Dziwny obiekt w okolicy Jowisza wypatrzony przez astronoma amatora

Kategorie: 

Źródło: media rosyjskie

Astronom amator z Czelabińska obserwował dobrze widocznego ostatnio Jowisza. Nieoczekiwanie zaobserwował nieznany obiekt, który znajdował się w jego okolicy na niebie.

 

Autor zdjęć wykorzystał do ich wykonania metodę astrofotografii parafokalnej z wykorzystaniem aparatu Coolpix L812. Obiekt jest bardzo duży, ale trudno powiedzieć gdzie znajdował się na linii między Ziemią i Jowiszem.

[ibimage==20115==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Początkowo autor zdjęć uznał, że to, co widzi na zdjęciach to jakaś mgławica, ale po sprawdzeniu w Stellarium nie znalazł tam niczego o takim kształcie. Istnieje też możliwość, że jest to jakiegoś rodzaju zabrudzenie optyki, ale autor stanowczo to wyklucza.

[ibimage==20116==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zdjęcia były wykonywane około 19:00 i 22:00 czasu lokalnego. Obiekt poruszał się w sposób, który raczej wykluczał, że był on jakoś powiązany z gazowym gigantem, dlatego można podejrzewać, że jego umiejscowienie tam to raczej przypadek. Nadal jednak trzeba odpowiedzieć na pytanie, co to było?

[ibimage==20117==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Takeda

Witam. Moja córka dzisiaj pół

Witam. Moja córka dzisiaj pół godziny temu zaobserwowała podbny obiekt z lewej strony Jowisza. Ponieważ nie znamy dokładnie jeszcze mapy nieba myślałyśmy że to jakaś galaktyka i postanowiłyśmy poszukać odpowiedzi w necie. Nie możemy zrobić zdjęcia ale obiekt ten jest o bardziej regularnych kształtach przypomina elipsę.

Portret użytkownika Screwdriver

Widziałem coś takiego, ale

Widziałem coś takiego, ale DWA podłużne obiekty koło Jowisza... Przez lornetkę. Poruszały się nieregularnie. Chciałem zrobić fotkę telefonem ale ciężko było to uchwycić. Bardzo ciekawe... Było to z 2 tygodnie temu jak byłem w podlaskiem.

Portret użytkownika pleban

pasjonat nie beredz

pasjonat nie beredz fotografowac trzeba umiec  a nie teorie udzielac  taki niby artefakt czy jak wolicie flara obijajaca swiatlo w obiektywie mogla by przy fotografowaniu jowisza wystapic tylko w tedy gdyby jowisz byl by blisko ksiezyca i ksiezyc  powodowal by tom flare ale nie jowisz pogladaj filmiki jak inni kreca jowisza przez teleobiektywy lub superzomami  i jakos flar nie widac 
[ibimage==20129==400naszerokosc==zdjecie_640-480==self==null]

Portret użytkownika pasjonat

Ty pleban idz sprawdzic czy

Ty pleban idz sprawdzic czy ksiadz z jajek spuscil Wink
Wystarczy zrobic fotke w RAW i zatkac wizjer ( daja w komplecie nawet do amatorskich zatyczke) i artekatow nie ma wizjer takze wpuszcza swiatlo, poza tym wymyslono lightroom gdzie flary mozna usunac

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pleban

a co ma obrubka do tego jesli

a co ma obrubka do tego jesli ktos wie ze to flara zabrudzenie czy inne gowno to usunie  ale jesli fotografujacy wie na sto procent ze to nie flara wiec nie usunie pozatym robiac zdjecie ustawiajac obiektyw w strone swiatla pod danym kontem przewaznie sie widzi taka flare tak jak to pokazales na zdjeciu robionym w dzien wstrone slonca  duzo fotografuje i duzo juz widzialem na swoich fotkach

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj