Dziwny obiekt zarejestrowany na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Czerwona planeta nie przestaje zaskakiwać. Dzięki dociekliwości internautów możemy zobaczyć niezwykłe ujęcie. Fotografia przedstawia obiekt, który nie miał prawa być widoczny na Marsie. Zdjęcie zostało wykonane nie przez Curiosity tylko wcześniejszy łazik Spirit. Zdjęcie jest ogólnodostępne na serwerach NASA. Zostało ono wykonane za pomocą kamery Sol 584.

Ze względu na podobieństwo obiektu do lecącej rakiety, lub jakiegoś pojazdu odrzutowego pojawiły się podejrzenia, że łazik Spirit przesłał to zdjęcie z Ziemi, ponieważ nigdy nie wylądował na Marsie. Tego typu wyjaśnienie jest najprostsze do przyjęcia i załatwia sprawę. Oznacza to jednak, ze przyjmujemy, iż misja Mars Exploration Rover była przynajmniej częściowo oszustwem.

Jednak, jeśli uznamy, że zarówno Spirit jak i Opportunity dotarły na Marsa to pozostaje pytanie o to, co sfotografował Spirit. Ewidentnie coś tam jest i nie jest to paproch ani insekt, ani jaskółka. Mówimy przecież o Marsie, rzekomo jałowej planecie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika RaV

""Kalendarz Majów

""Kalendarz Majów rzeczywiście kończy się w 2012 r., ale tak, jak kalendarz, który wisi w twojej kuchni"- Jakoś nie przypominam sobie, żebym mógł kupić kalendarz z kilkoma tysiącami lat na przód.

Portret użytkownika grzegorzpat

ale fake... ja od dawna

ale fake...
ja od dawna uważam, że nigdy nie byli na marsie ani nawet na księżycu. Po co są te i tajne strefy wojskowe? Żeby tam kręcić i robić zdjęcia rzekomym lotom na marsa i księżyc. Zrobią pare fotek, nakręcą filmik, puszczą w eter i niech się wszyscy cieszą...

Strony

Skomentuj