie ma potrzeby mieszać Einsteina do tak prostycz rzeczy, bo fakt niemożności obserwowania przez nasz wzrok obiektów poruszających się z prędkością światła nie jest prawdziwy, ponieważ jest to zależne od odległości tego obiektu od obserwatora.
Niemal niemożliwe będzie zarejestrowania przez nasz wzrok obiektu poruszającego się z prędkością 100 km/h przemykającego nam przed samymi oczyma, jeśli już coś dostrzeżemy, to tylko smugę. 
Tak wiec możliwa jest  optyczna rejestracja z prędkością światła a nawet większą, tylko że obiekt poruszający się z tą prędkością musiał by znajdować się w odpowiedniej odległości od obserwatora - no i oczywiście powinien być dla nas z tej odległości widoczny...

Portret użytkownika pasjonat

Pociag TGV - rekord przejazdu

Pociag TGV - rekord przejazdu ok 600 km/h
Stań wzrokiem prostopadle do toru tego pociagu. w odleglosci 3 m od toru. Co zaobserwujesz jesli z taka predkoscia minie Cie pociag ?
Powtorz eksperyment stajac 400 m od toru... kumasz?
 
A teraz wyobraz sobie kat (twierdzenie Talesa)  jaki tworzy ogniskowa obiektywu z dolu oparta o wycinek kuli jaka tworzy slonce w tym kadrze. Nie znasz odleglosci kamery od obiektu ale po samej srednicy slonca wiadomo ze bedzie to wiecej niz 3 x 10 do ósmej m/s. 2 krotnie wiecej da Ci obraz o czasie 2sek. ( tu mamy 1/10 sek?) Pojazdy poruszajace sie w takiej przestrzeni jaka jest kosmos obserwowane z bardzo duzej odleglosci pozwalaja na obserwowanie predkosci swiatla, inaczej nie odkryto by wielkosci fizycznej - cisnienia swiatła.
Ale to juz teorie Einsteina o czym pojecia zbytnio nie mam. Baca wie co Einstein ukradł Tesli
 
 
z teorii o laserach hasło pomocnicze dualizm korpuskularnofalowy i koherentnosc.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sHizo

Witaj baco, myślę że w wielu

Witaj baco, myślę że w wielu kwestiach się ze mną zgadzasz jak zresztą ja z Tobą po dużej części też.  Od jak dawna pytasz oj to już będzię z trzy ba nawet cztery lata. Chętnie baco wymienię się z Tobą swoją widzą tak więc zapraszam Ciebie na GG/PW/Email ;). Pozdrawiam sHizo.

Warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni...

Portret użytkownika skidoo23

Witam, Mam taką prośbę.

Witam,
Mam taką prośbę. Możecie pokazać zdjęcia jakichś typowych artefaktów obrazu? Wszystkie zdjęcia Słońca  jakie tu widziałem do tej pory, a raczej obiektów obok niego, były opisywane jako nietypowe artefakty obrazu. Tak z czystej ciekawości naprawdę chciałbym zobaczyć jakieś typowe artefakty, żeby móc sobie porównywać.
 
Pozdrawiam,
skidoo23

Portret użytkownika pasjonat

Jesli chodzi o obraz -

Jesli chodzi o obraz - artefakt to linia o umownie jasnym kolorze w stosunku do tła - w grach pc podczas przgrzania GPU widac czasem artefakty jako biale linie wygladajace jako szkielety brył czy linie odniesienia np samochodu wzgledem zarysu trasy.
Artefakt - przedmiot o dosc nieregularnej budowie utrudniajacej jego opisanie prostymi slowami.
 
i tu nie rozumiem - artefakt zdjecia to poprostu wada detektora - wada powstajaca wskutek nadmiaru informacji badz jej braku, wada tez moze byc wynikiem utraty czesci infiormacji. tu artefaktem nazywa sie cos wadliwego co ma wyraznie nadany ksztalt.
jako przyklad posluzy mi fotka zony Smile gdzie na historiogramie widac dokladnie zaciemnienie -nasz umowny artefakt ( w kółku) - cien ukazany w obszarze swiatla (lewa strona) jest uznany za blad poniewaz cimne barwy sa rejestrowane wg dl widma wiec po prawej. Na tej podstawie okresla sie czy cos jest realne czy zostalo np domontowane badz jest zakloceniem
 
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvn8hFootXB9CRSM32J0gXevJwVyhdrshpUan0uh94f5RG9gxOArIVxWJqjg
mozna by powiedziec ze cos przelatuje przez slonce a jest to poprostu blad ogniskowania, za taki sam uznaje sie flare optyczna powodowana przes soczewki asferyczne ( soczewki ED )
 
p.s smuga ciagnaca sie za tym obiektem moze sugerowac
- spalanie jakiegos paliwa
- powodowanie smugi widmowej ( cecha szybko poruszajacych sie obiektów - wada akomodacji oka)
- czesciowe spalanie scieranie sie powierzchni obiektu poruszajacego sie szybciej - zwlaszcza w wysokiej temperaturze.
 
 
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

Pasjonat nie pieprz o

Pasjonat nie pieprz o szczegółach technicznych tylko pokaż żone bez artefaktów - po cholerę są te majtki z królikami? to ewidentny błąd automatycnego systemu rozpoznawania ssaków - w tym miescu powinien być bóbr albo co najwyżej kotek... popraw natychmiast ten defekt obrazu

Portret użytkownika sHizo

Witam was drodzy czytelnicy i

Witam was drodzy czytelnicy i czytelniczki. Obiekt wygląda dość interesująco, nie jestem w stanie stwierdzić co to jest bo nikt z nas nie będzie pewien tego w 100 % ale na pewno jest to Niezidentyfikowany okiekt latający. Jednakże obserwacja bardzo pobudzająca moją zadość inteligentną głowę... Pozdrawiam sHizo.

Warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni...

Skomentuj