Dziwny otwór w chmurach w kształcie rombu widziany nad stanem New Jersey

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Do dziwnej obserwacji meteorologicznej doszło w miejscowości Waterford w stanie New Jersey w USA. Podczas zachodu Słońca zaobserwowano dziwny otwór w chmurze.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2018 roku. To co świadek określił mianem "kwadratowego" otworu w chmurach, jest właściwie otworem w kształcie rombu. Nie oznacza to oczywiście, że czyni to tę obserwację mniej interesującą.

Rzeczywiście jest to zupełna anomalia. Regularne kształty w meteorologii wyglądają zwykle jak szachownice i są tworzone przez samoloty latające nad naszymi głowami. Jednak tutaj mówimy o regularnym kształcie z brzegami pod kątem, jakby wybitym w podstawie chmur.

To zupełne dziwactwo. Takie "dziury" są spotykane, ale zawsze mają kształt okręgu, a nigdy figury geometrycznej o równych kątach. Trudno nawet zaproponować jakieś racjonalne wytłumaczenie dla tego zjawiska. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Amadeusz

Moim zdaniem nic w tym

Moim zdaniem nic w tym dziwnego, że chumry się akurat tak ułożyły. Jakoś się przecież musiały się ułożyć Biggrin Zresztą na pewno zdarza się to regularnie od  czasu do czasu.

Skomentuj